Lietuvos ir Moldovos vidaus reikalų ministrės pasirašė du tarpvalstybinius susitarimus – Kas vyksta Kaune

Lietuvos ir Moldovos vidaus reikalų ministrės pasirašė du tarpvalstybinius susitarimus

Agnė Bilotaitė / „DELFI“ nuotr.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Kišiniove susitiko su Moldovos vidaus reikalų ministre Ana Revenco. Ministrės pasirašė du strateginiam bendradarbiavimui svarbius dokumentus – tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo kovojant su nusikalstamumu ir memorandumą dėl bendradarbiavimo vidaus reikalų sistemos srityje.

Tarpvyriausybinis susitarimas dėl bendradarbiavimo kovojant su nusikalstamumu padės užkardyti neteisėtą migraciją ir prekybą žmonėmis, ginklų kontrabandą bei kitus nusikaltimus. Tai ypač svarbu vykstančio karo Ukrainoje kontekste, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Nuo karo bėgantiems žmonėms svarbi ne tik humanitarinė pagalba, bet ir apsauga nuo išnaudojimo. Deja, prekeiviai žmonėmis nesibodi karo aukas išnaudoti nusikalstamam uždarbiui. Lietuvos policija atlieka milžinišką prevencinį darbą – ukrainiečiai jau registracijos vietose informuojami ir iš anksto perspėjami apie galimas grėsmes, o policijoje dirbantys ukrainiečiai lanko tautiečių apgyvendinimo vietas.

Prevencinis darbas labai svarbus Ukrainos pasienyje, kad tik kirtę savo šalies sieną ukrainiečiai nepatektų į prekeivių žmonėmis pinkles. Lietuvos ir Moldovos pareigūnų bendradarbiavimas padės operatyviau užkardyti tokius nusikaltimus”, – pabrėžia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Memorandumas dėl bendradarbiavimo vidaus reikalų sistemos srityje pakeis pasenusį, laikotarpio iššūkių jau neatitinkantį 1996 metų bendradarbiavimo susitarimą ir išplės galimybes keistis informacija bei patirtimi. Lietuva su Moldova dalysis policijos administracinės reformos, sienų apsaugos bei neteisėtos migracijos krizės valdymo metu įgytais įgūdžiais.

Lietuva taip pat teiks pagalbą Moldovai šios šalies eurointegracijos kelyje. Europos Vadovų Tarybos sprendimu Moldovai suteiktas Europos Sąjungos kandidatės statusas. Europos Komisija (EK) sukūrė Europos Sąjungos paramos Moldovai platformą, kurioje dalyvauja ir Lietuva.

Memorandumas taps pagrindu bendrai veiklai, siekiant EK techninės ir finansinės pagalbos, užtikrins sklandesnius informacinius mainus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA