Sraigtasparniu į Kauną atgabentos kepenys padės išgelbėti žmogaus gyvybę | Kas vyksta Kaune

Sraigtasparniu į Kauną atgabentos kepenys padės išgelbėti žmogaus gyvybę

BNS 2022/06/29 14:32
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Iš Vilniaus į Kauną pasieniečių sraigtasparniu išgabentos donoro kepenys, trečiadienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras.

Efektyvus donoras buvo užregistruotas Santaros klinikose: mirusiojo artimieji priėmė sprendimą padovanoti organus sunkiai sergantiems recipientams.

Pasak transplantacijos biuro, dviem žmonėms šis poelgis pagerins gyvenimo kokybę, o vienam – išgelbės gyvybę.

Atlikus visus reikalingus tyrimus medikai nustatė, kad gali būti transplantuojamas vienas inkstas, ragenos ir kepenys. Inkstas ir ragenos bus transplantuojamos Santaros klinikose. Kepenys bus transplantuojamos Kauno klinikose.

Dėl šios priežasties vidurdienį Vilniaus Santariškių žiede buvo stabdomas eismas, nes jame leidosi Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis. Jis nuskraidino donoro kepenis ir gydytojų komandą į Kauną.

Šiemet tai jau ketvirtas kartas, kai organų pergabenimui yra pasitelkiami pasieniečių arba Karinių oro pajėgų sraigtasparniai.

Donoro kepenys yra gabenamos specialioje talpoje, kurioje jos būna visą laiką iki kol pasiekia operacinę. Labai svarbu, kad kepenys kuo greičiau pasiektų recipientą, nes nuo to priklauso transplantacijos sėkmė.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia 318 žmonių: 78 laukia inksto, vienas – kasos-inksto komplekso, 34 širdies, šeši – plaučių, keturi – širdies-plaučių komplekso, 42 kepenų, 153 ragenų transplantacijos. Iš jų – trys vaikai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA