Uždirbti iš nelegalių migrantų pervežimo bandęs Latvijos pilietis išgirdo teismo nuosprendį - Kas vyksta Kaune

Uždirbti iš nelegalių migrantų pervežimo bandęs Latvijos pilietis išgirdo teismo nuosprendį

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nuteisė Latvijos pilietį A. K. dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Šis ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros prokurorė, buvo užbaigtas per 7 dienas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, birželio 27-ios naktį Varėnos rajone Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sustabdė Latvijos piliečio vairuojamą automobilį, kuriuo vyko dar keturi asmenys. Du iš jų prisistatė esantys Tadžikistano Respublikos piliečiai, likusių dviejų tautybė nebuvo nustatyta iš karto, nes asmenys nekalbėjo nei anglų, nei rusų kalbomis ir teigė neturintys jokių tapatybę galinčių identifikuoti dokumentų. Tyrimo metu paaiškėjo, kad tai Irako ir Egipto piliečiai. Nustatyta, kad visi keturi asmenys yra neteisėti migrantai.

Kaltinamasis A. K. teigė, jog skelbimą su galimybe užsidirbti iš žmonių pervežimo rado internete. Jam už neteisėtai Lietuvos Respublikos sieną iš Baltarusijos perėjusių migrantų pervežimą nuo Marcinkonių kaimo iki Varšuvos buvo pažadėtas 500 eurų atlygis už kiekvieną pervežtą asmenį, rašoma LR prokuratūros pranešime žiniasklaidai.

Kauno apygardos teismas pritarė valstybinį kaltinimą palaikiusios Kauno apygardos prokuratūros prokurorės siūlomai bausmei. Rugsėjo 28 d. teismo nuosprendžiu A. K. pripažintas kaltu dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pagal Baudžiamojo kodekso 292 straipsnio 2 dalį. Jam paskirta 140 MGL (7000 eurų) dydžio bauda ir konfiskuotas automobilisBMW 525“.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Ikiteisminio skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA