Prieš A. Paleckio asociaciją pradėtas ikiteisminis tyrimas – Kas vyksta Kaune

Prieš A. Paleckio asociaciją pradėtas ikiteisminis tyrimas

BNS 2022/08/05 12:53
M. Patašiaus nuotr., stop kadras

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl už šnipinėjimą nuteisto Algirdo Paleckio įsteigtos asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“. Tyrimas vykdomas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.

Ikiteisminį tyrimą atliks Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, organizuos Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

„Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vadovė, A. Paleckio bendražygė Erika Švenčionienė BNS penktadienį sakė pradėto tyrimo nekomentuosianti. Anot jos, komentaras bus pateiktas per spaudos konferenciją pirmadienį.

Liepos viduryje Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai savo iniciatyva buvo pradėję rinkti medžiagą dėl minėtos asociacijos įsteigimo aplinkybių.

Ikiteisminius tyrimus atliekančioms institucijoms duomenis apie A. Paleckio įkurto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ atstovų veiklą yra perdavęs Valstybės saugumo departamentas (VSD). Ji, VSD vertinimu, kelią grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui.

Vykdami į priešiškas valstybes „megzti“ draugiškų santykių už šnipinėjimą nuteisto Algirdo Paleckio įsteigtos asociacijos nariai „puikiai supranta, ką daro“, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) vadas Darius Jauniškis.

„Važiavimas į valstybes, kurios pradeda karus prieš kitas valstybes, užima teritorijas, vykdo informacinius karus prieš demokratines valstybes, žudo žmones, galų gale prievartauja, atsiplėšia teritorijas, vien tas kalbėjimasis su jais pasakojant, kad norėtume geresnių kaimyninių ryšių, kad mes čia pakeistume, jeigu galėtume, santvarką ir taptume gerais kaimynais, aiškiai nesuprantant, kokios pasekmės, jeigu taip ir atsitiktų, būtų Lietuvai… Žinoma, mes būtume, ko gero, Ukrainos vietoje dabar arba tiesiog būtume tyliai okupuoti kaip 1940 metais. Tai, mano galva, ir galima įvardyti kaip atvirą kenkimą Lietuvos valstybei“, – LRT televizijai ketvirtadienį teigė D. Jauniškis.

Žvalgybos vadas pridėjo nemanantis, kad tie žmonės yra neadekvatūs, jie puikiai supranta, ką daro. Prieš kiekvieną išvyką pareigūnai esą kalba su A. Paleckio bendražygiais ir įspėja apie grėsmes.

„Tiesiog matant toliau besivystančius įvykius, manau, kad atėjo laikas pasakyti, kad yra tam tikrų apraiškų, ir tuos žmones, važinėjančius į priešiškų valstybių sostines, bendraujančius su režimų šalininkais, su režimais, kurie yra priešiški visai Vakarų demokratijai ir visai tvarkai pasaulyje, reikia kaip nors įvertinti“, – vakar kalbėjo D. Jauniškis.

Praėjusią savaitę „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ atstovai lankėsi Maskvoje, kur susitiko su Rusijos visuomenės rūmų atstovais, surengė spaudos konferenciją.

Joje dalyvavusi organizacijos vadovė E. Švenčionienė, už korupciją nuteistas buvęs „Vilniaus vandenų“ direktorius Darius Norkus, forumo nariai Edikas Jagelavičius ir Mindaugas Ramoška tvirtino, kad jų kelionės į Maskvą tikslas – pralaužti informacinę blokadą ir prašyti bevizio režimo Lietuvos piliečiams į Kaliningrado sritį.

E. Švenčionienė kėlė abejonių dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino ją darant ekonominę žalą ir bauginant savo piliečius dėl galimo Rusijos įsiveržimo. Anksčiau E. Švenčionienė su bendražygiais lankėsi Baltarusijoje, susitiko su jos autoritariniu vadovu Aliaksandru Lukašenka.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA