Per savaitę pasieniečiai į Lietuvą neįleido 153 rusų - Kas vyksta Kaune

Per savaitę pasieniečiai į Lietuvą neįleido 153 rusų papildyta

BNS 2022/09/26 11:13
Asociatyvi / VSAT nuotr.

Savaitę Baltijos šalyse ir Lenkijoje galiojant griežtesnei Rusijos piliečių įleidimo tvarkai, pasieniečiai į Lietuvą neįleido 153 rusų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Kaip BNS informavo VSAT atstovas Giedrius Mišutis, sekmadienį iš 1330 į šalį ketinusių atvykti Rusijos piliečių neįleista 13.

Iš viso per savaitę į Lietuvą atvyko 9896 Rusijos piliečiai.

Pasak G. Mišučio, fiksuoti ir keli incidentai pasienyje su Baltarusija, kai sprendimu neįleisti nepatenkinti rusai bandė likti Lietuvoje.

Vienas Rusijos pilietis, bandęs sieną kirsto Raigardo-Privalkos pasienio kontrolės punkte, atsisakė grįžti, iš kur atvyko, gulėsi ant žemės, bet pareigūnų buvo išneštas už sienos ribų.

Kitas atvejis fiksuotas šeštadienį, kai Medininkų pasienio punkte Rusijos pilietis bandė patekti į šalį be vizos. Lietuvos pareigūnams jo neįleidus, vyras iki pirmadienio liko Baltarusijos pusėje Medininkų-Kamenyj Log punkte. VSAT duomenimis, jis suplėšė savo dokumentus.

Latvijos pareigūnai per savaitę neįleido 48 rusų (sekmadienį – septynių) iš 2075 atvykusių, Estijoje iki šeštadienio neįleista 155 Rusijos piliečių (šeštadienį – 38). Iš viso per savaitę, be kol kas nepateikiamų sekmadienio duomenų, į Estiją atvyko 10 tūkst. 236 asmenys iš Rusijos.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį po Valstybės gynimo tarybos posėdžio sakė, kad šis regioninis susitarimas suveikė ir prevenciškai.

„Tendencijos yra tokios, kad pranešus apie mūsų sprendimą, matome ir prevencinį poveikį, kadangi apie 40 proc. sumažėjo srautas Rusijos piliečių, kurie bando atvykti ar atvyksta, ar kerta tranzitu Lietuvą. Akivaizdu, kad suveikė, mes turime rezultatą“, – teigė ji.

Ministrė pabrėžė, kad Lietuva neketina priimti mobilizacijos vengiančių Rusijos piliečių.

„Lietuvos pozicija labai aiški – kad mobilizacijos vengimas nėra pretekstas automatiškai tuos asmenis įsileisti ir suteikti galimybę jiems čia rasti prieglobstį“, – tvirtino A. Bilotatė.

Ji pranešė, kad parengti trys skirtingi algoritmai, kaip Lietuvos pasieniečiams elgtis, jei mobilizacijos vengiantys rusai norėtų paprašyti prieglobsčio arba bandytų kirsti žaliąją sieną, jei atvyktų per pasienio kontrolės punktą ir jeigu vyktų Kaliningrado tranzitu.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, atsisakydami įleisti kriterijų neatitinkantį Rusijos pilietį į Lietuvos teritoriją, turi teisę panaikinti arba atšaukti jo vizą. VSAT teigimu, iki šiol nepanaikinta nė viena viza.

Nuo praėjusio pirmadienio į Baltijos valstybes ir Lenkiją įleidžiami tik Vyriausybės patvirtintus kriterijus atitinkantys asmenys: Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai, ES piliečių šeimų nariai, taip pat Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys rusai.

Taip pat Rusijos piliečiai toliau gali per Lietuvą tranzitu traukiniais keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos.

Draudimas įleisti Rusijos piliečius numatytas Seimo priimtame nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Rusijos ir Baltarusijos pasienyje. Jis galios mažiausiai iki gruodžio 16 dienos imtinai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA