Mirė vienas iš Kauno fotoklubo įkūrėjų V. Naujikas – Kas vyksta Kaune

Mirė vienas iš Kauno fotoklubo įkūrėjų V. Naujikas

BNS 2022/07/28 16:25
Vilius Naujikas / Lietuvos fotomenininkų sąjungos nuotr.

Eidamas 83-iuosius mirė fotomenininkas Vilius Naujikas, ketvirtadienį pranešė Lietuvos fotomenininkų sąjunga.

1940-aisiais gimęs V. Naujikas 1960-1966 metais studijavo tuometiniame Kauno politechnikos institute (dabar Kauno technologijos universitetas), Elektrotechnikos fakultete, bet pagal specialybę dirbo tik keletą metų.

Fotografo karjerą jis pradėjo 1957-aisiais, studijuodamas dirbo instituto fotolaboratorijoje.

Vėliau jis dirbo fotografu nacionaliniame Operos ir baleto teatre, Kino mėgėjų draugijoje, dėstė fotografiją Vilniaus universitete, Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija). Jis taip pat buvo leidinių „Mūsų gamta“, „Nemunas“, „Kultūros barai“, „Tarybinė moteris“ ir kitų bendradarbis.

1962–1963 metais V. Naujikas su Viliumi Jasinevičiumi, Rimgaudu Malecku ir kitais įkūrė Kauno fotoklubą, dalyvavo dviejose klubo parodose Kaune.

Pasak Lietuvos fotomenininkų sąjungos, įsimintinas jo dalyvavimas parodose „4 fotografai“ kartu su Algimantu Kunčiumi, Romualdu Rakausku ir Antanu Sutkumi (Vilnius, 1967), „Cenzūruota fotografija“, „Moteris Lietuvos fotografijoje“.

V. Naujiko fotografijos skelbtos pirmuosiuose „Lietuvos fotografijos“ almanachuose.

Menininkas vienas pirmųjų Lietuvoje ėmė kurti moterų aktus, juos publikavo „Nemuno“ žurnalas, jis fotografavo Rasos šventes, dokumentavo niokojamo kultūros paveldo objektus.

V. Naujikas buvo ir turistinės fotografijos pradininkas Lietuvoje, motociklu išvažinėjo Sovietų Sąjungą. 1966–1968 metais sukūrė fotografijų ciklus „Kupiškėnų kraštas“, „Rokiškėnai“, parengė albumą „Naujasis Vilnius“, bet negalėjo išleisti.

Ciklo „Kupiškėnų kraštas“ fotografijos eksponuotos Skapiškyje (2011) ir Kupiškio viešojoje bibliotekoje (2020).

Menininkas gyveno Jašiūnuose (Šalčininkų r.), Rūdninkų girios pakrašty, užsiiminėjo bitininkyste, savo žemėje užveisė parką.

Su fotomenininku galima atsisveikinti Vilniaus laidojimo rūmuose penktadienį, nuo 8 iki 10 valandos. Jis bus laidojamas Skapiškio kapinėse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA