Kaune imitavo masinę nelaimę su šimtais sužeistųjų: požeminė aikštelė tapo improvizuota ligonine – Kas vyksta Kaune

Kaune imitavo masinę nelaimę su šimtais sužeistųjų: požeminė aikštelė tapo improvizuota ligonine

D. Biržiečio nuotr.

Ketvirtadienio pavakarę Kauno centre greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilių paradu atidarytos 14-osios GMP žaidynės. Pirmosios žaidynių dienos kulminacija tapo masinės nelaimės imitacija Sobore ir Laisvės alėjoje, kur, įvykus simuliuotam sprogimui ir susišaudymui, GMP medikai pagalbą skubėjo teikti kone keliems šimtams žmonių.

Kaip nurodoma ketvirtadienio vakarą išplatintame pranešime žiniasklaidai, organizatorių skaičiavimais, šiemetinėse žaidynėse dalyvauja arti 100 GMP specialistų iš visos Lietuvos, o bendras komandų skaičius siekia beveik 30.

„Jau daugiau nei 14 metų iš eilės vykstančios žaidynių užduotys nuolatos kinta, atsižvelgiant į šiandienines pasaulio ar regiono aktualijas. Šiais metais GMP medikai kovoja itin sudėtingomis karo nelaimės sąlygomis, ko dar netekę daryti“, – sako vienas iš žaidynių organizatorių, VšĮ Kauno miesto GMPS direktorius Nerijus Mikelionis.

Pasak renginio organizatorių, visų žaidynių metu miesto gyventojams ir jo svečiams yra suteikiama galimybė iš arti stebėti GMP specialistų darbą, o taip pat dalyvauti pirmos pagalbos mokymuose.

Šie vyks jau rytoj, rugsėjo 16 d., laisvalaikio ir pramogų centre „Akropolis“. Mokymų metu visuomenė bus supažindinama su esminiais kritinių situacijų valdymo principais, naujausiais gyvybių gelbėjimo būdais ir metodais, kuriuos galima taikyti įvairių būklių pacientams skirtingose situacijose.

GMP specialistai užduotis Kauno centre vykdys ir visą penktadienį, o popiet susumavus balus, bus paskelbti rezultatai ir geriausiai pasirodžiusios GMP komandos.

Šiemetines GMP žaidynes organizuoja: Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija, Krizių tyrimo centras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremalios medicinos katedra, Lietuvos šaulių sąjunga ir kiti partneriai, aktyviai bendradarbiauja Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos GMP žaidynės, pažymi organizatoriai, skirtos profesinės kvalifikacijos tobulinimui, bendravimo ir bendradarbiavimo tarp institucijų skatinimui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA