Nauja apžvalgos terasa: įveikus 101 laiptelį atsiveria didinga centro panorama – Kas vyksta Kaune

Nauja apžvalgos terasa: įveikus 101 laiptelį atsiveria didinga centro panorama veikia tik trečiadieniais

Panorama nuo Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpinės bokšto./ R. Tenio nuotr.

Įveikus 101 laiptelį – Kauno centras ir žalieji miesto toliai atsiveria visu dailumu. Galimybė pažvelgti į miesto centrą iš 32 m aukščio atsirado atnaujinus Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpinės bokštą, kuris daugybę dešimtmečių lankytojams buvo neprieinamas. Nuo šiol jis atviras visiems kauniečiams ir miesto svečiams. Smalsūs lankytojai į naują apžvalgos terasą gali užlipti trečiadieniais, tik iki rugsėjo 30 d.

Anot muziejaus atstovų, paskelbus informaciją apie bokšto atvėrimą, daugėja norinčiųjų jame apsilankyti – vien praėjusį trečiadienį čia užlipo 89 žmonės (iš jų 17 karių).

Karo muziejaus varpinės bokštas
Ekspozicija Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpinės bokšte./ R. Tenio nuotr.

Pakeliui – karilionas, Laisvės varpas, paroda

Belipdami 101 laiptelį lankytojai galės pamatyti restauruotą senąjį bokšto karilioną, turintį 49 varpus, o jo klausytis galima ir šiandien, taip pat nuo 1922 m. Kaune skambantį Laisvės varpą bei iš arti išvysti vokiečių firmos „C.F. Rochliz“ laikrodžio mechanizmą.

„Lipant aukštyn lankytojai galės susipažinti su ant sienų įamžinta bokšto istorija, o pasiekus viršūnę išvysti ne tik Naujamiesčio panoramą, bet ir nuo 32 metrų bokšto puikiai matomą Senamiesčio panoramą. Vaizdai tikrai pakerės!“, – tikino Vytauto Didžiojo karo muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Regina Rajeckienė.

Pasiekę patį viršų terasoje lankytojai galės palyginti tarpukario ir šiuolaikinių pastatų vaizdus – čia įrengta panoraminių nuotraukų ekspozicija.

Karo muziejaus varpinės bokštas
Vytauto Didžiojo karo muziejus./ R. Tenio nuotr.

Įrengtas tarpukariu

Vytauto Didžiojo karo muziejaus muziejininkė Justina Nenortaitė pasakojo, kad bokštas, kokį matome dabar, buvo baigtas statyti ir įrengtas 1937 metais. Tais pačiais metais buvo įkurtas Kauno karilionas, kurio reguliarūs koncertai prasidėjo 1956 m., juose skambindavo Viktoras ir Giedrius Kuprevičiai.

Pasak istorikės, seniau į bokštą buvo lipama tik pavieniais atvejais, laikrodžio mechanizmo priežiūros ir naudojimo, kariliono naudojimo bei vėliavos pakėlimo ir nuleidimo atvejais.

„Žinoma, išskirtinių svečių atveju galėjo būti išimčių, tačiau tai galima tik numanyti. Duomenų apie laisvą bokšto lankymą tarpukariu, kaip yra šiandien, nėra“, – pažymėjo J. Nenortaitė.

Karo muziejaus varpinės bokštas
Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpinės bokštas./ R. Tenio nuotr.

Kariliono bokšto ir arkados remonto darbai buvo pradėti 2017 m., pagal 2008 m. techninį projektą. Po rekonstravimo darbų šios erdvės pasikeitė: arkadoje įrengta artilerijos ekspozicija, o bokšte esantis laisvės varpas ir laikrodis tapo prieinamas kiekvienam muziejaus lankytojui.

Muziejaus bokštas su karilionu ir arkada yra išlaikę autentišką planinę struktūrą, tačiau iki remonto nebuvo tvarkomi ir restauruojami.

Karo muziejaus varpinės bokštas
Žvilgsnis į Karo muziejaus sodelį ir Vienybės aikštę. Tolumoje matyti ir Prisikėlimo bažnyčia./ R. Tenio nuotr.

Tik trečiadieniais

„Jūs įveikėte 101 laiptelį“ – toks užrašas pasitinka pagaliau pasiekus bokšto viršų, tiesa, dar teks palypėti kopėčiomis ir tuomet prieš akis atsivers nuostabi Kauno centro panorama.

Į bokštą galima užlipti tik trečiadieniais nuo 10 iki 19 val. Bokšto lankymas planuojamas iki rugsėjo 30 d. Įėjimas į bokštą galimas tik su muziejaus bilietu (suaugusiems – 4 Eur, moksleiviams/studentams – 2 Eur.). Patekimas į bokštą – pro pagrindinį muziejaus įėjimą (o ne pro bokšto duris). Daugiau informacijos tel. nr. 8-37 32 12 48.

Karo muziejaus sodelyje verta apsilankyti ir sekmadieniais, 16 val. čia kviečia kariliono muzikos koncertai, ataidintys iki Žaliakalnio, Senamiesčio.

Karo muziejaus varpinės bokštas
Varpas./ R. Tenio nuotr.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA