Kauniečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą - Kas vyksta Kaune

Kauniečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Spalio 25 d. vyks Teisingumo ministerijos rengiamas šešioliktasis Konstitucijos egzaminas, kuris šiemet sutampa su pirmos nuolatinės ir demokratinės Lietuvos Respublikos Konstitucijos šimtmečio bei Lietuvos Respublikos piliečių 1992 m. spalio 25 d. referendumu priimtos Konstitucijos 30–mečio minėjimais.

Prie žinių patikrinimo jungtis visus Lietuvos ir pasaulio piliečius skatina projekto globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda bei egzamino iniciatorė – Teisingumo ministerija.

„Kviečiu visus šiemet aktyviai dalyvauti visuotinėje teisinių žinių patikrinimo iniciatyvoje, nes kiekvieno iš Jūsų prisidėjimas padės ne tik stiprinti bendruomeniškumą, pilietiškumą, įtvirtinti teisinį pamatą, bet ir prisidės prie žmogaus teisių ir laisvių, o svarbiausia – demokratijos vertybių puoselėjimo, nes kiekvieno iš Jūsų prisidėjimas liudija, kad esame neabejingi ne tik savo šalies raidai, bet ir kiekvieno žmogaus laisvių ir teisių puoselėjimui“, – dalyvauti Konstitucijos egzamine Kauno gyventojus kvietė ministrė Ewelina Dobrowolska.

Valstybės Konstitucijos metams skirtas egzaminas, kurį sudarys 20 uždarų testo ir vienas atviras klausimas, bus rengiamas internetinėje svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt, kur šiuo metu vyksta registracija ir galima pasitikrinti žinias prieš visuotinį žinių patikrinimą, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Šiemet bus apdovanotas geriausiai pasirodęs moksleivis pagal klases, geriausiai Konstituciją išmanantis asmuo, vyriausias dalyvis, geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis, geriausiai Konstituciją išmanantis studijuojantis teisę ar teisinį išsilavinimą turintis asmuo bei aktyviausia mokykla.

Geriausiai šį žinių patikrinimą įveikę dalyviai bus apdovanoti specialiais prizais, tarp kurių – 50 eurų nominalo kolekcinės aukso monetos, skirtos Valstybės Konstitucijos 100–mečiui, planšetiniai kompiuteriai, elektroninės knygų skaityklės, belaidės ausinės, išmanieji laikrodžiai ir kt.

Per penkiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 420 tūkst. žmonių – maždaug kas 7 Lietuvos pilietis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA