Matematikas L. Narkevičius: „Norėdami sudominti vaikus, turime griauti stereotipus“ – Kas vyksta Kaune

Matematikas L. Narkevičius: „Norėdami sudominti vaikus, turime griauti stereotipus“

Mokykla „Delta“ / Organizatorių nuotr.

Dažniausiai papildomus užsiėmimus moksleiviai pradeda lankyti tada, kai pajaučiamos spragos arba artėja egzaminai. Šeštadieninės mokyklos įkūrėjas mokytojas Leonas Narkevičius teigia, kad pradėjus mokytis papildomai kuo anksčiau, vėlesnėse klasėse tokių užsiėmimų gali ir nebereikėti.

„Maži vaikai mokosi žaisdami. Taigi, pradėjęs žaisti su matematika nuo 5 metų, vaikas prie jos pripranta, nuo pat mažumės mokosi loginio mąstymo, ieško sprendimo variantų ir mažai tikėtina, kad kada nors, būdamas vyresnis, staiga nuspręs, kad matematika yra sunki ir neįdomi. Matematika yra visur – tai toli gražu ne tik formulės ir sudėtingi uždaviniai. Matematika slypi net ir labai gyvenimiškuose dalykuose“, – sako L. Narkevičius.

Matematika – kūrybiškai?

Tikriausiai daugelis tėvų yra pastebėję, kad kai vaikai kažkuo susidomi, juos atitraukti labai sunku. Puiku, jeigu vaikas pats domisi, gilinasi ir ieško atsakymų, tačiau daug dažniau vaikus reikia nukreipti tinkama linkme. Todėl vienas iš kertinių mokymosi principų „Delta“ mokykloje – kūrybiškumas.

„Spręsdami skirtingus uždavinius, o ne bandydami atkartoti tai, kas daug kartų spręsta, vaikai susidomi tais sprendimo būdais, kurių kiekviename uždavinyje yra ne vienas. Tuomet tampa įdomu ne tik išspręsti kuo daugiau uždavinių, o ir pamatyti kitų mokinių sprendimo variantus, kuriuos visada aptariam“, – pasakoja matematikas.

Leonas Narkevičius / Organizatorių nuotr.

Mokykla „Delta“ vadovaujasi šūkiu: „Kūrybiškumas + žingeidumas + atkaklumas = puikūs pasiekimai“. Kaip sako L. Narkevičius, tai savybės, kurios būtinos ne tik mokymuisi, bet ir apskritai gyvenime, kad augantys žmonės norėtų sužinoti, jiems būtų smalsu, o mokymosi visą gyvenimą praktika vis labiau įsigalėtų.

„Kad pasiektume savo šūkį, turime vaikus sudominti, turime sugriauti stereotipus, kad mokytis sunku, kad išmokti galima tik daugelį dalykų „iškalant“. Tai nėra tiesa, ir kuo anksčiau vaikai tą pajaus, tuo jiems bus lengviau gyvenime. Čia niekas nerašo pažymių, todėl nėra streso, kad galima suklysti ar kažko neišspręsti“,  – aiškina mokyklos „Delta“ įkūrėjas ir vadovas.

„Deltoje“ mokiniai pagerina savo loginį mąstymą, susidraugauja su matematika. Ir „matematika“ tampa visai nebaisiu žodžiu! Neretai atsiranda mokinių, kuriems bendraamžių lygis būna per lengvas, tuomet jie gali mokytis su viena ar netgi dviem klasėmis vyresniais mokiniais.

Mokykla „Delta“ / Organizatorių nuotr.

Užsiėmimus lankantys vaikai neretai dalyvauja olimpiadose, konkursuose, kur jaučiasi drąsiau ir užtikrinčiau. O jose nedalyvaujantys pasiekia kitų tikslų – užsiėmimuose sukauptos žinios padeda pasiekti ir geresnių mokymosi rezultatų, ir nebijoti paties dalyko.

Šeštadieninėje mokykloje kviečiami mokytis vaikai nuo 5 metų iki 8 klasės. Taip pat sudaromos specialios grupės abiturientams, kurie ruošiasi baigiamajam matematikos egzaminui. Pamokos vyksta Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Taip pat vyksta ir nuotolinis mokymas, todėl registruotis kviečiami vaikai iš visos Lietuvos.

Registracija naujiems mokslo metams jau prasidėjusi. Daugiau informacijos čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA