Atidaroma nauja paroda - „Jauna Kauno tapyba'22" - Kas vyksta Kaune

Atidaroma nauja paroda – „Jauna Kauno tapyba’22”

Asociatyvi / O. Bričkutės nuotr.

Jauna Kauno tapyba’22 – jau penktoji VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros rengiama paroda, pristatanti pačius jauniausius, studijas baigusius ar dar tebestudijuojančius tapytojus.

Kaip teigiama pranešime spaudai, paroda „Jauna Kauno tapyba’22” bus atidaryta spalio 5 d. trečiadienį, 17 val. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Drobė”.

Jaunieji tapytojai pradėdami savo kūrybinį kelią neišvengiamai tampa kultūros dalyviais. Juos supantis pasaulis – be galo įvairiapusiškas ir daugiareikšmis. Tapytojai, interpretuodami reiškinius bei dalykus, juos supranta prasminės sistemos kontekste.

Kalbant apie tapybą – ar tokia veikla yra kryptinga ir prasminga? Ar ji tobulėja ir progresuoja? O gal kaip tik nėra jokio progreso? Pagaliau kaip kinta forma ir turinys? Tai klausimai, dėl kurių verta rengti parodas.

Parodoje žiūrovas ras kūrybos metodų kaitą ar eksperimentavimą. Tai lyg motyvų ir formų laboratorija. Panašios temos jau buvo tyrinėtos pirmtakų, motyvai lyg ir matyti, tačiau nežymus pasikeitimas, formos krustelėjimas atveria naują raišką, suteikia kitą intonaciją ir emociją.

Paroda, pristato jaunuosius tapytojus, besimokančius ar jau studijas baigusius VDA Kauno fakulteto, Tapybos katedroje. Ji pateikia spektrą šiuolaikinės tapybos, kuri praturtinta naujomis technologijomis, netikėtais plastiniais sprendimais, socialinėmis ar labai individualiomis temomis, įsilieja į Lietuvos bei tarptautinį tapybos kontekstą.

Tiems pasikeitimams lemtingi yra dažų panaudojimo ir tapymo būdai bei paviršiai. Jaunųjų tapyba yra išlaikiusi „gyvybės syvus”, jos vitališkumą palaiko ne tik struktūros ir formos, bet ir mąslus jaunųjų tapytojų žvilgsnis į pasaulį. Kai kas atrodo nuo daugkartinio naudojimo turėtų išsikvėpti, tačiau kokiu tai stebuklingu būdu vėl atgyja ir randa savo tęstinumą pasikartojimuose…

Jauna Kauno tapyba parodų istorija :

„Jauna Kauno tapyba 2012″, buvo eksponuota Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, Kauno Paveikslų galerijoje 2012 m. rugpjūčio pabaigoje. Sumanyta apžvelgti neseniai VDA Kauno fakultete tapybos studijas baigusių ar dar paskutiniuosius metus studijuojančių jaunųjų tapytojų darbus. Planuota palaipsniui plėstis ir po kelerių metų parodoje kartu pristatyti Kauno ir Vilniaus tapybos absolventų kūrybą. Dėl tam tikrų objektyvių priežasčių tai neįvyko.

„Jauna Kauno tapyba 2016″ buvo pristatyta Vilniuje, „Titanike”, tikintis, kad ateityje užsibrėžtas tikslas bus įgyvendintas ir šioje parodoje savo kūrinius taip pat eksponuos VDA Vilniaus Tapybos katedros absolventai. Paroda sulaukė gerų įvertinimų kultūrinėje spaudoje, internetinėje spaudoje, taip pat buvo pristatyta laidoje „Spalva, linija, forma” bei LTR TV žiniose.

„Jauna Kauno ir Rygos tapyba 18″ yra trečioji, tęstinė šio projekto paroda. Paroda, suteikianti galimybę apžvelgti tapytojų absolventų pasiekimus, tapybos strategijų pasirinkimą ir dar tebestudijuojančiųjų magistrantūroje kūrybinio kelio paieškas. Palyginti kaunietiškosios tapybos savitumą su kviestiniais jaunaisiais tapytojais iš Rygos (Latvija). Paroda buvo pristatyta Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje (Kaune).

„Jauna Kauno tapyba 20″ – metų paroda sumanyta taip, kad galima būtų patirti realią ir virtualią erdves. Ekspozicijoje žiūrovui buvo pristatomi jaunųjų tapytojų kūriniai įprastu būdu, eksponuojant realioje erdvėje, VDA galerijoje „Akademija” (Vilniuje) ir VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros virtualioje galerijoje „PA” .

2020 m. „Jaunoji Kauno tapyba’20”, atsižvelgiant į pandeminį laikotarpį buvo eksponuota Kauno miesto autobusų stoties reklaminių stendų švieslentėse (Vilniaus g)., požeminės perėjos reklaminiuose stenduose bei galerijoje „Meno parkas” pirmo aukšto languose, monitoriuose, suteikiant žiūrovui prieigą prie parodos iš gatvės pusės.

Parodos dalyviai:

Mantas Kresninkevičius, Pijus Firsunin, Matilda Kalvaitytė, Klaidas Paškevičius, Giedrė Mačiulytė, Deimantė Petkevičiūtė, Benjaminas Ančeris, Lina Pociūtė, Rasa Pilkauskaitė, Kamilė Šliažaitė, Raminta Stasaitytė, Mantas Valentukonis, Rimantė Daniulienė, Lukas Marciulevičius, Lilija Gotautaitė, Ligija Žilinskienė, Danielė Vrubel, Eglė Marcinkevičiūtė, Adelė Urbanavičiūtė, Edvinas Batulevičius, Roberta Dičkutė, Rūta Levulienė, Šarūnas Baltrukonis, Vytenis Mikulevičius.

Parodos kuratorė prof. Aušra Vaitkūnienė

Paroda veiks – 2022 10 05 – 10 21
Galerijos „Drobė” darbo laikas: I-V 11:30-18:00, VI-VII nedirba

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA