J. Ohmanas ir „Blue/Yellow“ įvertinti Europos mastu: „Tikiuosi, Europa pagaliau supras – dabar reikia elgtis kitaip nei iki šiol“ – Kas vyksta Kaune

J. Ohmanas ir „Blue/Yellow“ įvertinti Europos mastu: „Tikiuosi, Europa pagaliau supras – dabar reikia elgtis kitaip nei iki šiol“

Indrė Sesartė 2022/09/16 21:56

Ukrainai aštuonerius metus paramą teikiančios organizacijos „Blue/Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas gavo Europos Parlamento teikiamą Europos piliečio apdovanojimą. Į „Europos namuose“ Vilniuje penktadienį įvykusį apdovanojimo įteikimą su „Blue/Yellow“ savanoriais atvykęs J. Ohmanas teigė, jog jų organizacijos surinkta parama Ukrainai yra nepalyginama su kitom iniciatyvom Europoje, tai yra labai ženkli parama ir tuo Lietuva gali didžiuotis bei nenustoti toliau aukoti.

Vilniuje įsikūrusi organizacija „Blue/Yellow” nuo 2014 m. remia Ukrainos ginkluotą pasipriešinimą – šalies karius ir savanorius, teikdama neletalinės paskirties priemones. Už surinktus pinigus perkami šalmai, neperšaunamos liemenės, vaistai, apranga ir kitos priemonės. Organizaciją įkūrė ir jai vadovauja Švedijoje gimęs, o dabar Lietuvoje gyvenantis režisierius J. Ohmanas.

„Blue/Yellow“ steigėjas sakė, jog jų organizacija Ukrainai jau surinko apie 50 mln. Eur, už kuriuos perkamos ukrainiečiams reikiamos priemonės.

„Mūsų organizacijos nepalyginsi su kitom tokiom organizacijom Europoje. Dirbam nesustodami. Aišku, aš esu fiziškai esu pavargęs, bet mes turime eiti iki galo. Todėl reikia ir toliau aukoti. Šiandien aukojimas yra stabilus. Mūsų parama Ukrainai reiškia, kad mes kaip ES piliečiai darom teigiamą darbą. Tikiuosi, kad Europa pagaliau supras – dabar reikia elgtis kitaip nei iki šiol, todėl turim būti kartu iki pergalės“, – po apdovanojimo įteikimo teigė J. Ohmanas.

Aukojo ir baltarusiai

Paklaustas, ar per šią Rusijos invaziją į Ukrainą, yra gauta paramos ir iš Baltarusijos bei Rusijos aukotojų, J. Ohmanas atsakė: „Iš Baltarusijos yra buvusi pagalba, o ar iš Rusijos – negaliu komentuoti.“ O kalbėdamas apie naujausias žinias iš fronto, „Blue/Yellow“ lyderis sakė, kad Ukrainos kariai Rusijos ginklų sandėlyje jau rado ir kinų sviedinių.

„Tai reiškia, kad čia viskas yra sudėtingiau, nei galime pagalvoti“, – pastebi J. Ohmanas. Jau šeštadienį J. Ohmanas išskrenda į JAV, Vašingtoną, kur trečią kartą susitiks su Kongreso nariais ir kalbės apie paramą Ukrainai.

Iš Ukrainos J. Ohmano su Europos piliečio apdovanojimu atvyko pasveikinti ir paprasti ukrainiečiai, kurie pakartojo, kokia jų šaliai yra svarbi lietuvių parama: „J. Ohmanas yra žmogus, į kurį kreipiantis jis visada atsako. Karo pradžioje mūsų vyrai ėjo į kovą su tuo, ką turėjome. Mums labai reikia vaistų, medicininės pagalbos ir mes su „Blue/Yellow“ parama turime galimybių tai gauti. Ukraina jums ir Lietuvai yra labai dėkinga.“

Tarp laureatų – įvairios organizacijos ir įmonės

Europos piliečio apdovanojimas nuo 2008 m. skiriamas už nuopelnus, siekiant geresnio ES šalių ir gyventojų tarpusavio supratimo, plėtojant glaudesnį jų bendradarbiavimą ir skleidžiant pagrindines ES vertybes: žmogaus orumą, lygybę, solidarumą, teisingumą, pilietines teises ir laisves.

Rotušės aikštėje apdovanoti metų europiečiai

Piliečiai, piliečių grupės, asociacijos ar organizacijos gali teikti paraiškas Europos piliečio apdovanojimui už savo įgyvendintus projektus arba nominuoti kitus. Kiekvienas Europos Parlamento narys taip pat gali iškelti po vieną kandidatūrą per metus. „Blue/Yellow“ šiam apdovanojimui šįmet nominavo europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Lietuvoje šį apdovanojimą yra pelniusi Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, Lietuvos neįgaliųjų forumas, restoranas „Jurgis ir Drakonas“ ir salotų baras „Mano guru“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA