D. Bugavičiaus žudikams sušvelnintos bausmės – Kas vyksta Kaune

D. Bugavičiaus žudikams sušvelnintos bausmės

BNS 2022/10/05 14:46
Hans Erik Ehvert / DELFI nuotr.

Estui Hansui Erikui Ehvertui bausmė sutrumpinta nuo 16 iki 14 metų, jo tautiečiui Arle Grabbiui (Arlei Grabiui) – nuo 16 iki 15 metų, o lietuviui Ričardui Baikai – nuo 13 iki 12 metų laisvės atėmimo.

Apeliacinio teismo vertinimu, pirmosios instancijos teismas nuteistųjų veiksmus kvalifikavo ne pagal nukentėjusiųjų prašyme išdėstytas faktines aplinkybes, apie tai iš anksto neinformavo nuteistųjų ir taip nepagrįstai išplėtė bylos nagrinėjimo teisme ribas taip pat suvaržė nuteistųjų teisę veiksmingai gintis nuo kaltinimo.

Dėl to buvo konstatuotas esminis baudžiamojo proceso pažeidimas ir nužudymas nekvalifikuotas kaip padarytas itin žiauriai, bet tik kaip padarytas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu.

Apeliacinės instancijos teismas iš nuosprendžio taip pat pašalino vieną iš alternatyvių neteisėto disponavimo ginklais požymių, pripažinęs, jog įrodytas yra tik jų gabenimas.

Tenkindamas prokuroro apeliacinio skundo dalį, teismas pripažino, kad R. Baika iki 2015 metų balandžio 10 dienos įgijo sekimo įrenginį – jis rastas pritvirtintas prie nužudytojo automobilio. Jis taip pat parūpino H. E. Ehvertui gyvenamąją vietą Kaune, o padarant nusikaltimą, atvykstant ir išvykstant iš įvykio vietos, buvo panaudotas vėliau sudegintas automobilis „Renault Megane“.

Pirmosios instancijos teismo nuosprendžio dalis iš visų trijų nuteistųjų priteista beveik 200 tūkst. eurų atlyginti nukentėjusiesiems padarytą neturtinę žalą bei nužudytojo mažamečiam vaikui iki jo pilnametystės priteistas išlaikymas lieka galioti.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

27 metų D. Bugavičius savo vairuojamame automobilyje „Mercedes-Benz“ buvo nušautas 2015-ųjų lapkričio 6-ąją Kaune.

Bylos duomenimis, nuteisti estai laukė jo prie namo Kaune, D. Bugavičiui atvykus, A. Grabbis išlipęs iš automobilio „Renault Megane“ ne mažiau 12 kartų šovė į D. Bugavičių iš dviejų pistoletų.

Tuo metu automobilyje buvo D. Bugavičiaus gyvenimo draugė Vita Jakutienė, todėl, kaltintojų teigimu, D. Bugavičius nužudytas sukeliant pavojų tiek jai, tiek galimiems praeiviams. Taip pat sugadintas automobilis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA