Kauno lėlių teatras kviečia į spalvingą šventę paminėti 65-ojo sezono pradžią ir palydėti vasarą – Kas vyksta Kaune

Kauno lėlių teatras kviečia į spalvingą šventę paminėti 65-ojo sezono pradžią ir palydėti vasarą

Paskutinį rugpjūčio sekmadienį teatras kviečia savo gerbėjus į nuotaikingas vasaros palydėtuves ir tradicija tapusią naujojo sezono atidarymo šventę „Į Pasakų šalį!“, sulaukiančią gausaus būrio ištikimų gerbėjų ir jų gretas kasmet papildančių mažųjų šventės lankytojų.

Kaip skelbiama Kauno valstybinio lėlių teatro pranešime, rugpjūčio 28 d., 12 val. kauniečiai ir miesto svečiai laukiami 65–ąjį kūrybinį sezoną pradėsiančioje šventėje, kur, lyg burtų lazdelei mostelėjus, teatro prieigos pavirs margaspalviu Stebuklų ir Pasakų miesteliu. Tarp teatrinių dekoracijų jaukiai įsitaisiusios mylimiausių spektaklių lėlės ir spalvingi pasakų personažai kvies drauge nusifotografuoti ir smagiai praleisti laiką.

Po šventinės fotosesijos, 13.30 val. žiūrovų lauks pirmasis sezono spektaklis – „Dantukų troliai“.

Sezono premjeros

Jubiliejinis sezonas žada džiuginti žiūrovus jau pamėgtais, laiko patikrintais spektakliais, 4 premjeromis, edukacinėmis programomis, pastatymais, skirtais paauglių ir suaugusiųjų auditorijoms. Pirmoji šio sezono premjera – šešėlių teatro spektaklis „Nykstantys žmogeliukai“ (pagal Australijos rašytojos Elizabet Cummings knygas) kvies kalbėtis vaikus „nepatogiomis“ temomis ir padės suprasti, kaip išgyventi likimo negandas, priimti ir pakeisti skausmingus išgyvenimus į stiprinančias ir gyvenimo džiaugsmą grąžinančias patirtis.

Kūrybinėje komandoje – ne vieną sėkmingą spektaklį vaikams KVLT sukūrę menininkai: režisierė – Agnė Sunklodaitė, dailininkė – Giedrė Brazytė.

Spalio mėn. į mono spektaklį jaunimui „Po vandeniu“, atskleidžiančiame visas vienatvės spalvas pakvies jaunųjų kūrėjų komanda – idėjos sumanytoja, pjesės autorė, aktorė Dominyka Budinavičiūtė ir režisierius, scenografas Rokas Lažaunykas.

Kalėdiniu laikotarpiu mažųjų žiūrovų lauks šventinė muzikinė premjera „Skruzdėliukas Nežiniukas“ (pagal R. Dmuchovskienės to paties pavadinimo knygą) ir, žinoma, šmaikštus ir geraširdis Kalėdų Senelis iš tolimosios Šiaurės. Kalėdinio spektaklio kūrėjai – jau minėtas jaunųjų kūrėjų tandemas: režisierius ir scenografas R. Lažaunykas, pjesės ir dainelių autorė D. Budinavičiūtė.

Pavasarį numatytoje jubiliejinei teatro sukakčiai skirtoje premjeroje „Lėlių teatro paslaptys“, taikant inovatyvias raiškos formas, vaikams ketinama papasakoti lėlių teatro istorijos ir spektaklių kūrimo paslaptis bei įamžinanti pirmųjų teatro aktorių balsus, gražiausių ir sėkmingiausių spektaklių epizodus. Spektaklį režisuos Kauno lėlių teatre nebe naujokė Milda Mičiulytė (jaunoji kūrėja jau yra pastačiusi Kaune du spektaklius vaikams – „Miunhauzeno kelionė“ ir „Jokūbo dienoraštis“), scenografiją kurs dailininkė, vaikiškų knygelių autorė Edita Lepšienė.

Lankytojams vėl atviras lėlių muziejus

Po kelerius metus trukusių rekonstrukcijos darbų, lankytojams vėl plačiai atsivers lėlių muziejaus durys, už kurių – teatro istoriją, paslaptis ir pasakas saugančios jau nevaidinamų spektaklių lėlės, dekoracijų fragmentai ir mažus ir didelius užburianti pasakiškų stebuklų kupina muziejaus erdvė.

Muziejų bus galima aplankyti nemokamai savaitgaliais prieš spektaklius.

Plėsis gastrolių geografija

Kaip ir kasmet planuojamos išvykos įvairiuose Lietuvos miestuose ir rajonuose, dalyvavimas šalies ir užsienio teatrų festivaliuose, projektuose ir renginiuose.

65-ojo sezono metu ketinama aplankyti apie 20 Lietuvos miestų ir miestelių ir parodyti beveik 30 spektaklių bei edukacinių programų įvairaus amžiaus auditorijoms.

Taip pat ketinama plėsti gastrolių geografiją ir geriausius teatro spektaklius pristatyti tarptautiniu lygmeniu, dalyvauti bendruose projektuose, inicijuoti kūrybinius mainus.

Pirmoji sezono išvyka užsienyje numatyta jau rugsėjo pabaigoje Katovicuose (Lenkija) vyksiančiame 14 –ame Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Katovicai vaikams“, kuriame bus parodytas naujausias teatro pastatymas „Jokūbo dienoraštis“ (rež. M. Mičiulytė).

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA