Lietuvos dvidešimtmečiai – Europos vicečempionai | Kas vyksta Kaune

Lietuvos dvidešimtmečiai – Europos vicečempionai

Nuožmiame finale kritę dvidešimtmečiai pasidabino Europos čempionato sidabru. Mindaugo Noreikos auklėtiniai įspūdingame finale 61:69 (17:26, 20:16, 18:13, 6:14) nusileido Ispanijos krepšininkams.

Šis sidabro medalis – pirmasis vaikinų krepšinyje iškovotas apdovanojimas per penkerius metus. Tuo pačiu buvo įvykdytas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto dvidešimtmečių rinktinei iškeltas tikslas – užimti 1-6 vietas.

Pirmajame kėlinyje ilgai netrukus į priekį prasibrovė ispanai. Lietuvių deficitas po dešimties minučių siekė 9 taškus – 17:26. Antrojo ketvirčio pradžia taip pat nieko gero nežadėjo – mūsiškių atsilikimas išaugo iki 14-os. Tačiau pagaliau geresnę atkarpą sužaidę Lietuvos krepšininkai prieš pertrauką sugebėjo priartėti iki 37:42, rašoma LKF pranešime žiniasklaidai.

Po pertraukos ant parketo užvirė nuožmi kova, pirmaujanti komanda ėmė keistis itin dažnai. Prieš lemtingąjį kėlinį švieslentėje degė lygybė – 55:55. Įtemptame mačo finiše lietuviams sunkiai sekėsi rinkti taškus.

Likus žaisti kelias minutes, rezultatas išliko apylygis, bet šaltesnius nervus ėmė demonstruoti ispanai. Trapų pranašumą išlaikę varžovai neleido lietuviams pagalvoti apie auksą – pralaimėta rezultatu 61:69.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 15, Dovydas Butka 11, Jokūbas Rubinas 8, Dominykas Stenionis 7, Augustas Marčiulionis 6.

Ispanija: Rubenas Dominguezas 17, Michaelis Caicedo 13, Juanas Nunezas 10, Guillermo Javieras ir Miguelis Malikas po 6.

Lietuvos rinktinės lyderis Mantas Rubštavičius buvo išrinktas į simbolinį geriausių čempionato žaidėjų penketuką. Rubštavičius čempionate rinko po 19,7 taško ir buvo rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas.