Labdaros organizacijos prašo gyventojų išlaikyti paramą Ukrainai ir žiemą – Kas vyksta Kaune

Labdaros organizacijos prašo gyventojų išlaikyti paramą Ukrainai ir žiemą

Indrė Grikšaitė 2022/09/16 14:13
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vykdydamos greitą kontrpuolimą ukrainiečių pajėgos sukėlė smarkų Rusijos operacinį pralaimėjimą. Tačiau švęsti dar tikrai ne metas, sako į 21-ąją misiją į Ukrainą išvykę paramos fondo „Pagalbos sparnas“ nariai. Nors generalinio Ukrainos štabo duomenys rodo, kad, atkovota virš dvidešimt gyvenviečių, kasdien dar vis žūsta kariai, civiliai, vaikai, o besikeičiančios oro sąlygos užduoda toną tolesnei karo eigai.

Istorija rodo, kad šalies puolimas žiemą yra sudėtingas, nes pasikeičia klimato sąlygos, gyvenimo kokybė, motyvacija ir dar svarbiau – technikos veikimas bei logistika. To pasekoje pakinta ir amunicijos, daiktų tiekimas bei judėjimo galimybės. Žiemą sulėtėja ataka, bet kontrpuolimas gali išlikti toks pat greitas ir efektyvus, jei ukrainiečiai sulauks tinkamos pagalbos.

Žinoma, šaltis veikia visus, taip pat ir šeimininkus, todėl, nereikėtų skubėti džiaugtis dėl atgaunamų pozicijų, bet operatyviai, kaip karo pradžioje, teikti paramą ginklais ir svarbiausiais daiktais.

Prieš pat išvykdamas į 21-ąją humanitarinę misiją į Ukrainą, karininkas Robertas Juknevičius pasakojo, kodėl ir kaip šiuo metu remti karo siaubiamą Ukrainos tautą. „Pasikeitimai į šaltąjį sezoną reiškia, kad trūksta tokiam klimatui reikalingų termo rūbų, trūksta palapinių, terminių kilimėlių, miegmaišių. Karo eigoje viskas yra sunaikinama, todėl dabar tai yra labai reikalinga: Šilti drabužiai, storos kelnės, kojinės, avalynė.“

Misijos konvojų vedantis kariškis pasakojo, kad rusai ir patys ieško pagalbos žiemos karui ne tik šalies viduje, bet net Azijos ir Afrikos šalyse ir stebisi, kokiais šiltais rūbais ar termo įranga šie galėtų pagelbėti. Lygiai taip pat ir patys karo samdiniai iš šiltų kraštų – šansų neturi daug, nes neturi tinkamų įgūdžių šiam klimatui būdingai kovai. Modernus karas ir atitinkama technika jiems sunkiai pažabojami, todėl iš fronto jie greitai pabėga. Jau yra užfiksuota atvejų, kai iš Sirijos atgabenti kariai mėgino pabėgti į laisvąjį pasaulį.

„Jiems tai yra lengviausias bilietas patekti į Europą. Pasienio darbuotojai jau turi įgūdžius, kaip atskirti šiuos pabėgėlius nuo įprastų pabėgėlių. Jie turi tiek kultūrinių, tiek išvaizdos skirtumų.“ – pasakojo R. Juknevičius.

Visgi, skubėti džiaugtis dėl karo pabaigos dar nėra tinkamas laikas. Puikiai suprantant rusų propagandos mechanizmus tikėtina, kad jie gali blefuoti, o tuo metu telkti atsargas kitam rimtam smūgiui.

Keturioliktą kartą į Ukrainą karo metu važiuojantis verslininkas Algirdas Stonys pasakojo, kad tai daro tam, kad prisidėti prie blogio imperijos sužlugdymo. Įvairiapusiškai Ukrainą remiantis A.Stonys veikia rinkdamas paramą medikamentais, maistu, ligoninės priemonėmis, palapinėmis, automobiliais, pinigais, dronais ir kitomis, karui svarbiomis priemonėmis ir atsargomis.

„Po apsilankymo Mesnikovo ligoninėje Dnipro mieste keliausime evakuoti penkiasdešimt žmonių į Vieną, iš kur pajudėsime į Lietuvą.“- pasakoja A.Stonys. Dėl karo nuo verslo atsitraukęs kaunietis pabrėžia, kad labai džiaugiasi sulaukiama parama, kad svarbus kiekvienas paaukotas rūbas, euras, vaistų pakuotė, turniketas ar palapinė.

Prieš savaitę vykusiame susitikime „Ramstein“ NATO vadovas Jensas Stoltenbergas kalbėjo, kad nėra tinkamas metas švęsti pergalę, ar nutraukti paramą. „Turime būti pasiruošę šiai žiemai, nes nėra jokių ženklų, kad Rusija atsisakys tikslo perimti Ukrainos kontrolę“.

Panašiai kalba ir vienas labdaros fondo „Pagalbos sparnas“ lyderių A. Stonys – „Kviečiu nesustoti toliau remti Ukrainos, parodykime, kad šiame išsekimo kare parama nesumažės ir iš karo išeisime nugalėtojais.“

Jis dėkoja tiek pavieniams aukotojams, tiek organizacijoms, kurių tinklą Europoje nuolat plečia. Verslininkas pasakoja besidžiaugiantis norvegų fondu „BiStandUA“, su kuriais kartu perka plaučių ventiliavimo aparatus, kurių kritiškai trūksta Ukrainos ligoninėms.

Nors Lietuvos viduje kyla įtampa dėl karo padarinių, tokių kaip augančios kainos, kariškiai, verslininkai, labdaros organizacijos ir patys ukrainiečiai prašo nesustoti remti taikios šalies kovos už laisvę. Gyventojai skatinami prisidėti tuo, kuo gali, pavyzdžiui atrinkti nereikalingus šiltus rūbus, miegmaišius, palapines ir visą kitą, kas šaltuoju sezonu būtina gyvenant lauko sąlygomis.

Šis sezonas gali būti lemtingas karo eigoje, todėl labai svarbu solidarizuotis, įsivertinti savo rėmimo galimybes, rasti patikimą labdaros organizaciją. Žinoma, paramą išreikšti galima daugybe būdų, tačiau gyventojai produktyviausiai gali prisidėti prie fronte besikaunančių aprūpinimo svarbiausiomis atsargomis.

Žiemą paprastai lėtėjanti ataka gali asistuoti šeimininkų sėkmei, tačiau išlaikyti tinkamą kontrpuolimo pagreitį būtina nenutraukiama kaimyninių šalių pagalba. Parama reikalinga ne tik ginklais, bet ir išgyvenimo priemonėmis, kurios kovos lauke nuolat prarandamos.

Švarių, šiltų rūbų, palapinių, miegmaišių, kojinių atsargos turi būti nuolat atnaujinamos, kad nors kiek palengvinti kovojančių kasdienybę. Ankstyvas priešo nuvertinimas būtų strateginė klaida, todėl dabar yra pats svarbiausias metas tiems, kas nori prisidėti prie rusų armijos sumušimo.

Aktyviai ukrainiečius palaikantis kariškis, vienas fondo įkūrėjų R. Juknevičius primena – „Tas pavojus, kad neprašyti svečiai ateis pas mus, tikrai nėra praėjęs. Todėl iki karo pabaigos, iki pilno rusų sutriuškinimo privaloma padėti Ukrainai, kad svečių nesulauktume pas save. Kiekvienas padėdamas jiems, padeda ir sau. Padėkime jiems, kad nereikėtų lydėti mūsų vaikų į karą.“ – ragina pašnekovas.

Labdaros ir paramos fondas „Pagalbos sparnas“ įsteigtas 2014 m., prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą. Visa informacija apie fondą – www.helpingwing.org. Prisidėti galite aukojant daiktais arba finansiškai.

Fondą remia ne tik pavieniai asmenys, bet ir didžiosios IT įmonės: TeleSoftas, NFQ Technologies, HomeToGo.

Kur paaukoti:

Swedbank sąskaita: LT477300010139863995
SWIFT / BIC: HABALT22
Banko kodas: 73000
Contribee: http://contribee.com/pagalbos-sparnas
Paypal: pagalbos.sparnas@gmail.com

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA