Penktąkart rinks Lietuvos metų vaistininką - Kas vyksta Kaune

Penktąkart rinks Lietuvos metų vaistininką

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Rugsėjo 25-ąją, minint tarptautinę vaistininko dieną, tradiciškai skelbiami Lietuvos metų vaistininko rinkimai. Kaip ir anksčiau, juos organizuoja Kaune leidžiamas specializuotas žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetu. Gruodžio mėnesį iškilmingos ceremonijos metu bus paskelbtas rinkimų laimėtojas – Lietuvos metų vaistininkas.

Žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto prof. Loreta Kubilienė, viena iš Lietuvos metų vaistininko rinkimų organizatorių, pabrėžė, jog šiemet vaistininkų konkursas skelbiamas ypatingų pokyčių šviesoje, akcentuojant ir didžiuojantis, kokia svarbi ir reikšminga sveikatos sistemos dalis yra vaistininkai.

„Šiemet rinksime vaistininkus – ambasadorius, vaistininkus, kurie atstovauja savo profesijai aukščiausiu lygiu, – pabrėžė ji. – Lauksime kandidatų, kurie, kolegų vertinimu, labiausiai atlieptų ambasadorystės naratyvą“.

„Technologijų ir farmacijos mokslo progresas – milžiniškas, kuriami nauji skaitmeniniai farmacijos ir sveikatos produktai, o ligos piktėja, farmacijos ir sveikatos priežiūros specialistų trūksta, lietuviai yra viena iš nelaimingiausių tautų“, – atkreipė dėmesį LSMU Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė. – Džiaugiuosi, kad pasitikėjimas vaistininko profesija Lietuvoje yra labai aukštas, kad plečiasi vaistininko galimybės dalyvauti asmens sveikatos priežiūros srityje, farmacinėje rūpyboje, sveikatinimo programose. Ir, kas labai svarbu – kad žmonėms reikia vaistininko gyvo kontakto, pokalbio, patarimo“.

Kaip nurodoma žurnalo pranešime žiniasklaidai, pirmąkart geriausias Lietuvos vaistininkas buvo išrinktas 2018 metais – juo tapo ir platinos medaliu buvo apdovanota vilnietė Kristina Vaičaitienė („Gintarinė vaistinė“). 2019 metų nugalėtojas – Tadas Labanauskas iš Šiaulių („Gintarinė vaistinė“). Dar po metų, 2020-aisiais, tarptautinė komisija daugiausia balų skyrė ir nugalėtoju paskelbė „Camelia“ tinklo vaistinės vadovą Rimvydą Blyną (Vilnius), o pernai nugalėtoja tapo irgi „Camelia“ tinklo atstovė iš Vilniaus Virgilija Bečelytė.

Kauniečiai vaistininkai ne kartą laimėjo antrąją ir trečiąją vietas, todėl šiemet linkime, kad jubiliejiniai, penktieji geriausio vaistininko rinkimai kauniečiams būtų sėkmingiausi.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA