Kauno rajono ugdymo įstaigose edukacija apie insultą – kviečia tapti „FAST herojais“ – Kas vyksta Kaune

Kauno rajono ugdymo įstaigose edukacija apie insultą – kviečia tapti „FAST herojais“

Medikai ir visuomenės sveikatos specialistai pastebi, jog insultu, viena pavojingiausių ir vienam iš keturių gyventojų pasireiškiančia liga, sergančiųjų amžius reikšmingai mažėja. Atsižvelgiant į tai, jog laiku suteikta pagalba gali apsaugoti nuo visą likusį gyvenimą lydinčios negalios, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras ugdymo įstaigose inicijuoja tarptautinę edukacinę programą „FAST herojai“. Jos metu 5-9 metų vaikai bei jų šeimų nariai kviečiami susipažinti su insulto simptomais ir būdais, kaip greitai bei tinkamai į juos reaguoti.

Mažųjų herojų misija – apsaugoti artimuosius

Išgelbėk savo herojus. Mąstyk greitai. Sustabdyk insultą, kol jis nepakenkė tiems, kuriuos myli labiausiai. Tai – pagrindiniai tarptautinio projekto „FAST herojai“ šūkiai, kuriais siekiama kuo platesnę visuomenės dalį supažindinti su insulto simptomais bei pamokyti, kaip greitai reaguoti ištikus šiai ligai.

„Labai dažnai vaikai yra vienintelė pagalba, esanti namuose, senelius ar kitus vyresnio amžiaus artimuosius ištikus insultui. Susipažinus su pagrindiniais šios ligos simptomais, įgavus reikiamų žinių bei praktinių įgūdžių, vaikai gali išgelbėti savo mylimus šeimos narius. Dėl šios priežasties ši edukacinė programa nukreipta į 5-9 metų mažuosius, o ją sudaro penkios dalys, iš kurių kiekvienai skiriama po valandą laiko per savaitę. Dalyvauti programoje kviečiame visas Kauno rajono ugdymo įstaigas“, – sako Kauno rajono visuomenės sveikatos direktorius Laurynas Dilys.

Edukacinė programa „FAST herojai“ mokyklose bei darželiuose organizuojama per skirtingo pobūdžio įtraukiančias veiklas: pedagoginius, pramoginio bei žaidybinio tipo užsiėmimus. Veiklų metu, anot L. Dilio, siekiama suteikti žinių ne tik vaikams, bet jų pagalba įtraukti visą šeimą.

„Siekiame didinti bendrąjį visuomenės sąmoningumą apie insultą ir laiku pastebėti jų simptomus. Na, o užsiėmimų metu vaikai mokomi ir empatijos, meilės, jiems suteikiamos ne tik žinios, bet ir praktiniai gelbėjimo įgūdžiai“, – sako Kauno rajono visuomenės sveikatos direktorius.

Atkeliauja į ugdymo įstaigas

Prie iniciatyvos „FAST herojai“ Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras prisijungė dar šių metų pavasarį, o pirmosiose organizuojamose veiklos dalyvavo 2-3 klasių moksleiviai. Į projekto užsiėmimus įsijungė Kauno rajono pilotinės ugdymo įstaigos: Neveronių gimnazijos, Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“, Šlienavos pagrindinės mokyklos ir Užliedžių mokyklos-daugiafunkcinio centro mokiniai.

„Atsiliepimai apie vykusias veiklas tiek iš vaikų , tiek iš pedagogų buvo patys geriausi. Įvairių užduočių ir žaidimų pagalba vaikai įsiminė pagrindinius insulto požymius, bendrąjį skubios pagalbos telefono numerį bei išmoko kaip elgtis artimoje aplinkoje įtarus insultą. Programos superherojai vaikus įtraukė į smagias veiklas, dainas ir šokius, o mažieji drąsiai dalinosi savo patirtimi su šeimos nariais bei senjorais. Šis projektas ne tik suteikė žinių, tačiau leido vaikams pasidžiaugti gražiu ir aktyviu laiku su savo seneliais“, – sako visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, koordinuojanti programos įgyvendinimą Kauno rajone, Ingrida Černiauskienė.

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia ir kitas Kauno rajono ugdymo įstaigas prisijungti prie iniciatyvos – taip mokyti vaikus svarbiausių insulto požymių, veiksmų, kuriuos reikėtų atlikti jiems pasireiškus bei patikėti jiems misiją perduoti šias žinias savo šeimų nariams.

„Visuomenės sveikatos biuro komanda kartu su ugdymo įstaigos visuomenės sveikatos specialistu padės mokykloms įgyvendinti kiekvieną programos etapą“, – sako Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius.

Daugiau informacijos apie projektą bei jo veiklas ugdymo įstaigos gali gauti susisiekusios su visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Ingrida Černiauskiene telefonu 8 603 88106 arba el. paštu ingrida.cerniauskiene@kaunorvsb.lt

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA