Vietoj saldaus miego savaitgalį – išvežamų šiukšlių garsai 6 valandą ryto – Kas vyksta Kaune

Vietoj saldaus miego savaitgalį – išvežamų šiukšlių garsai 6 valandą ryto

Savaitgalis – laikas, kai galima pailsėti ir ilgiau pamiegoti. Tačiau vienos kaunietės ramų miegą sutrukdo anksti ryte vežamos šiukšlės. Jos teigimu, sunkvežimis prie konteinerio atliekas pradeda krauti net 5-6 val. ryte. 

Kaip teigia moteris, dėl tokios situacijos nebūtų taip pikta, jei ši nesikartotų.

„Ne pirmą kartą susiduriame su situacija, kai šiukšlės Pramonės pr. 24 yra vežamos savaitgaliais 5-6 val. ryto. Žemiau pateikiu praėjusio sekmadienio situaciją ir keletą klausimų, tikiu, kad problema aktuali ne vienam kauniečiui.

2022 m. liepos 24 d. sekmadienis. 5.24 val. ryto privažiuoja „Kauno švaros“ sunkvežimis prie konteinerio gatvėje ir pradeda krauti mišrias atliekas.

Noriu paklausti, kodėl šiltuoju metų laiku, kai žmonės miega atidarytais langais, sekmadienį (kai triukšmauti galima nuo 7 val. ryto) vežamos šiukšlės 05.24 val. metu? Ar „Kauno švaros“ sunkvežimiams negalioja įstatymai, kuriuose nustatyti triukšmo lygiai?

Ar jums neatrodo, kad jie yra pažeidžiami? Ne pirmas savaitgalis, kai tenka pašokti 5 ar 6 val. ryto iš lovos nuo pyyp pyyp pyyp (kai sunkvežimis parkuojasi), nuo metalo konstrukcijos daužymosi, sunkvežimio variklio darbo, stiklo dūžių (kai vežamas stiklas) garsų. Ypatingai karo Ukrainoje kontekste, ar atrodo normalu tokie garsai  5-6 val. ryto savaitgalį, kai žmonės ilsisi?“, – pasipiktinusi klausė kaunietė.

Moteriai kilo dar keli klausimai ir teigė, kad peržiūrėjusi atliekų vežimo grafikus, nė viename nerodo, jog šiukšlės bus vežamos savaitgaliais.

„Kodėl šiltuoju metų laiku šiukšlės vežamos 5-6 val. ryto, o šaltuoju metu, kai švisti pradedama vėliau, tinkamas laikas būna ir 8-9 val. ryto? Suprantu, kad vežėjams yra patogiau dirbti, kai nėra didelio automobilių srauto ir norisi greičiau baigti darbą vasaros metu, bet kodėl dėl to turi nukentėti gyventojų poilsis ir dar atsirasti įbauginimas? Ar įstatymiškai yra legalu vežti šiukšles savaitgaliais taip anksti ryte?

Taip pat peržiūrėjau atliekų vežimo grafikus, kuriuose nurodomos dienos, kada bus vežamos kokios šiukšlės (http://grafikai.svara.lt/). Nei viename grafike, pasirinkus pagal gyvenamąją vietą, nebuvo nurodyta, kad šiukšlės (visos) bus vežamos savaitgaliais. Jei nėra nurodyta, kodėl tuomet yra vežama savaitgaliais?“, – nesupratusi esamos situacija piktindamasi klausė kaunietė.

Kodėl šiukšlėmis yra rūpinimąsi ankstų rytą savaitgaliais naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo UAB „Kauno švara“ viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa.

„Šalia Pramonės pr. 24 namo stovinčius mišrių komunalinių atliekų konteinerius įprastai tuštiname darbo dienomis: pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, tarp 8.00 ir 11.00 val. Visgi, pastarosiomis savaitėmis, dėl didelio susikaupiančių atliekų kiekio, šiuos konteinerius tuštinome ir sekmadienį.

Pastarąjį savaitgalį, šeštadienio (07.23) vakare, mes gavome gyventojo informaciją, kad šis konteineris prisipildė anksčiau nei įprastai. Atsižvelgiant į kelių pastarųjų savaičių praktiką, kuomet šie atliekų konteineriai sekmadieniais būdavo arba užstatyti (darbuotojams iki šių konteinerių tekdavo važiuoti bent kelis kartus per dieną, o tam tikrais atvejais ištuštinti tik kitą dieną) arba mūsų sunkiasvorei technikai neįmanomi privažiuoti, jie buvo ištuštinti pirmieji tos dienos maršrute“, – situaciją aiškino J. Tumpa.

Viešųjų ryšių specialistas akcentavo, jog ir gyventojai turi būti sąmoningi bei neužstatyti atliekų konteinerių ar įvažiavimų į kiemus.

„Kaip žinia, mes prižiūrime tvarką mieste ir užtikriname, kad būtų laiku tuštinamos atliekos. Visgi, norint pasiekti geriausią darbo rezultatą, dažnai reikalingas ir vietinių gyventojų  bendradarbiavimas.

Atliekos būna tuštinamos ir savaitgalį, todėl prašome neužstatyti atliekų konteinerių ar įvažų į kiemus. Nors mes nuolat informuojame gyventojus laikytis numatytos tvarkos (probleminiuose taškuose yra pastatyti „Sustoti draudžiama“ kelio ženklai ir nupaišytos geltonos linijos), mes kiekvieną dieną susiduriame su tokiomis situacijomis, kai atliekų konteineriai būna užstatyti visą parą, o tam tikrais atvejais ir visą savaitę.

Tikimės gyventojų sąmoningumo, o mes pasistengsime atsižvelgti į gyventojų pastabą ir šias atliekas tuštinti vėlesniu paros metu“, – teigė J. Tumpa.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA