Kačerginėje stovyklaujantys Užkarpatės karių vaikai: vertiname lietuvių pagalbą – Kas vyksta Kaune

Kačerginėje stovyklaujantys Užkarpatės karių vaikai: vertiname lietuvių pagalbą

Užkarpatės karių vaikai Kačerginėje / E. Mališausko nuotr.

„Slava Ukraini! Heroiam slava!“ – iki skausmo žinomas už laisvę kovojančių ukrainiečių šūkis trečiadienį nuaidėjo Kačerginės miške, kai čia stovyklaujančius Užkarpatės vaikus atvyko pasveikinti Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Trisdešimties vaikų balsai skambėjo tvirtai ir darniai, kaip per karinį paradą. Visų jų tėčiai, o kai kurių ir mamos, yra kariškiai.

Gamtos prieglobstyje vaikai piešė ir žaidė, tačiau jų veiduose matėsi įtampa. Iš Ukrainos vaikai atvyko sekmadienį ir iš karto pateko į rūpestingas Kačerginės seniūnės Aistės Ivanovaitės ir Kačerginės daugiafunkcio centro direktorės Aurikos Laurinaitienės rankas. Ukrainiečiams suplanuotos vakaronės, sporto varžybos, susitikimai su įdomiais žmonėmis, edukaciniai užsiėmimai: dailės studija po atviru dangumi, tradicinės duonos kepimas, aitvarų, papuošalų gaminimo dirbtuvės, vikingų kaimas.

Kaip rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai, stovyklautojų vadovės Lyubov Khalus ir Vytalina Budym pasakojo, kad vaikams rūpi tėvynėje likę artimieji, todėl jie, nors ir raginami, dar nenori išjungti telefonų, kuriuose po keletą kartų per dieną nuaidi apie bombardavimus įspėjančios sirenos.

„Nuoširdžiai dėkojame Kauno rajono savivaldybei už galimybę mūsų vaikams pakeisti aplinką ir pailsėti. Esame nustebinti tokiu dėmesiu ir tikimės, kad ši stovykla padės vaikams pasisemti teigiamų emocijų ir bent trumpam pamiršti karo siaubą“, – kalbėjo L. Khalus.

Ukrainiečiai teigė, kad labai vertina lietuvių drąsą ir pagalbą kariaujančiai Ukrainai. V. Makūnas stovyklautojams atvežė lietuvišką šakotį ir suvenyrų, taip pat paprašė perduoti lauktuvių savo bičiuliui, Užkarpatės apskrities tarybos pirmininkui Volodymyrui Chubirko.

Ukrainos vaikams paskirtas autobusas, jie lankysis Zapyškyje, Raudondvario dvare, Pažaislyje, Rumšiškėse, Kauno senamiestyje, Vilniuje.

Kauno rajono savivaldybė su Užkarpatės apskritimi bendradarbiauja nuo 2015 metų. Abi savivaldybės dalijasi patirtimi, keičiasi delegacijomis, meno kolektyvais, rengia bendras vaikų stovyklas.

Kilus karui Ukrainoje, Kauno rajonas teikia Užkarpatei humanitarinę pagalbą. Neseniai abiejų savivaldybių vadovai aptarė galimybes po karo atstatyti kurį nors visuomeninį objektą – darželį, mokyklą arba ligoninę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA