Žydų tautos tragediją papasakojo Holokausto paminklo ūksmėje – Kas vyksta Kaune

Žydų tautos tragediją papasakojo Holokausto paminklo ūksmėje

G. Jovaišos nuotr.

Savaitgalį Kauno tvirtovės IX forte prasidėjo ketvirtasis Istorijų festivalis. Neįprastoje erdvėje pastatyta Džiuzepės Verdžio opera „Nabukas“, o prieš tai nusidriekė „Susitaikymo kelio“ eisena, kuria pažymėta Kauno geto Didžioji akcija.

„Operos siužeto pagrindu taip pat tapo žydų tautos istorijos įvykis – Šventyklos sugriovimas, Babilono nelaisvė ir sunki žydų dalia, kai Jeruzalę užpuola, užkariauja, o juos išsiunčia iš tėvynės Babilono karalius Nabukas“, –

„Susitaikymo kelio“ eisena įvyko likus valandai iki „Nabuko“ pradžios ir tapo savotišku operos prologu, papildytu meniniais akcentais, Kauno IX forto memorialiniame komplekse fiksavusiais čia vykusios tragedijos istorinius ir emocinius lūžius.

Tai – susitelkimo, bendruomeniškumo, bendratautiškumo, atminties žadinimo ir įprasminimo, istorijos gyvasties, empatijos ir atjautos kelias. Juo žengusius kauniečius, kuriuose lydėjo aktorius Ramūnas Šimukauskas, užklupo lietus.

Primename, kad operą pastatė ne kartą meninių sprendimų sutarimais pasitikrinusi komanda: muzikos vadovas ir dirigentas Jonas Janulevičius, režisierius Kęstutis S. Jakštas, scenografas Artūras Šimonis, šviesos dailininkas Audrius Jankauskas, choreografas Dainius Bervingis, chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė, kostiumų ir grimo dailininkas Dainius Bendikas.

Pagrindinės partijos teko operos solistų žvaigždynui: Nabukas – Laimonas Pautienius ir Eugenijus Chrebtovas, Abigailė – Gitana Pečkytė, Sandra Janušaitė, Izmaelis – Kristian Benedikt ir Egidijus Bavikinas, Zacharija – Liudas Mikalauskas ir Žygimantas Galinis, Fenena – Justina Gringytė ir Gabrielė Kuzmickaitė.

Kitas partijas dainavo Ieva Goleckytė, Gabrielė Bukinė, Tomas Ladiga, Joris Rubinovas, Mindaugas Zimkus, Povilas Padleckis.

Daugiau apie „Nabuko“ pastatymą Kauno IX forto muziejuje skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA