Kauniečiai kviečiami į Pasaulinei širdies dienai skirtą orientacinį žaidimą - Kas vyksta Kaune

Kauniečiai kviečiami į Pasaulinei širdies dienai skirtą orientacinį žaidimą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kaip ir kasmet, šiandieną visus kauniečius ragina atkreipti dėmesį į širdies bei kraujagyslių ligų prevencijos svarbą ir pagilinti savąsias žinias įdomiu, kiekvienam priimtinu formatu – dalyvaujant orientaciniame žaidime „Rask raktą į sveiką širdį“ bei programoje „Raktas į sveiką širdį“.

80 proc. širdies ligų galima išvengti

„Eurostat“ duomenimis, Europos Sąjungos kontekste, Lietuva yra antrojoje vietoje pagal širdies ir kraujagyslių ligų mirtingumo rodiklius ir net keturis kartus lenkia bendrą Europos Sąjungos šalių vidurkį.

„Širdies ir kraujagyslių ligas dažniausiai sukeliantys rizikos veiksniai – tabako gaminių ir alkoholio vartojimas, antsvoris ir nutukimas, nesveika mityba, stresas, fizinis pasyvumas. Didžioji dalis šių rizikos veiksnių yra koreguojami, bet tam reikia žinių ir noro. Nors anksčiau šio tipo ligomis dažniausiai sirgdavo vyresnio amžiaus žmonės, pastaraisiais metais su širdies bei kraujagyslių ligomis susiduria vis jaunesni gyventojai“, – sako Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė, programos „Raktas į sveiką širdį“ koordinatorė Jolita Papečkytė.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, net 80 proc. visų širdies ligų galima išvengti kontroliuojant jų išsivystymui įtakos turinčius rizikos veiksnius. Tabako ir alkoholio atsisakymas, druskos kiekio maiste mažinimas, subalansuota mityba bei reguliarus fizinis aktyvumas mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Kardiologai pabrėžia, kad geram fiziniam aktyvumui palaikyti nėra būtina lankyti sporto klubų, pakaks vaikščioti daugiau nei 30 min., važinėtis dviračiu, kopti laiptais, tiesiog žaisti su vaikais ar užsiimti įvairiais namų ruošos darbais.

Norint palaikyti tinkamą širdies ir kraujagyslių veiklą, svarbu prižiūrėti ir profilaktiškai tikrintis savo sveikatą jau nuo paauglystės, ypač, jei šeimoje yra narių, susidūrusių su šiais susirgimais.

„Rask raktą į sveiką širdį“ / Organizatorių nuotr.

Įtraukiantis Pasaulinės širdies dienos žaidimas

Širdies ir kraujagyslių ligoms išliekant opia visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje, rugsėjo 29 d. visose šalyse skiriama atkreipti gyventojų dėmesį į šių ligų problematiką bei prevencijos naudą.

„Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras visus kauniečius kviečia dalyvauti Pasaulinei širdies dienai skirtame renginyje ir taip visiems šeimos nariams sužinoti kažką naujo arba pagilinti žinias širdies bei kraujagyslių ligų tema. Gyventojams suorganizavome įtraukiantį žaidimą, kuris, tikime, sudomins ne tik su šiomis ligomis jau susidūrusius gyventojus, bet ir visus savo bei artimųjų sveikata besirūpinančius miestiečius“, – sako J. Papečkytė.

Siekiant sudaryti galimybę sudalyvauti kuo didesniam kiekiui kauniečių, Pasaulinei širdies dienai skirtas orientacinis žaidimas „Rask raktą į sveiką širdį“ bus organizuojamas savaitgalį – šeštadienį, spalio 1-ąją. Jo metu dalyviai, kartu su savo komandos nariais, turės atlikti įdomias bei nuotaikingas užduotis, spręsti galvosūkius ir kuo greičiau įveikti visą maršrutą pėsčiomis. Būtent pėsčiomis, nes žingsniavimas yra viena iš ligų riziką mažinančių veiklų. Žaidynių programą greičiausiai įveikę ir daugiausiai teisingų atsakymų pateikę dalyviai bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais – kraujospūdžio matuokliais.

Renginys prasidės spalio 1 d. 11 val. ir truks apie 2,5 val. Startuoti dalyviai gali pasirinktoje miesto vietoje, tačiau organizatoriai rekomenduoja žaidimą pradėti prie Laisvės alėjos fontano.

Orientacinis žaidimas / Organizatorių nuotr.

Žaidime dalyvauti gali visi norintys – nemokamai, tačiau būtina išankstinė registracija. Žaidimo taisykles galima rasti ČIA.

Susitikimai su specialistais

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras miesto gyventojus kviečia dalyvauti prevencinėje programoje „Raktas į sveiką širdį“. Programos metu kartu su medicinos gydytoju, kineziterapeutu, psichologu ir gydytoju dietologu, dalyviai gilina žinias apie širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksnius, komplikacijas. Taip pat – apie mitybos, fizinio aktyvumo bei streso reikšmę šių ligų prevencijai.

„Programa vykdoma nuolatos, ji skirta visiems, įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės asmenims.  Dalyvauti užsiėmimuose kauniečiai gali gyvai arba nuotoliniu būdu. Užsiregistravę į kontaktiniu būdu organizuojamas veiklas, gyventojai dalyvauja ir sveikatai palankių patiekalų gamyboje Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro maisto gamybos studijoje.

Tuo tarpu nuotoliniu būdu dalyvaujantys kauniečiai gauna filmuotos vaizdo medžiagos įrašus, kuriuose detaliai pristatomi sveikatai palankaus maisto gamybos principai bei receptai. Dalyviai mokosi ir savarankiškai atlikti mankštas, įvairių streso valdymo būdų, atsipalaidavimo pratimų. Galiausiai, kiekvienas programos dalyvis gali pasinaudoti asmenine dietologo konsultacija. Artimiausi užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu lapkričio mėnesį, vakarais, nuo 18 val.“, – sako J. Papečkytė.

Programa „Raktas į sveiką širdį“ nemokama, bet būtina registracija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA