Nepriklausomybės gynėjams – lengviau prieinamos medicininės reabilitacijos paslaugos – Kas vyksta Kaune

Nepriklausomybės gynėjams – lengviau prieinamos medicininės reabilitacijos paslaugos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo rugpjūčio 1 d. Lietuvos nepriklausomybės gynėjams ir kitiems nukentėjusiesiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos bus paprasčiau pasinaudoti medicininės reabilitacijos paslaugomis. Šiems pacientams iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) bus apmokamos ne tik ambulatorinės, bet ir stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos, į kurias įtraukiamas apgyvendinimas bei maitinimas reabilitacijos įstaigoje.

Nuo šiol šiems asmenims bus užtikrinama visapusiška nemokama reabilitacija dėl neurozinių, stresinių ir somatoforminių sutrikimų ar ilgalaikių asmenybės pakitimų po katastrofos išgyvenimo.

Kaip rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai, iki šiol šie psichikos ir elgesio sutrikimai buvo nemokamai gydomi tik ambulatoriškai, o pacientai, norintys gauti stacionarines paslaugas reabilitacijos įstaigoje, turėjo susimokėti už pragyvenimo ir maitinimo išlaidas patys.

Minėtas medicininės reabilitacijos paslaugas stacionare pacientai galės gauti asmens sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose licenciją teikti stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas arba turinčiose licenciją teikti stacionarines nervų sistemos ligų paslaugas.

Jos galės būti skiriamos tiek po gydymo stacionare, tiek po gydymo ambulatoriškai, be pirmojo medicininės reabilitacijos etapo. Dėl šių paslaugų poreikio pacientai kviečiami kreiptis į šeimos gydytoją arba gydantį gydytoją.

Medicininės reabilitacijos paslaugos skiriamos atsižvelgiant ne tik į paciento diagnozę, bet ir į biosocialinių funkcijų sutrikimo laipsnį. Gydantis (arba šeimos) gydytojas siunčia konsultuoti pacientą fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojui ir vėliau, vadovaudamasis jo konsultacijos išvada, esant indikacijų, skiria medicininį reabilitacinį gydymą.

Savivaldybių administracijų pateiktais duomenimis, nepriklausomybės gynėjų ir kitų asmenų, nukentėjusių nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, teisinis statusas iš viso buvo suteiktas 596 žmonėms.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA