Paviešintos šalies politikų turto deklaracijos: Kauno meras pateko į turtingiausių dešimtuką | Kas vyksta Kaune

Paviešintos šalies politikų turto deklaracijos: Kauno meras pateko į turtingiausių dešimtuką

BNS / Milena Andrukaitytė 2022/06/29 13:52
/ R. Tenio nuotr.

Tarp didžiausią turtą pernai deklaravusių Lietuvos politikų – Klaipėdos tarybos nariai Vidmantas Dambrauskas ir Aidas Kaveckis, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

Valstybinei mokesčių inspekcijai trečiadienį paskelbus naujausius turto deklaracijų duomenis, BNS pateikia pirmąjį turtingiausių politikų ir tarnautojų bei jų sutuoktinių dešimtuką.

1. Vidmantas Dambrauskas, Klaipėdos miesto tarybos narys. Jis iki šių metų kovo vadovavo Klaipėdos Birių krovinių terminalui. Politiko turto vertė – 19 mln. eurų, 10 mln. eurų iš jų sudaro akcijos.

2. Verslininkė Austėja Landsbergienė, į šį sąrašą patenkanti kaip užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė. Jos turtas siekia 18,1 mln. eurų, 13,1 mln. iš jų – akcijos. A. Landsbergienės asmeninis turtas per metus paaugo 1,78 mln. eurų.

3. Viktoras Uspaskichas, buvęs Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras, deklaravęs 6,4 mln. eurų vertės turto. 3,2 mln. eurų iš jų sudaro nebaigti statiniai užsienyje.

4. Valstybės kontrolės tarnautojos Sigitos Rojutės-Balčiūnienės sutuoktinis Gintaras Balčiūnas, deklaravęs 6,1 mln. eurų.

5. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys, verslininkas Aidas Kaveckis, deklaravęs 5 mln. eurų vertės turto. 4,2 mln. eurų iš jų sudaro akcijos.

6. Visvaldas Matijošaitis, Kauno meras, „Vičiūnų“ grupės akcininkas, deklaravęs 5 mln. eurų vertės turto. 2,3 mln. eurų iš jų sudaro akcijos.

7. Seimo narys, Lietuvos regionų frakcijai priklausantis Valdemaras Valkiūnas, deklaravęs 4,9 mln. eurų vertės turtą.

8. Klaipėdos miesto tarybos narys, „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma, deklaravęs 4,7 mln. eurų.

9. Radviliškio rajono tarybos narys, verslininkas Vytautas Krikščiūnas, deklaravęs 4,4 mln. eurų turto.

10. Bendrojo pagalbos centro Organizacinio skyriaus specialistė Dalia Čijauskienė, deklaravusi 3,8 mln. eurų turto.

Tarp Lietuvos vadovų turtingiausias prezidentas

Tarp šalies vadovų didžiausias yra prezidento Gitano Nausėdos šeimos turtas, jis siekia beveik 770 tūkst. eurų, rodo trečiadienį Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskelbtos turto deklaracijos.

Pernai šiame trejetuke turtingiausia buvo Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen šeima, tačiau šiemet VMI neskelbia jos sutuoktinio turto, todėl parlamento vadovė nukrito į antrą vietą.

Anot deklaracijos, praėjusiais metais jos turtas sudarė kiek daugiau nei 300 tūkst. eurų, 2020 metais V. Čmilytės-Nielsen šeima deklaravo 932,7 tūkst. eurų vertės turtą.

Pernai, kaip ir užpernai, parlamento vadovė nurodė turinti 211,2 tūkst. eurų nekilnojamojo turto, 23,3 tūkst. eurų vertės automobilį, 67 tūkst. eurų santaupų. Taip pat ji turėjo paėmusi 21 tūkst. eurų paskolą.

Tuo metu 2020 metais politikės sutuoktinis Peteris Heine Nielsenas buvo deklaravęs 446 tūkst. eurų santaupų.

Prezidento G. Nausėdos šeimos turto vertė 2021-aisiais šiek tiek paaugo, palyginti su 2020-aisiais, – nuo 760 tūkst. iki 770 tūkst. eurų.

Didžiąją – 717 tūkst. eurų – valstybės vadovo šeimos turto dalį sudaro nekilnojamasis turtas – namas ir sklypas. Nausėdos dar turi per 43 tūkst. eurų santaupų. Diana Nausėdienė deklaravo meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių už 7600 eurų.

Prezidentas nėra grąžinęs 67,2 tūkst. eurų paskolos.

Premjerės Ingridos Šimonytės turtas, palyginti su 2020-aisiais, šiek tiek padidėjo – nuo 277,6 tūkst. iki 283 tūkst. eurų.

Vyriausybės vadovė deklaravo turinti butą ir namą, kurių vertė atitinkamai 90 tūkst. ir 140 tūkst. eurų, 24,5 tūkst. eurų vertės žemės sklypų, 20 tūkst. eurų vertės transporto priemonių ir 8740 eurų santaupų. Ji taip pat turi negrąžintą per 57 tūkst. eurų paskolą.

2 tūkst. valstybės pareigūnų, įmonių vadovų dar nepateikė turto deklaracijų

Apie 2 tūkst. valstybės pareigūnų ir tarnautojų, biudžetinių įstaigų, valstybės įmonių vadovų, privalančių pateikti metines turto deklaracijas už 2021 metus, to dar nepadarė, skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

„Turto deklaracijas dėl užimamų pareigų už 2021 metus pateikti turėjo apie 102,6 tūkst. gyventojų. Naujausiais duomenimis, laiku iš jų pareigą atliko beveik 84 tūkst.“, – pranešime teigė VMI Mokestinių prievolių departamento vyresnioji patarėja Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Pasak jos, apie 2 tūkst. gyventojų iki šiol nepateikė turto deklaracijos ir tai turėtų padaryti nedelsdami.

Didžioji dalis laiku nepateikusiųjų deklaracijų tai atliko vėliau, jau po gegužės 1-osios, BNS patikslino VMI.

VMI svetainėje skelbiami valstybės tarnautojų ir kitų asmenų duomenys skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei.

Turto ir pajamų deklaracijų duomenis VMI taip pat naudoja nustatant ir rizikingiausius mokesčių mokėtojus – informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis apie asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas.

Lietuvoje ir užsienyje turimą turtą deklaruoti privalo biudžetinių įstaigų vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, bendrovių, kurių akcininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai.

Be to, turtą deklaruoti privalo teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai ir jų šeimų nariai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA