Ketvirtadienį dienos metu Pravieniškių pataisos namų 3 sektoriuje nuteistasis, kuris panašiomis aplinkybėmis prieš kelis mėnesius buvo užpuolęs pareigūnę, šįkart trenkė Saugumo valdymo pareigūnui į veidą.
Pasibaigus pasivaikščiojimo laikui, vedant nuteistąjį iš kiemelio į gyvenamąją patalpą, šis nei iš šio, nei iš to trenkė pareigūnui.
Suduoti du smūgiai į veidą buvo stiprūs, suteikus pirmąją medicinos pagalbą, pareigūnas buvo nuvežtas į gydymo įstaigą, o iš jos išleistas gydytis ambulatoriškai.
Pasak Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko, šis įvykis dar vienas signalas, jog bausmių vykdymo vietose įsisenėjusios problemos ima sproginėti.
„Pastarasis įvykis dar kartą priminė, kad pareigūnų trūkumas – pavojinga tendencija. Ir šiuo atveju nuteistąjį turėtų lydėti du pareigūnai, deja, realybė kita, todėl ir grėsmės – auga. Vakar pareigūną užpuolęs nuteistasis yra iš drausmės būrio. Pareigūną užpuola ne pirmą kartą, vos prieš kelis mėnesius jis puolė pareigūnę. Manome, kad toks nuteistojo elgesys, byloja apie nepakankamas priemones, taikomas po incidentų ir nepakankamą drausmę bei kontrolę“, – sakė profesinės sąjungos pirmininkas.
Profesinė sąjunga mano, jog pasivaikščiojimo kiemelyje Pravieniškių pataisos namuose būtų galima įrengti stebėjimo kameras ir mygtuką, kurį paspaudęs nuteistasis pareikštų savo valią baigti pasivaikščiojimą, o atėję pareigūnai jį parlydėtų į gyvenamąją patalpą.
„Tam nereikia didelių lėšų ir galima padaryti nedelsiant. Šiuo metu pareigūnai, nuteistųjų pasivaikščiojimo metu, turi stovėti ir laukti tame pačiame kiemelyje, kai jų stebėjimą galima atlikti nuotoliniu būdu pasitelkiant vaizdo stebėjimo priemones.
Įrengus papildomą mygtuką, nuteistasis, baigęs pasivaikščiojimą ar kitu atveju, galėtų išsikviesti pareigūną, kuris jį palydėtų į gyvenamąsias patalpas. Minėtos priemonės, mano manymu, efektyvintų darbą, galbūt taip pavyktų pasiekti, kad parlydėti nuteistojo ateitų ne vienas, o du pareigūnai, kaip nustatyta taisyklėse“, – sakė K. Pauliukas.
Pasak K. Pauliuko, mažėjant darbuotojų skaičiui bausmių vykdymo vietose, grėsmės auga, jų ignoruoti negalima, o vadovybė turėtų ieškoti būdų, kaip organizuoti darbą, kad pavojus darbuotojams sumažėtų iki minimumo.
Daugiau naujienų skaitykite čia.