Grožio ir jaunystės kulte įnirusį Dorianą R. Wilsono spektaklyje įkūnys du Kauno aktoriai - Kas vyksta Kaune

Grožio ir jaunystės kulte įnirusį Dorianą R. Wilsono spektaklyje įkūnys du Kauno aktoriai

Spektaklio „Dorianas" repeticija./ Lucie Jansch nuotr.

Šį savaitgalį Kaune debiutuos pasaulinį pripažinimą pelniusio režisieriaus Roberto Wilsono spektaklis „Dorianas“. Čia susipins rašytojo Oskaro Vaildo, jo personažo Doriano Grėjaus ir anglų tapytojo Franciso Bacono gyvenimų motyvai. Kūrinyje atsiskleis visų jų dėmesys grožiui, jaunystei, gyvenimo malonumams, išorinės tobulybės siekis bei egocentrizmas. Į Doriano Grėjaus kailį įsiners aktoriai Dainius Svobonas ir Mantas Zemleckas.

Vienos dalies spektaklis kuriamas Nacionaliniame Kauno dramos teatre kartu su Vokietijos D’haus teatru Diuseldorfe (Düsseldorfer Schauspielhaus). Šis spektaklis yra projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinės 2022“ programos dalis.

Spektaklyje pasakojama, kaip dailininkas Bezilis Holvardas tampa tarsi apkerėtu jam pozuojančio jauno Doriano Grėjaus. Dorianas panori, kad paveikslas sentų vietoj jo, o jis pats liktų amžinai jaunas ir gražus. Šis noras išsipildo, tačiau turi labai sunkias pasekmes./ Lucie Jansch nuotr.

Vienas sudėtingiausių projektų

Pasak Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovo Egidijaus Stanciko, tai vienas sudėtingiausių projektų šio teatro istorijoje.

„Sudėtinga visose srityse. Įprastai kuriant spektaklį dalyvauja režisierius, aktoriai, kūrybinė komanda, o šiuo atveju į sceną išeis ir kiti teatro darbuotojai (apšvietėjai ir kt.), kurie atliks aktorines užduotis. Režisieriaus reiklumas buvo juntamas nuo pat pirmų projekto minučių. Pakeitėme net scenos aprangą, išvaizdą, dalį apšvietimo sistemos, nes R. Wilsonui šviesa yra vienas iš pagrindinių spektaklio komponentų. Reikėjo parūpinti, kad šviesa neatsispindėtų, susigertų, išryškintų”, – sakė E. Stancikas.

Teatrologas Edgaras Klivis pažymėjo, kad R. Wilson yra ne tik spektaklio režisierius, koncepcijos autorius, bet ir scenografas, šviesų dailininkas.

„R. Wilson yra kone didžiausia šiuolaikinio teatro žvaigždė. Tai gyvas postmodernistinės režisūros klasikas bei svarbiausias šiuolaikinio teatro krypčių – vizualinio teatro, postdraminio teatro – atstovas”, – pažymėjo E. Klivis.

Spektaklio „Dorianas” repeticija./ Lucie Jansch nuotr.

Du Dorianai

Kaune Dorianą Grėjų vaidins du skirtingų kartų aktoriai: Dainius Svobonas ir Mantas Zemleckas. Šio spektaklio pasaulinė premjera birželį vyko Vokietijoje (Diuseldorfe). Vokiškoje „Doriano“ versijoje vaidina vienas aktorius – Christianas Friedelis. Visgi, pastatymai Lietuvoje ir Vokietijoje – skirtingi.

„Balete „Žizel” gali matyti šimtą šokančių merginų, atliekančių tą patį judesį, bet visos jos bus skirtingos. Taip ir šiuo atveju, „Dorianas” Vokietijoje ir Lietuvoje – skiriasi”, – teigė režisierius R. Wilson ir pridūrė: „Kauno aktoriai labai skirtingi: balsai, amžius, kūno sudėjimas ir pan. Juos pasirinkau du, nes vienas kitą papildo.”

„Jis troško būti kam nors absoliučiai būtinas (…) Jis dievino meilę, kurią jam jautė kiti”, – apie Dorianą Grėjų  pasakojama spektaklyje.

Apgaulė yra absoliuti būtinybė, man gėda būtų tapt dorybės šalininku. Niekada mano širdis negulės po mikroskopu”, – spektaklyje ištars Doriantas Grėjus.

Spektaklio „Dorianas” repeticija./ Lucie Jansch nuotr.

Pagal amerikiečių rašytojo Darryl Pinckney pjesę sukurto spektaklio „Dorianas“ premjera – spalio 1, 2 dienomis Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA