Policijos šventėje skraidė sraigtasparniai, dužo automobiliai ir prisiekė nauji pareigūnai - Kas vyksta Kaune

Policijos šventėje skraidė sraigtasparniai, dužo automobiliai ir prisiekė nauji pareigūnai

/ R. Tenio nuotr.

Spalio 1-ąją minima Lietuvos kelių policijos diena, o Lietuvos policija švenčia savo veiklos 90-uosius metus. Šia proga Kauno pareigūnai surengė šou kauniečiams ir miesto svečiams. Susirikusieji galėjo stebėti specialias operacijas, eismo įvykių inscenizacijas ir kitus pasirodymus.

Renginys prasidėjo 11 val. Šv. Mišiomis Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po to iškilminga rikiuotė žygiavo į naująją Sporto gatvėje esančią aikštę (šalia S. Dariaus ir S. Girėno stadiono), kurioje 12 val. prasidėjo šventinė programa.

Programoje buvo nurodyta, jog šventėje numatyta rikiuotė, raportas Lietuvos policijos generaliniam komisarui, LR himnas, sveikinimai, apdovanojimai, Lietuvos policijos mokyklos kursantų priesaika.

Kauniečiai netruko pastebėti įspūdingą policijos motociklų koloną mieste, apsilankiusieji šventėje stebėjo eismo įvykio inscenizacijas, taip pat Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, motoakrobatų pasirodymus, kinologų programą ir kitus pasirodymus.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dalyvavo Policijos ir visuomenės šventėje Kaune. Ministrė A. Bilotaitė, sveikindama policijos pareigūnus, pasidžiaugė Policijos tarnybos darbu ir aukštu visuomenės pasitikėjimu pareigūnais.

„Šįkart susirinkome į dvigubą šventę – lygiai prieš 90 metų čia, Kaune, įkurta Kelių policija. Policijos šventė jau seniai yra ir visuomenės šventė. Lietuvos žmonės policija pasitiki kaip niekada anksčiau. Krizės, įtempta geopolitinė padėtis regione šį pasitikėjimo jausmą tik sustiprino. Policijos misija labai kilni – ginti kiekvieną žmogų, saugoti visuomenę ir valstybę.”, – renginyje sakė vidaus reikalų ministrė.

Ministrė A. Bilotaitė padėkojo pareigūnams už jų sunkų, rizikingą ir atsakingą darbą šiuo sudėtingu valstybei laikotarpiu.

„Pastaruoju metu susidūrėme ne su viena krize ir valstybei tekusiais rimtais iššūkiais, kuriuos atremti padėjo policijos pareigūnai. Jūs turėjote atlikti ir savo tiesiogines pareigas – tirti ir užkardyti nusikaltimus. Neabejoju, kad nė vienas iš Jūsų susidūręs su sunkumais, nepamiršo trijų pagrindinių žodžių, kurie lydi Policijos tarnybą: „Ginti. Saugoti. Padėti“, – teigė ministrė A. Bilotaitė.

Kauno Sporto gatvėje esančioje aikštėje vidaus reikalų ministrė sutiko šventišką pareigūnų rikiuotę, čia įvyko iškilminga pareigūnų apdovanojimo ceremonija. Vienas svarbiausių šventės akcentų – Lietuvos policijos mokyklos kursantų priesaika.

Renginio metu už nepriekaištingą tarnybą ministrė A. Bilotaitė ir policijos generalinis komisaras R. Požėla apdovanojo pareigūnus.

Policijos tarnyboje šiuo metu dirba beveik 8 tūkst. pareigūnų. Kasdien patruliuoja ir viešąją tvarką užtikrina 576 policijos ekipažai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA