Į kojas dėję kontrabandininkai galiausiai buvo sučiupti: pareigūnai aptikto ir šešėlinį rūkalų sandėlį – Kas vyksta Kaune

Į kojas dėję kontrabandininkai galiausiai buvo sučiupti: pareigūnai aptikto ir šešėlinį rūkalų sandėlį

Rasta kontrabanda / MKT nuotr.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusią savaitę Lazdijuose sulaikė du asmenis, įtariamus nelegalių rūkalų sandėliavimu. Taip pat įtariama, kad būtent šie asmenys praėjusio ketvirtadienio (rugpjūčio 4 d.) vakarą įvažiavę į Lenkiją, nepakluso vietos policijos reikalavimui sustoti.

Persekiojami Lenkijos policininkų, bėgliai sugebėjo pasprukti ir pasislėpti Lietuvos teritorijoje. Bet jau kitos dienos rytą MKT pareigūnai Lazdijuose sulaikė du iš įtariamų pažeidėjų – transporto įmonės vadovą ir vietos ūkininką. Ten pat buvo aptiktas ir nelegalių rūkalų sandėlis, kur rasta beveik 300 tūkst. pakelių cigarečių.

Kaip rašoma Lietuvos Respublikos muitinės pranešime žiniasklaidai, rugpjūčio 4 d. vakarą Lenkijos policija informavo Lietuvos teisėsaugos pareigūnus apie dideles kontrabandininkų gaudynes Lenkijoje.

Pasak kaimynų pareigūnų, iš Lietuvos apie 21 val. įvažiavusio mikroautobuso „Renault Master“ vairuotojas nepaisė reikalavimo sustoti. Apsisukęs, mikroautobusas dideliu greičiu ėmė sprukti nuo policijos. Pareigūnams persekiojant pažeidėją, netrukus prisistatė jo „palyda“: du lengvieji automobiliaiOpel Combo“ ir „Dodge“, kurie aktyviai trukdė gaudynėms.

Minėtų mašinų vairuotojai, priartėjus policininkams, blokuodavo kelią ir net mėgindavo taranuoti pareigūnų mašiną.

Toks persekiojimas truko beveik valandą. Rizikingai manevruodami, keldami didelį pavojų gyventojams (per miestelius lėkė 160 km per valandą greičiu) visi trys pažeidėjai sugebėjo atitrūkti nuo Lenkijos policijos pareigūnų. Miško keliukais kirtę sieną, jie pasislėpė Lietuvos teritorijoje.

Ieškoti pažeidėjų ėmėsi ir Lietuvos policija, pasieniečiai. Analizuodami turimą ir Lenkijos pareigūnų perduotą informaciją MKT pareigūnai tikrino įmonių teritorijas Lazdijų apylinkėse. Rugpjūčio 5–ąją, apie 9 val. ryto, muitinės kriminalistai patikrino ir vienos iš transporto įmonių patalpas Lazdijuose.

Čia jie aptiko besidarbuojantį įmonės vadovą, kuris iš sandėlyje buvusio vilkiko į kitą vilkiką perkrovinėjo nelegalių baltarusiškų cigarečių dėžes. Netrukus į muitinės kriminalistų rankas pakliuvo dar vienas asmuo – į sandėlį atvykęs vietos ūkininkas. Abu vyriškiai buvo sulaikyti, o kratos metu pas vieną iš jų rasti rugpjūčio 4 d. Lenkijos policininkų persekioto „Opel Combo“ registracijos dokumentai.

Iš viso MKT pareigūnai sandėlyje rado apie 294 tūkst. pakelių nelegalių baltarusiškų cigarečių „Fest“. Rūkalų vertė su mokesčiais – daugiau nei 1 mln. 96 tūkst. eurų.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Abu asmenys buvo sulaikyti, o vėliau paleisti, skyrus kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir dokumentų paėmimą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA