Lietuva su NBA bokštais priešaky užtikrintai nugalėjo svečius iš Suomijos | Kas vyksta Kaune

Lietuva su NBA bokštais priešaky užtikrintai nugalėjo svečius iš Suomijos

delfi.lt 2022/08/10 21:23
/ DELFI / J. Elinsko nuotr.

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis pirmą kartą šią vasarą dalyvavo kontrolinėse rungtynėse, o Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė Kauno „Žalgirio“ arenoje įtikinamai pranoko Suomijos krepšininkus – 76:61 (28:13, 15:16, 20:13, 13:19).

Tai buvo trečioji Europos čempionatui besirengiančių lietuvių pergalė kontrolinėse rungtynėse iš tiek pat galimų.

Pirmuose susitikimuose Estijos krepšininkus įveikusi Lietuvos rinktinė vertėsi be NBA bokštų, tačiau šį kartą ir J. Valančiūnas, ir D. Sabonis pasirodė komandos starto penkete. Kartu su jais į aikštę nuo pirmųjų minučių žengė Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis ir Ignas Brazdeikis.

Abu aukštaūgiai susitikimą pradėjo labai aktyviai, o itin rezultatyvus buvo Domantas, pelnęs 8 iš pirmų 13 lietuvių taškų. Juokauti nenusiteikę ir periodiškai taškus iš baudos aikštelės zonos rinkę lietuviai per pirmą pusę kėlinio įgijo dviženklę persvarą (15:2), o po 20 min. pirmavo 28:13.

Įpusėjus antrajam kėliniui šeimininkai padidino pranašumą iki 20 taškų (37:17), tačiau suomiai triuškinami nesileido ir, atsakę tritaškių serija, skitumą kiek aptirpdė – 43:29 po 20 min.

Nors liūto dalį taškų lietuviai ir toliau „vertė“ iš po krepšio, per trečiąjį kėlinį jiems pavyko susigrąžinti rekordinę 20 taškų persvarą ir netgi šiek tiek ją padidinti – 63:42 po 30 min.

Paskutinis kėlinys tapo K. Maksvyčio bandymų poligonu – treneris dažnai keitė krepšininkus ir išbandė įvairius penketus (kartu žaidė ir R. Jokubaitis su Luku Lekavičiumi), o tuo pasinaudoję suomiai mačo pabaigoje šiek tiek sumažino atsilikimą.

Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo D. Sabonis, visus 10 savo taškų (5/6 dvit.) pelnęs pirmame kėlinyje. Ant parketo aukštaūgis praleido 24 min.

J. Valančiūnas žaidė 15 min., per kurias surinko 8 taškus (3/5 dvit.). Abu NBA lygos krepšininkai spėjo sugriebti po 6 atšokusius kamuolius.

Lietuva: Domantas Sabonis 10 (6 atk. kam., 4. kld.), Ignas Brazdeikis 9 (3/4 dvit., 0/3 trit.), Marius Grigonis 9, Jonas Valančiūnas 8 (6 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 8, Lukas Lekavičius 6, Rokas Giedraitis 6, Rokas Jokubaitis 6 (5 rez. perd.), Martynas Echodas 5 (5 atk. kam.), Arnas Butkevičius 3 taškai.

Suomija: Alexanderis Madsenas 16, Edonas Maxhuni 15, Olivier Nkamhoua 14 taškų.

K. Maksvytis rungtynėms su suomiais nusprendė neregistruoti Kristupo Žemaičio, Gyčio Masiulio, Lauryno Biručio ir mikrotraumą besigydančio Mindaugo Kuzminsko.

Suomiai savo ruožtu vertėsi be ryškiausios savo žvaigždės, NBA lygoje žaidžiančio puolėjo Lauri Markkaneno, nežaidė ir patyręs Sasu Salinas.

Dar vienas pasimatymas lietuvių ir suomių laukia ketvirtadienį, kai komandos antrą kartą tarpusavyje susirems Vilniuje. Tiek suomiai, tiek lietuviai ruošiasi rugsėjo 1 d. prasidėsiančiam Europos krepšinio čempionatas.

Primename, kad pirmose dvejose kontrolinėse rungtynėse Lietuvos rinktinė 84:70 ir 90:88 įveikė Estijos krepšininkus.

Likęs rinktinės kontrolinių rungtynių tvarkaraštis

rugpjūčio 11 d. (Vilniuje) su Suomija;
rugpjūčio 16 d. (Gran Kanarijoje) su Ispanija;
rugpjūčio 18 d. (Vilniuje) su Ispanija;
rugpjūčio 19 d. (Vilniuje) su Nyderlandais.

Paskutinę rugpjūčio savaitę lietuvių lauks FIBA 2023 metų pasaulio čempionato atrankos mačai su Vengrija (rugpjūčio 24 d. išvykoje) ir Juodkalnija (rugpjūčio 27 d. Kaune).