Vos mėnesį veikiančiame „Žalgirio“ arenos baseine - nemalonus incidentas - Kas vyksta Kaune

Vos mėnesį veikiančiame „Žalgirio“ arenos baseine – nemalonus incidentas

„Žalgirio“ arenos baseino SPA erdvė / A. Kirtiklio nuotr.

Rugsėjo 7 d. iškilmingai atidaryto „Žalgirio“ arenos baseino veiklos sukaktį pažymėjo nesmagus įvykis. Šeštadienio popietę vakuuminis sūkurinės vonios vamzdis pritraukė dešimtmečio koją. Apie incidentą pranešta specialiosioms tarnyboms, bet rimtesnės medicininės pagalbos vaikui neprireikė, tuo metu baseino atstovai teigia su tėvais sutarę taikiai.

Apie šeštadienio incidentą naujutėliame baseine lakoniškai informavo Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Kaip nurodoma šiandien išplatintoje ugniagesių suvestinėje, spalio 8 d., 16.30 val., gautas pranešimas, kad „Žalgirio“ arenos antrajame pramoginiame baseine į vakuuminį ištraukimo vamzdį įtraukta vaiko koja, jos nepavyksta ištraukti.

Po 4 minučių atvykus ugniagesiams, 10 metų amžiaus vaiko koją jau buvo išlaisvinęs tėvas. Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) pamainos vyresnysis gydytojas „Kas vyksta Kaune“ informavo, kad į baseiną Nemuno saloje buvo iškviesta ir greitosios pagalbos brigada.

Jai atvažiavus, kaip ir atskubėjus ugniagesiams, mažasis nelaimėlis jau buvo išlaisvintas. Vaikas atsipirko paviršine kraujosruva ant šlaunies, į gydymo įstaigą jis nevežtas – atsisakymą važiuoti ligoninėn, Kauno GMPS duomenimis, pasirašė kartu buvęs berniuko tėtis.

„Kas vyksta Kaune“ susisiekus su prisistatyti nepanorusia „Žalgirio“ arenos baseino vadove, ji nurodė apie šį nutikimą žinanti ir jį aptarusi su vaiko tėvais.

„Susisiekiau su vaikučio tėvais. Jie sėdėjo sūkurinėje vonioje, tuo metu nebuvo uždėtos tokios apsauginės grotelės ant ištraukimo vamzdžio. Ir vaikui šiek tiek pritraukė kojytę, atsirado nedidelė mėlynė. Tėvai pretenzijų neturėjo, pasikalbėjome, atsiprašiau ir viskas“, – naujienų portalui sakė baseino vadovė.

Anot jos, vandens ištraukimo anga jau sutvarkyta. Grotelės esą iškrisdavo dėl didelio vandens spaudimo.

Naujasis Kauno baseinas Nemuno saloje
„Žalgirio“ arenos baseino SPA erdvė / R. Tenio nuotr.

„Technikas apžiūrėjo ir pakeitė naujomis. Tos, kurios buvo, lūžta, čia jau ne pirmas kartas, kai iškrenta. Nieko baisaus nebuvo“, – reziumavo pašnekovė, patikinusi, jog tokio dydžio vaikui atvira anga didesnių sužalojimų negalėtų sukelti.

Baseino vadovės žiniomis, berniuką apžiūrėję greitosios pagalbos medikai pasakė, kad į ligoninę nėra ko važiuoti. Daugiau techninių trūkumų be išmetamų vakuuminio vamzdžio grotelių baseino personalas esą nepastebėjo.

Bendruoju informacijos telefonu atsiliepusios darbuotojos pasakojimu, vaikas buvo paliktas be priežiūros, priešingai nei nurodoma baseino taisyklėse ir tėvams kaskart primenama.

„Turėjo spardyti, kad įtrauktų. Buvo neatsargus elgesys ir paties vaiko“, – „Kas vyksta Kaune“ teigė pašnekovė, pažymėjusi, kad berniukas atsipirko daugiausia išgąsčiu, o baseino įranga apskritai yra saugi.

Vandens sporto centro Nemuno saloje atidarymas

25,8 mln. eurų miestui kainavęs 18,6 tūkst. kv. m ploto baseinas dailiojo plaukimo pasirodymais ir plaukimo varžybomis be taisyklių atidarytas rugsėjo 7 d. Iškart po atidarymo iškilmių, kuriose dalyvavo Kauno meras, savivaldybės administracijos vadovai, pastato projektuotojai, statytojai ir plaukimo bendruomenės nariai, baseinas atvertas visuomenei. Kitą dieną čia prasidėjo grupiniai užsiėmimai.

Be Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus atitinkančio 10 takų 50 m ilgio baseino, naujajame centre įrengtas dviejų takų 25 m baseinas vaikams mokyti ir tribūnos 528-iems žiūrovams. SPA zonoje – 11 pirčių, sūkurinės ir masažinės vonios, muzikinis baseinas, restoranai ir kavinės.

Daugiafunkcinį vandens sporto centrą Kauno savivaldybė dvejiems metams yra išnuomojusi bendrovei „Kauno arena“. Ji už baseino nuomą kiekvieną mėnesį savivaldybei mokės per 20 tūkst. eurų. Vėliau vandens sporto centrui bus ieškoma koncesininko, su kuriuo savivaldybė sudarytų iki 15 metų trukmės sutartį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA