Savaitgalį Kulautuvoje praūžė bardų festivalis „Akacijų alėja“ – Kas vyksta Kaune

Savaitgalį Kulautuvoje praūžė bardų festivalis „Akacijų alėja“

/ D. Čėplos nuotr.

Liepos 8-9 dienomis Kulautuvos pušų paunksmėje suskambo 22-asis nemokamas bardų, dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalisAkacijų alėja‘22“. Šiais metais dvi dienas vykęs festivalis ne tik išskirtinai pagerbė šio festivalio įkūrėją, bet ir „pagimdė“ naują Jurgos Šeduikytės ir Kazimiero Likšos duetą.

Pagerbė festivalio įkūrėją

Festivalio įkūrėjo Algirdo Svidinsko dainas atliko ir pirmą kartą „Akacijų alėjos“ scenoje pasirodė jo sūnus Aurimas Svidinskas, taip pat solistė Andžela Mickutė ir kiti Algirdo Svidinsko mokiniai, draugai ir artimieji. Daug šiltų žodžių festivalio įkūrėjui nepagailėjo jo dukterėčios, grupės „Baltos varnos“ narės Milda ir Teresė.

Liepos 8-ąją savo pasirodymą surengė ir festivalio gerbėjus į savotišką spektaklį įtraukė aktorius, režisierius, kompozitorius, o bene geriausiai visiems pažįstamas kaip „Keistuolių teatro“ įkūrėjas Aidas Giniotis, taip pat dainų autorė, dainininkė, muzikos pedagogė ir legendinės grupės „Sekmadienis“ lyderė Jūratė Miliauskaitė, atlikėjų Jovitos Kulakauskienės ir Edvino Kučinsko duetas.

Neišgąsdino nei lietus

Antrąją „Akacijų alėjos“ festivalio dieną ištikimiausių festivalio gerbėjų neišgąsdino net smarkus lietus, kuris vakarui įpusėjus pasitraukė ir drauge su muzika atėjo saulė. Tradiciškai antrąją dieną festivalį atidarė „Mažosios akacijos“ dalyviai – Aušra Leškevičiūtė ir Dovydas Jovaiša. Iš karto po jų scenoje pasirodė bardas Jonas Baltokas ir grupė „JieDU“ – Klaipėdos pilies teatro aktoriai – Vilija Gruodytė – Šeputienė ir Ramūnas Šeputis. Savo kūrybine įvairove susirinkusius žiūrovus žavėjo aktorius, režisierius Justas Tertelis ir dzūkų dainius Rokas Kašėta.

Pirmą kartą festivalio scenoje pasirodė svečias iš Latvijos – „Pacific K“, kuris sceną užleido grupės „Arbata“ lyderiui, kūrėjui Andriui Zalieskai-Žalai. Išskirtinės bardų dvasios festivalyje įnešė bardas, rašytojas, teatro ir kino režisierius Vytautas V. Lansbergis, kuris pasirūpino, kad būtų linksma ne tik vaikams, bet ir „suvaikėjusiems“.

Po keturių metų pertraukos festivalyje vakarėjantį Kulautuvos dangų savo išskirtiniu vokalu apglėbė garsiausia šalies džiazo vokalistė, fleitininkė Neda Malūnavičiūtė drauge su pianistu Richardu Baniu.

Liepos 9-osios vakare festivalio gerbėjai scenoje sulaukė ir netikėtų svečių – JAV gyvenančio muzikos prodiuserio, atlikėjo Jono Dainiaus Beržanskio, kuris už savo kūrybą buvo nominuotas prestižiniuose „Grammy“ apdovanojimuose. Tą vakarą scenoje pasirodys ir Lietuvoje jau pažįstama dainininkė Aliona Enko–Olena iš Ukrainos. Nuoširdžius muzikinius sveikinimus festivalyje susirinkusiems perdavė dainininkas ir atlikėjas, festivalio „Akacijų alėja“ prodiuseris Kazimieras Likša.

Akacijų alėja 2022 / D. Čėplos nuotr.

Mamontovo daina Vilniui

Daugybę kartų savo pasirodymus festivalyje surengęs atlikėjas Andrius Mamontovas – šiais metais žadėjęs gerbėjus nustebinti naujos kūrybos dainomis – pažadą išpildė. Viena naujausių atlikėjo dainų – sukurta paminėti būsimą Vilniaus 700 šimtų metų jubiliejų. „Smagu atsidurti čia, Kulautuvoje, kur vyksta šis jaukus ir taikus festivalis. Šiandien noriu pagroti kelias naujas dainas. Žinau, kad Kaunas ir Vilnius – draugaujantys miestai ir Kaunas kitais metais Vilnių sveikins su 700 metų jubiliejumi. Kadangi esu vilnietis, norėjau parašyti dainą šia proga savo gimtam miestui“, – pristatydamas naują dainą „Miestas iš sapnų“, skirtą Vilniaus jubiliejui, kalbėjo A. Mamontovas.

Andrius Mamontovas / D. Čėplos nuotr.

Užgimė naujas duetas

Iš karto po A. Mamontovo pasirodymo į sceną žengė aksominio balso savininkė Jurga Šeduikytė (Jurga). Šį kartą festivalio scenoje Jurga pasirodė viena ir kaip pati pripažino tiek užkulisiuose, tiek ir scenoje, baimė groti vienai buvo didžiulė, tačiau noras išdrįsti susitikti ir savotiškai apsinuoginti prieš žiūrovus buvo daug didesnis už pačią baimę. Scenoje pasirodžiusi viena, dainai „Kelionė laiku“ Jurga pasikvietė į sceną prodiuserį Kazimierą Likšą. Tiesa, prieš tai Jurga taip pat padėjo vieną dainą atlikti Kazimierui.

„Taip bijojau groti viena, kad prašiau Kazimiero padėti, bet matau, kad čia gimsta duetas toks visai nieko,“ – kalbėjo Jurga. Tuo tarpu K. Likša pasidalino savo prisiminimais, kaip pirmą kartą išgirdo šią dainą. „Aš atsimenu, kad šią dainą Jurga paleido tokiu įdomiu laiku, man atrodo, kad apie dvyliktą nakties, aš ją perklausiau kokia trisdešimt kartų, ji mane labai „užkabino“. Man didžiulė garbė, kad Jurga leidžia šiandien man per ją pabrazdinti gitara“, – scenoje kalbėjo K. Likša. Jurga jam paantrino, kad labai gerai, nes dvi garbės scenoje. „Man garbė, tau garbė ir turime dueto premjerą „Akacijų alėjoje“, – juokavo atlikėjai.

Festivalį vainikavo ir į muzikinius kosmoso tolius gerbėjus „nunešė“ muzikas, pučiamųjų instrumentų virtuozas, solistas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, kuris pirmą kartą „Akacijų alėjos“ scenoje pasirodė su grupe. Prieš dešimtmetį atlikėjas festivalio scenoje turėjo solo pasirodymą, o prieš penkerius metus muzikavo su Domantu Razausku.

Muzikos perfekcionistu save vadinantis S. Petreikis, šį kartą tikrai leido klausytojams užsimiršti, pakilti valandėlei gero skrydžio kosmoso link ir atgal.

„Akacijų alėja“ man – tai žalias pušynas pilnas nuostabių, tyrų širdžių. Labai džiaugiuosi, kad galiu būti bendrystėje ir netgi vainikuoti festivalį“, – teigia S. Petreikis.

„Akacijų alėja“ – nemokamas dainuojamosios poezijos festivalis, nuo 2001 metų vykstantis kurortiniame Kulautuvos miestelyje. Tai pats kultūringiausias festivalis ant žolės, skambant prasmingiems tekstams, neužgožiamiems instrumentų gausa.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA