Į Kauno rotušės aikštę kvies pagerbti herojus - Kas vyksta Kaune

Į Kauno rotušės aikštę kvies pagerbti herojus

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Spalį minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Spalio 7 dieną Lietuvos asociacija „Gyvastis“ organizuoja jautrią ir prasmingą iniciatyvą – žvakučių uždegimą organų donorams pagerbti. Šiemet tai jau devintasis kartas, kai žvakučių liepsnos kviečia į rimties ir pagarbos donorams renginį visoje Lietuvoje. Šios iniciatyvos geografija kasmet vis labiau plečiasi – spalio 7-ąją daugiau nei 30 miestų ir miestelių aikščių plazdės žvakutės.

Į šią akciją kviečia ir neabejingus kauniečius, kurie norėtų pagerbti organų donorus. Visi norintys kviečiami į Kauno rotušės aikštę, kur nuo 17 iki 22 valandos bus uždegtos žvakutės.

Šia iniciatyva gyvastiečiai, gyvenantys su persodintu organu ar laukiantys transplantacijos, siekia parodyti dėkingumą donorų artimiesiems ir pagerbti mirusius donorus, kurių dėka gali gyventi kiti žmonės. Visoje Lietuvoje daugiau kaip 1000 žmonių gyvena su persodintu organu, tai yra daugiau nei gyvena Salantuose, Jiezne ar Ramygaloje.

Tokia vieša, bet kartu ir anoniminė padėka skiriama donorų artimiesiems ir visiems donorams, nes jų organus gavę pacientai tik taip ir gali padėkoti už neįkainojamą dovaną: organų donorystės idėja ir konfidencialumo aktas įpareigoja nesuteikti informacijos apie donoro tapatybę, rašoma Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ renginio aprašyme.

Žvakučių uždegimo donorams pagerbti iniciatyva „Gyvastis“ siekia ir paskatinti žmones pasikalbėti apie organų donorystę savo šeimose – artimųjų sprendimas dėl donorystės yra pats svarbiausias.

Prisijungti prie šios iniciatyvos kviečiame visus – mūsų pagarba ir padėka tebūna šilta ir sklindanti iš kiekvieno širdies.

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ – vienintelė organizacija Lietuvoje, vienijanti organų transplantacijos laukiančius ir su persodintais donoro organais gyvenančius žmones. „Gyvastis“ skleidžia organų donorystės idėją, teikia pagalbą sergantiesiems ir jų artimiesiems, bendradarbiauja su medikais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA