FIBA nė nenagrinėjo Lietuvos rinktinės protesto | Kas vyksta Kaune

FIBA nė nenagrinėjo Lietuvos rinktinės protesto

delfi.lt 2022/09/05 08:04

Lietuvos krepšinio rinktinės protestas dėl teisėjų klaidos pralaimėtose Europos čempionato rungtynėse su Vokietija tebuvo formalumas, iš kurio nieko išpešti nepavyko.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinys („FIBA Europe“) informavo, jog lietuvių protestas nebus nagrinėjamas.

Teigiama, kad Lietuvos delegacija neišlaikė numatytos procedūros rėmų ir per valandą nuo rungtynių pabaigos raštiškai nepateikė protestą pagrindžiančių argumentų.

Tiesa, pranešime priduriama, jog jei tai ir būtų padaryta laiku, protestas vis tiek būtų nepriimtas, kadangi lietuviai skundėsi dėl teisėjavimo, kurio FIBA statutai nelaiko pagrindu protestuoti.

Primename, kad Lietuvos rinktinė protestavo dėl grubaus arbitrų neapsižiūrėjimo: trečiame kėlinyje nubaudę Vokietijos trenerį Gordoną Herbertą technine pražanga, teisėjai pamiršo skirti papildomą baudos metimą.

Apsižiūrėta buvo tik baigiantis paskutiniam ketvirčiui, tačiau tuomet jau vokiečiai nesutiko, jog lemiamomis sekundėmis į jų krepšį kristų baudos metimas.

Galiausiai Lietuva pralaimėjo po dviejų pratęsimų 107:109.

„Kai užmiršti duoti baudos metimą už techninę pražangą, tai nebežinau, koks čia lygis. Kaip galima skyrus pražangą pamiršti baudos metimą? Nežinau, tarpklasinėse geriau būna. Treneriai iškart pastebėjo, bandė protestuoti, bet nepavyko. Ką sakė klaidą supratę teisėjai? Kad jie irgi žmonės, irgi klysta“, – galvą po rungtynių kraipė Jonas Valančiūnas.

„Mes nesame patenkinti tuo, jog tie patys teisėjai dirba kiekvienose mūsų rungtynėse. Techniniame susirinkime FIBA atstovai dar klausia mūsų, ar turime kokių nors pastabų. Reikalas tas, kad mums kaskart teisėjauja tie patys arbitrai, kurie tiesiog yra kur kas žemesnio lygio nei krepšininkai.

Kad ir šiandien – arena sausakimša, o kai kurie teisėjų veiksmai – nesuprantami. Turėjome žaisti du pratęsimus, per juos keli mūsų žaidėjai susižeidė… Mes tuo tikrai nesame patenkinti ir dėl to protestuojame“, – piktinosi ir treneris Kazys Maksvytis.

„Eilinį kartą teisėjai… Kai Rudy Gobertas liečia lanką, jie nemato, o čia neduoda priklausančio baudos metimo ir paskui tiesiog atsiprašo. O kas iš to, mums tai rungtynes kainavo, o jie dabar eis sau namo. Nežinau, jei dar šie teisėjai dirbs Europos čempionate, nebebus ką pasakyti FIBA. Kaip ir dėl to, jog žaidžiame naujas rungtynes nepraėjus 20 valandų nuo paskutinio mačo“, – raukėsi Marius Grigonis.

Primename, kad M. Grigonio paminėtas R. Gobertas atsidūrė skandalingų 2019-ųjų pasaulio čempionato rungtynių tarp Prancūzijos ir Lietuvos įvykių epicentre. Vidurio puolėjas akistatos pabaigoje lietuviams atakuojant ranka lietė savo krepšio lanką, bet teisėjai to nepastebėjo. Dainiaus Adomaičio treniruota komanda pralaimėjo ir liko be atkrintamųjų varžybų.

Lietuvos delegacija tuomet taip pat teikė protestą dėl teisėjavimo, bet FIBA jį atmetė. Tiesa, mačui vadovavę arbitrai buvo nušalinti iki čempionato pabaigos.

Dramatiška sekmadienio mūšio atomazga galutinai pastūmė Lietuvos (0/3) ir Vokietijos (3/0) komandas skirtingomis kryptimis: pasivyti pastarąją B grupės turnyro lentelėje nebėra įmanoma.

Iki tol lietuviai vokiečius buvo nugalėję visose septyneriose didžiųjų krepšinio turnyrų tarpusavio rungtynėse.

Be to, Lietuva dar niekad nebuvo pradėjusi Europos čempionato trimis nesėkmėmis.

Primename, kad prieš tai K. Maksvyčio kariauna nusileido Slovėnijai (85:92) ir Prancūzijai (73:77).

Vėlesnėse sekmadienio B grupės rungtynėse slovėnai (2/1) gavo netikėtą bosnių (2/1) antausį rezultatu 93:97, o prancūzai (2/1) gerokai pavargo, kol palaužė vengrus (0/3) 78:74.

Pirmadienį Kelne laukia poilsio diena, o antradienį lietuviai į kovą grįš maču su Vengrija, kuris prasidės 18.15 val. Lietuvos laiku.

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios stipriausios grupės komandos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA