Festivalis „Audra“ įpusėjo: Kaunas tapo griausminga muzikos ir kultūros scena – Kas vyksta Kaune

Festivalis „Audra“ įpusėjo: Kaunas tapo griausminga muzikos ir kultūros scena

Prieš kelis mėnesius žadėję, jog visas Kaunas penkioms dienoms taps griausminga šiuolaikinio meno, kultūros ir muzikos scena, birželio 29-liepos 3 dienomis vykstančio festivalio „Audra“ organizatoriai pažadus tesėjo su kaupu. Jau pačią pirmąją festivalio dieną žiūrovams kartu su italų elektroninės muzikos kompozitore ir eksperimentaliste Caterina Barbieri įspūdingai atvėrę Kauno taksi parko duris, jie nuo trečiadienio pagrindines miesto erdves pripildė nekasdieniais kūriniais, potyriais ir pasirodymais, taip visą Kauno centrą paversdami vienu dideliu renginiu.

„Festivalis jau įpusėjo, daug nuostabių pasirodymų jau praėjo, tačiau bene didesnė dalis vis dar laukia savo eilės“, – sako vienas „Audros“ iniciatorių Žilvinas Širka. – Šiandien dieną pradėsime Ąžuolyno parke, kur mūsų laukia visa virtinė egzotiškų gyvų pasirodymų: nuotaikingi ir lengvai pamišę „Mauskovich Dance Band“, afrikietiškos ir modernios elektroninės muzikos mišinį propoguojantys „Esa Afro Synth Band“ bei daugelis kitų, tarp kurių – ir „Tarp Dviejų Aušrų“ kolektyvo kuruojama dieninių šokių scena.

Kaip rašoma „Kaunas 2022“ pranešime žiniasklaidai, tuo pat metu visame parke vyks įvairios veiklos ir visa tai – nemokamai. Naktį veiksmas kelsis į Pergalės plieno fabriko angarus, kur lankytojai galės aplankyti trijose scenose vykstančius pasirodymus ir paklaidžioti industriniais labirintais.

Na, o viską reziumuos nemokamas uždaromasis koncertas Santakos parke su pačiais laukiamiausiais festivalio pasirodymais: „ba.“, Free Finga ar ekstravagantiškuoju Tommy Cash.

Taip pat reikia nepamiršti, kad iki pat sekmadienio galima dalyvauti įvairiose veiklose ar lankytis meno instaliacijose, kurių bene svarbiausia – festivalio atidarymo metu Kauno taksi parke pristatyta „Hidding from the inside.“

Menininkas Moritzas Simonas Geistas: esu priblokštas, kokie menininkai atvyko į Kauną

Kaip šiuo metu jaučiasi ir kokios patirtys lanko pačius „Audra“ dalyvius? Ketvirtadienį  parodą trumpam savo duris lankytojams atsivėrusioje ir prieš dvejus metus rekonstrukcijai uždarytoje M. Žilinsko dailės galerijoje atidariusi menininkė Gia Ram neslepia, kad kol kas jų yra labai daug ir persipynusių: „Esu be galo laiminga būdama tokio įvykio Kaune ir apskritai Lietuvoje dalimi.

Turėjau galimybę pamatyti užkulisius, stebėti, kaip vyksta pasiruošimas ir kiek meilės bei darbo kiekvienas įdeda. Festivalis dar net nesibaigė, o aš jau noriu, kad jis kartotųsi kasmet ir taptu simboline Kauno tradicija.“

Muzikologas, robotų inžinierius M. S. Geistas, į tą pačią galeriją atvežęs instaliaciją „MR-808“, kurioje pristatoma didžiulė robotizuota būgnų mašina, gyvai programuojama pačių žiūrovų ir leidžianti parodos lankytojams realiuoju metu kurti muziką, sako, kad jam festivalis „Audra“ yra išskirtinis pavyzdys, kaip Europos jaunimo kultūrą sulieti su klasikiniu nacionaliniu menu: „Atvykęs iš Vokietijos ir pamatęs programą, buvau priblokštas, kokie Europos menininkai atvažiavo į Kauną“, – pasakoja jis.

Kūrėja Gia Ram: tapkite festivalio dalimi!

O ką Gia Ram ir M. S. Geistas patys planuoja pamatyti ir rekomenduoja to nepraleisti visiems festivalio lankytojams?

„Pirmiausia visiems rekomenduoju išnaudoti tokią retą galimybę ir aplankyti visas nemokamas iniciatyvas, kurių yra tiek daug ir kurios yra daugiau nei vertos dėmesio. Eikite visur. Tapkite festivalio dalimi! Pamatykite ir pajuskite kuo daugiau.

Mano sąrašo pirmoje vietoje šiuo metu yra instaliacija Kauno taksi parke. Kokia tikimybė, kad kada nors dar galėsime ten patekti? Žinoma, privaloma yra ir visa muzikinė dalis Pergalės plieno fabrike.“

M. S. Geistas prisipažįsta, kad festivalio metu ketina aplankyti ne tik „Audros“ programoje esančius pasirodymus, bet ir pasinaudojęs galimybe būti Kaune, užsuks į performansų meistrės Marinos Abramovič parodą: „Esu didelis Marinos gerbėjas. Taip pat labai laukiu dvi naktis vyksiančių koncertų Pergalės fabrike, turinčių itin gerą tarptautinių atlikėjų sąrašą.“

Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA