R. Karbauskio pozicija perpildė taurę: iš Naisių festivalio traukiasi žymūs atlikėjai | Kas vyksta Kaune

R. Karbauskio pozicija perpildė taurę: iš Naisių festivalio traukiasi žymūs atlikėjai

BNS 2022/07/08 17:55
R. Karbauskis / R. Tenio nuotr.

Dėl „valstiečių“ pirmininko Ramūno Karbauskio pasisakymų grupė „The Roop“, atlikėjas Donatas Montvydas skelbia nedalyvausiantis politiko mecenuojamame festivalyje Naisiuose. 

„Šiandienos žinia ir R. Karbauskio pasisakymas, kad žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Vytautui Landsbergiui suteikto valstybės vadovo statuso, mums yra paskutinis lašas. Oficialiai pranešame, kad nevykstame į Naisių festivalį. Suprantame, kad festivalis yra ne Karbauskio partijos nariams, tačiau turime savo poziciją įvairiais klausimais, kuri kardinaliai skiriasi nuo festivalio mecenato“, – savo paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle pranešė grupė „The Roop“.

Pasak jos narių, renginyje norėta „visuomenę apjungti, o ne priešinti, šviesti, o ne skirstyti“, tačiau R. Karbauskio naujausias pasisakymas „galutinai atėmė motyvaciją“.

Grupė sureagavo į R. Karbauskio pareiškimą Žinių radijui, kad opozicija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Seimo praėjusios savaitės sprendimo, jog Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas nuo 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas. Tuo metu šias pareigas pareigas ėjo V. Landsbergis.

„Oficialu! Naisių festivalis įgauna politinį atspalvį. Turėjau kilnų tikslą ir motyvaciją skleisti žinutę visiems susirinkusiems. Gaila, bet turiu pranešti, kad kartu su grupe „The Roop” šiandien priėmėme sprendimą nepasirodyti Naisiuose vykstančiame festivalyje. Laikykimės bendrumo“, – penktadienį „Facebook“ socialiniame tinkle pranešė ir atlikėjas D. Montvydas.

Kaip skelbia Lietuvos naujienų portalai, liepos 8–9 dieną vyksiančio festivalio „Naisių vasara“ programoje buvo numatyti Sauliaus Prūsaičio, D. Montvydo, „The Roop“, „jauti“, „Graži ir ta galinga“ pasirodymai.

LGBTQ+ atstovams sukritikavus, kad šią bendruomenę palaikantys atlikėjai ketina dalyvauti festivalyje, kurio mecenatas R. Karbauskis pasisako prieš LGBTQ+ teises, savo pasirodymą atšaukė „jauti“, o penktadienį apie tai pranešė ir „The Roop“ bei D. Montvydas.

R. Karbauskis, komentuodamas atlikėjų pasitraukimą, BNS sakė, kad šie ėmėsi „politinių pareiškimų“, kurių festivalyje iki šiol nėra buvę. Jo nuomone, atlikėjų sprendimą lėmė valdančiųjų įtaka.

„Valstiečių“ lyderis tvirtino, kad grupė „jauti“ jau anksčiau pranešė festivalio organizatoriams, jog vienas jų narių susirgo koronavirusu „ir jau kitą dieną išėjo ta versija, kad jie dėl LGBT nedalyvaus“.

„Tai mus šiek tiek nustebino. Mes suprantame taip, kad pirmiausia buvo koronavirusas, o po to vaikinas nusprendė pasireklamuoti. O šiandien tie pareiškimai dėl V. Landsbergio – suprantu, kad ne be politikų įtakos jie atsirado“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Esu tikras, kad jiems darytas spaudimas iš liberalių politikų, iš valdžios. Kitaip nesuprantu, nes tai, ką pasakiau, kad bus kreipimasis į Konstitucinį Teismą, ir dėl to atšaukti koncertą – suprantate, kad nelogiška“, – teigė politikas.

Jis tvirtino, kad vietoj koncertuoti atsisakiusių atlikėjų likusieji tiesiog pailgins savo pasirodymus.

„Niekas jų atžvilgiu jokių sankcijų nesiims, jei kas ir norėtų imtis, aš sakyčiau, kad to daryti nereikia vien dėl to, kad jie patys save pažemino šiuo žingsniu, jie pažemino save prieš savo pačių žiūrovus“, – pareiškė R. Karbauskis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA