Dešimtmetį transliacijų nevykdžiusi Sitkūnų radijo stotis atnaujino darbą – Kas vyksta Kaune

Dešimtmetį transliacijų nevykdžiusi Sitkūnų radijo stotis atnaujino darbą

BNS 2022/08/12 12:42
Sitkūnų radijo stotis / M. Varnelienės nuotr.

Darbą nuo rugpjūčio pradžios atnaujino Sitkūnų radijo stotis Kauno rajone, ji vidurinėmis bangomis transliuos radijo programą rusų kalba „Radio Pravda“, skirtą Europos ir Azijos rusakalbiams, įskaitant Rusiją, Baltarusiją ir Ukrainą.

Kaip BNS penktadienį sakė Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) atstovas Valdas Kaminskas, apie dešimtmetį transliacijų iš esmės nebevykdžiusi radijo stotis informacinių laidų transliacijas atnaujino rugpjūčio pradžioje, Nyderlanduose registruotos „Radio Pravda“ prašymu.

Informacinio-edukacinio pobūdžio informacija vidurinėmis bangomis į eterį siunčiama kasdien nuo 20 iki 24 valandos bei pasiekia Europos ir netgi Azijos klausytojus.

„Tai yra rusakalbių auditorijai skirtos transliacijos, bangos sklinda toli, transliacijos yra vakarinės, programa transliuojama nuo 20 iki 24 valandos. Kaip dabar yra sakoma, transliacijos nukreiptos prieš dezinformaciją, karą, siekiant kompensuoti rusišką, antiukrainietišką propagandą. Šios radijo programos paskirtis daugiausiai yra tokia“, – sakė V. Kaminskas.

Anot jo, vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu transliacijos pasiekia Ukrainą, Baltarusiją, Rusijos Europinę dalį, tačiau signalas sklinda net už Uralo, pasiekia Sibirą, Vidurinę Aziją, Kazachstaną.

Telecentras, rengdamasis transliacijoms, atstatė bei atnaujino dalį ilgą laiką nenaudotos Sitkūnų radijo stoties infrastruktūros.

1950-aisiais darbą pradėjusi Sitkūnuose, netoli Kauno, įkurta radijo stotis itin didelį vaidmenį turėjo 1991-ųjų sausio įvykių metu. Tuomet sovietų kariams užėmus Lietuvos radiją ir televiziją bei Vilniaus televizijos bokštą, į ją buvo laikinai perkeltos transliacijos, ši stotis perdavė žinias ir vaizdus visam pasauliui.

Stotis programų vidurinėmis bangomis nebetransliavo nuo 2003-iųjų, kurį laiką dar vyko transliacijos trumposiomis bangomis, maždaug prieš aštuonerius metus jos taip pat nutrauktos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA