Fantastiškas finalas: magiškas J. Jocytės pasirodymas nukalė Europos čempionato auksą | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2022/08/14 23:21
LTU Basketball nuotr.

Sekmadienio vakarą Heraklione, Graikijoje, vykusiame Europos jaunių merginų (iki 18 metų) čempionato finale triumfavo Lietuvos rinktinė. Lietuvės finale 78:75 (16:15, 21:20, 19:18, 22:22) įveikė iki to nė karto nesuklupusią Ispanijos komandą.

Taškas į tašką vykusią pirmąją finalo pusę laimėjo lietuvės – 37:35. Antro ketvirčio pabaigoje mūsiškės buvo įgijusios šešių taškų pranašumą (35:29), tačiau kovingosios ispanės, per pirmus du kėlinius nusiėmusios net 12 kamuolių puolime, toliau pasprukti į priekį neleido.

Po didžiosios pertraukos Justė Jocytė pabandė suorganizuoti pabėgimą (50:43), bet tik jai prisėdus ant atsarginių žaidėjų suolo varžovės iškart pateikė savo atsaką – 52:53. Po trijų ketvirčių – 56:53.

Lemiamame kėlinyje daugiausiai J. Jocytės pastangomis Lietuva įgijo dviženklę persvarą (66:56), tačiau tai dar nebuvo viskas. Ispanijos komandą ir vėl tempė Elena Buenavida Estevez – 70:68 (likus 3 min.).

Vis dėlto Justės ranka svarbiausiu metu nedrebėjo ir Lietuvos rinktinė triumfavo 78:75.

Čempionių vedlė J. Jocytė iš viso surinko 28 taškus (6/9 dvitaškiai, 0/2 tritaškių, 16/19 baudų), 9 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius bei 7 rezultatyvius perdavimus. Jos sąskaitoje – net 38 naudingumo balai.

Tiesiog įspūdingai viso turnyro metu žaidusi Justė tapo naudingiausia čempionato žaidėja (MVP) ir, savaime suprantama, pateko į simbolinį geriausių žaidėjų penketą.

Ugnė Sirtautaitė pridėjo 17, o Viltė Andrunavičiūtė – 16 taškų.

Ispanių gretose nesulaikoma buvo E. B. Estevez, sušveitusi net 36 taškus (9/14 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 6/8 baudos). 12 taškų pasiūlė Carla Brito.

Viliaus Stanišausko auklėtinių rankose – ne tik aukso medaliai, bet ir bilietai į kitų metų U19 pasaulio pirmenybes.