Lietuvių širdys suplakė vienu ritmu: Raudondvaryje ir visame pasaulyje paminėta Valstybės diena | Kas vyksta Kaune

Lietuvių širdys suplakė vienu ritmu: Raudondvaryje ir visame pasaulyje paminėta Valstybės diena papildyta apdovanojimais

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Liepos 6-ąją visoje Lietuvoje iškilusiose scenose suplazdėjo trispalvės ir nuaidėjo tautinė giesmė. Valstybės diena su ugnimi ir dainomis taip pat paminėta Kauno rajone ir Kaune. Į šventę Raudondvaryje susirinkę gyventojai 21 val. su pasaulio tautiečiais užtraukė Lietuvos valstybės himną, o prieš tai buvo apdovanoti nusipelnę rajono gyventojai.

Valstybės dienos minėjimas Raudondvaryje, kurį tiesiogiai transliavo portalas „Kas vyksta Kaune“, prasidėjo 18 val. Merui Valerijui Makūnui įteikus Kauno rajono garbės ženklus, koncertinę programą atliko solistas Povilas Padleckis su pianiste Sigute Mikalauskaite-Garšanove ir violončelininku Giedriumi Daunoravičiumi.

Vėliau publika stebėjo baleto trupės iš Lenkijos „Cracovia Danza Ballet“ spektaklį, skambėjo populiariausi ansamblio „Lietuva“ kūriniai. 21 val. visi susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą rasite čia.

„Tautiška giesmė“ ryžtingai skambėjo ir lomoje prie Kauno pilies:

Primename, kad Liepos 6-osios linksmybės Kauno rajone prasidėjo jau antradienio vakarą. Grandiozinei šventei startą davė publikos numylėtinis Donatas Montvydas.

Nuo pat ankstyvo vakaro Raudondvario dvare šurmuliavo tradicinių amatų, prekybos ir pramogų mugė, o gidai kvietė į nuotaikingas ekskursijas. Veikė istorinių kostiumų drabužinė-fotoateljė, edukaciniai užsiėmimai.

Kauno rajono garbės ženklais apdovanoti pasižymėję kraštiečiai

Liepos 6 d. Raudondvario dvare vykusioje šventėje Kauno rajono meras Valerijus Makūnas Garbės ženklais apdovanojo iškilius asmenis, pasižymėjusius profesinėje ir visuomeninėje veikloje.

„Valstybė prasideda nuo žmogaus, nuo kiekvieno iš mūsų. Todėl džiaugiuosi, kad bendruomenės pastangomis į priekį žengiantis Kauno rajonas vertinamas kaip viena geriausių Lietuvos savivaldybių, kad esame jaunatviškas, veržlus ir augantis kraštas“, – kalbėjo V. Makūnas. Lietuvos valstybės dieną Raudondvario dvare surengtose iškilmėse meras dėkojo visiems Kauno rajono žmonėms, o labiausiai pasižymėjusius apdovanojo.

Pirmo lygio Kauno rajono garbės ženklas už kardiologijos mokslo vystymą ir sėkmingą Kauno rajono bei visos Lietuvos gyventojų, sergančių širdies ir kraujagyslių ligomis gydymą įteiktas LSMU Kauno klinikų Kulautuvos reabilitacijos ligoninės direktoriui prof. Raimondui Kubiliui.

Pirmo lygio garbės ženklu apdovanota ir visuomenės bei politikos veikėja, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė.

Nuo 2000-ųjų jos veikla neatsiejama nuo Kauno rajono – R. Popovienė atliko didelį darbą steigiant Kauno rajono socialinių paslaugų centrą, kuriam keletą metų vadovavo. 2011-2012 m. dirbo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, 2012-2020 m. Seimo nare, rūpinosi neįgaliųjų teisėmis, socialine apsauga, kultūra, sveiko vaikų maitinimo programomis. R. Popovienė ypač aktyviai prisidėjo prie to, kad būtų išsaugotas Kauno rajono administracinis vientisumas.

Iš Neveronių kilęs profesionalus motociklininkas Arūnas Gelažninkas yra 17 kartų tapęs Lietuvos motokroso čempionu, daugkartinis Baltijos šalių čempionas, du kartus nugalėjęs Dakaro lenktynėse, „Original by Motul“ vienišių klasėje. Sportininkas skiria daug dėmesio vietos bendruomenei, motyvuoja jaunimą.

Kauno rajono viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vilgemina Puskunigienė antro lygio garbės ženklu pagerbta už indėlį modernizuojant biblioteką, gyventojų švietimo naujoves, skaitmeninio raštingumo ugdymą ir krašto kultūros paveldo sklaidą.

Virginijai Vitkienei dėkota už sėkmingą bendradarbiavimą vykdant projektą „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“. Nuo projekto pradžios įvyko daugiau kaip tūkstantis įvairaus dydžio renginių, į juos įtraukta daug dalyvių. Kauno rajone buvo sukurta kelios dešimtys meno kūrinių, „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektas padėjo labiau atskleisti pakaunės miestelių savitumą.

Iš Karmėlavos kilęs režisierius Laurynas Bereiša šį miestelį pasirinko savo filmo „Piligrimai“ veiksmo vieta. Vietos gyventojai galėjo ne tik stebėti kūrybos procesą, bet ir jame dalyvauti. 2021 m. rugsėjį psichologinė drama dalyvavo Venecijos festivalyje ir pelnė aukščiausią apdovanojimą Lietuvos kinui – „Venecijos liūtą“. 2022 m. Vysbadene (Vokietija) vykusiame festivalyje „goEast“ „Piligrimai“ pelnė Tarptautinės kino kritikų asociacijos FIRPRESCI prizą. Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinės gervės“ filmas susižėrė net keturis svarbiausius prizus už geriausią vaidybinį filmą, geriausią scenarijų, geriausią režisūrą ir geriausią aktoriaus vaidmenį.

Už šiuolaikinės mokyklos vizijos kūrimą, STEAM ugdymo įgyvendinimą trečio lygio Kauno rajono savivaldybės garbės ženklu apdovanota Šlienavos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, etikos mokytoja ekspertė Onutė Gervienė. Pedagogė įtraukė mokyklą į „eTvinning“ projektą, dalyvavo švietimo inovacijų parodose.

Trečio lygio garbės ženklas įteiktas ir Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos savanoriui ugniagesiui Klemensui Narkevičiui, kurio pastangomis prevencinės priemonės pravestos visose Kauno rajono švietimo įstaigose, Trečiojo amžiaus universitete, neįgaliųjų, senjorų bendruomenėse. Visą veiklą ugniagesys vykdo neatlygintinai, savanoriškais pagrindais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA