G. Landsbergio niuksas V. Matijošaičiui: tvarkingesnės gatvės turėjo nemažą kainą – Kas vyksta Kaune

G. Landsbergio niuksas V. Matijošaičiui: tvarkingesnės gatvės turėjo nemažą kainą

Lrytas.lt / Agnė Černiauskaitė 2022/09/30 17:23

Kaune ketvirtadienį paskelbta, kas taps Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatu į šio miesto merus. Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis išreiškė lūkestį, kad kitų metų pradžioje naują miesto vadovą besirenkantys kauniečiai įvertins kandidatų vertybinius pasirinkimus.

Apie juos kalbėdamas TS-LKD Kauno skyrių sueigoje konservatorių lyderis apeliavo į dabartinio miesto mero Visvaldo Matijošaičio delsimą pasitraukti iš Rusijos rinkos.

„Artėjantys rinkimai yra būtent tas laikas, kai yra puikiausia proga pakalbėti apie tai, kokio miesto, kokio Kauno mes norėtume. Kokio esame nusipelnę mes, mūsų vaikai, mūsų seneliai, gyvenantys čia. (…) Deja, Kaune šiandien turime gal ir ne pačių smagiausių dalykų, apie kuriuos, manau, reikia šiek tiek pakalbėti.

Daugiau nei prieš keletą metų, kuomet dabartinė Kauno valdžia pradėjo dirbti, turbūt nedaug kam kilo klausimų, kodėl Kauno žmonės juos pasirinko. Kodėl pasirinko būtent šią valdžią? Taip supaprastintai kai kas sakė, kad norėjo galbūt tvarkingesnių miesto gatvių, o gal tiesiog daugiau tvarkos. Tai yra suprantamas noras. Pokyčių noras. Tai irgi yra viena iš demokratijos išraiškų“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Tačiau šis noras, jo teigimu, turėjo savo kainą. „Šiandien, žiūrėdami atgal, mes galime įvertinti, kad galbūt tvarkingesnės gatvės ir šiek tiek daugiau tvarkos mieste vis dėlto turėjo labai nemažą kainą. Ir ta kaina yra skaičiuojama ne tik finansais. Kaina taip pat yra skaičiuojama prarastu skaidrumu. Ir tą kainą mokame mes. Deja, tie skandalai, kurie velkasi iš paskos, nėra tiesiog antraštės, tekstai laikraštyje. Tai yra miesto praradimai“, – įsitikinęs TS-LKD pirmininkas.

G. Landsbergis atkreipė dėmesį į vertybinius dabartinio Kauno miesto mero pasirinkimus dabartinių įvykių Ukrainoje kontekste.

„Dar liūdniau, kai tenka kalbėti apie tai, kad žmonės vis dėlto yra pasirinkę ir tam tikrus vertybinius pasirinkimus: likti su savo verslu kovojančioje prieš Ukrainą valstybėje. Beveik neabejoju, kad leisti iš tų įmonių žmonėms būti mobilizuojamiems, siunčiamiems į frontą iš tikrųjų yra skaudus reiškinys Lietuvoje. Dar skaudžiau, kad tai šiandien vyksta Kaune. Tikiuosi, kad kitais metais, darydami tam tikrus pasirinkimus rinkimuose, įvertinsime ir tai“, – viltį išsakė jis.

Kaip teigė konservatorių vedlys, nepaisant to, kad dabartinio miesto vaizdinyje yra keletas apmaudesnių puslapių, kauniečiai turi žvelgti į svajones, kokio miesto norime. O tai, kaip pažymėjo jis, nėra vien cementas, asfaltas ir pastatai.

„Miesto dvasia yra kur kas daugiau“, – patikino G. Landsbergis. Kauną jis lygino su Milanu, kuris taip pat nėra miestas sostinė, tačiau visame pasaulyje garsėja savo kultūra. Tokiu pavyzdžiu būti konservatorių lyderis ir linkėjo.

Į Kauno miesto merus TS-LKD ketvirtadienį iškėlė Seimo nario Vytauto Juozapaičio kandidatūrą.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA