P. Vanagas ir M. Drobiazko galanda pačiūžas pasirodymui Sočyje, politikai galanda sankcijas – Kas vyksta Kaune

P. Vanagas ir M. Drobiazko galanda pačiūžas pasirodymui Sočyje, politikai galanda sankcijas čiuožėja atsakė rusų poeto eilėmis

delfi.lt 2022/08/09 14:56
Stop kadras

Nepaisant Lietuvoje kilusio šurmulio, šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas ruošiasi pasirodyti Kremliaus atstovo žiniasklaidai Dmitrijaus Peskovo sutuoktinės Tatjanos Navkos organizuojamame šou Sočyje.

Baleto ant ledo „Gulbių ežeras“ premjera numatyta antradienį. Bet internete jau pasirodė vaizdo įrašas, veikiausiai nufilmuotas per generalinę pasirodymo repeticiją. Jame matyti ir ant ledo besisukantys M. Drobiazko su P. Vanagu.

Šou pristatyme skelbiama, jog M. Drobiazko atliks Juodosios gulbės vaidmenį, tuo metu P. Vanagas įsikūnys į Burtininką.

Kartu su garsiausia Lietuvos šokių ant ledo pora pasirodys pasaulio bei olimpiniai čempionai iš Rusijos Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas, Rusijos bei Gruzijos pilietybes turintis Europos pirmenybių prizininkas Morisis Kvitelašvilis.

Nurodoma, kad „Gulbių ežero“ pasirodymai Sočyje vyks iki rugsėjo vidurio.

Primename, kad M. Drobiazko ir P. Vanago planai nepaisant karo Ukrainoje dalyvauti 2006-ųjų Turino šokių ant ledo olimpinės čempionės T. Navkos projekte sukėlė skandalą Lietuvoje.

Pirmadienį Prezidentūra įspėjo spręsianti, ar atimti valstybinius apdovanojimus iš buvusių olimpiečių.

Rusijoje gyvenantys M. Drobiazko ir P. Vanagas 2000-aisiais buvo apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais. Tais metais pora pasiekė savo karjerų viršūnę, užėmę trečią vietą pasaulio čempionate.

Kai kurie šalies politikai prakalbo ir apie galimybę atimti Lietuvos pilietybę iš Maskvoje gimusios M. Drobiazko. Pastaroji socialiniame tinkle atsakė rusų poeto Bulato Okudžavos eilėmis.

„Pirmiausia nuteiskite patys save, išmokite tokio meno. O tik po to teiskite priešą savo ir kaimyną visoje žemėje. Pirmiausia išmokite sau neatleisti net už vienintelę klaidą. Ir tiktai tada rėkite savo priešui, kad jis priešas ir kad jo nuodėmės sunkios. Kaukitės su savyje – ne kitame – esančiu priešu, o kai jį nugalėsite, nebeteks niekada paikai, kvailai elgtis, nes tapsite jūs Žmogumi“, – rašė M. Drobiazko.

Tuo metu kitame T. Navkos projekte praėjusį mėnesį dalyvavęs 1992 metų Albervilio olimpinis čempionas Viktoras Petrenka pirmadienį neteko Ukrainoje jam mokėtos valstybinės rentos. Odesoje gimęs 53-ejų čiuožėjas tame pačiame Sočyje dalyvavo parodomojoje dailiojo čiuožimo programoje „Raudonoji gėlelė“.

Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio administracija paskelbė atimanti rentą iš V. Petrenkos, kurią turi teisę gauti šalies olimpiniai ir paralimpiniai prizininkai. Kiek anksčiau jis buvo pašalintas iš Ukrainos dailiojo čiuožimo federacijos viceprezidento pareigų.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA