Viename Kauno paplūdimių nustatyta padidėjusi tarša – Kas vyksta Kaune

Viename Kauno paplūdimių nustatyta padidėjusi tarša

BNS 2022/07/18 17:05
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Keliose šalies maudyklose liepos pirmoje pusėje nustatyta trumpalaikė tarša, pirmadienį pranešė Higienos institutas. Viena jų – tarp Kauno poilsiautojų populiarus palūdimys.

Higienos instituto duomenimis, liepos 4-ąją Kauno marių II-ojo paplūdimio ir Biržų rajono Apasčios upės ties Dauguviečio parku maudyklų, o liepos 12-ąją Lazdijų rajono Dusios ežero maudyklos vandens kokybė neatitiko reikalavimų.

Čia 100-te mililitrų vandens buvo nustatytas didesnis nei leidžiamas žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius. Tokie duomenys pateikiami įvertinus 90 iš 120 maudyklų, įtrauktų į stebėsenos sąrašą, vandens tyrimų rezultatus.

Informacijos apie maudyklų vandens kokybę nėra gauta iš Raseinių, Klaipėdos, Akmenės, Tauragės, Šilalės, Plungės, Telšių, Utenos, Molėtų, Visagino ir Širvintų rajono maudyklų.

Ištyrus vandens kokybę 93 rekreacijai skirtose zonose, rastas didesnis nei leidžiama higienos normoje žarninių lazdelių ar žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje prie šių poilsio zonų: liepos 1 dieną Vilniaus rajono Prūdiškių tvenkinyje, liepos 4 dieną Nevėžio upėje ties Skongalio gatve, Nevėžio upėje ties Pašilių sodais, liepos 12 dieną Seirijo ežere.

Liepos 7-ąją pakartotinai atlikus vandens kokybės tyrimus Prūdiškių tvenkinyje, jo vandens kokybė atitiko reikalavimus.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens.

Informacija apie maudyklų vandens kokybę atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų. Visuomenei informacija apie maudyklų vandens kokybę taip pat turi būti skelbiama savivaldybių interneto svetainėse.

Naujausi oficialių Kauno miesto maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai pateikiami čia.

Stenduose prie paplūdimių taip pat turi būti skelbiami naujausi maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta tarša.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA