Dėl sutrikdytos sistemų veiklos stringa pasų išdavimas – Kas vyksta Kaune

Dėl sutrikdytos sistemų veiklos stringa pasų išdavimas papildyta

BNS 2022/06/27 14:01
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Dėl sutrikdytos informacinių sistemų veiklos Lietuvoje stringa pasų išdavimas, BNS pirmadienį patvirtino Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Dalis Lietuvos valstybinių institucijų ir įmonių nuo praėjusios savaitės susiduria su kibernetiniais išpuoliais. E. Gudzinskaitė BNS nepatvirtino, kad sutrikimas susijęs su ataka, tačiau teigė, kad informacija apie incidentą perduota Informatikos ir ryšių departamentui.

„Stringa informacijos patalpinimas, atnaujinimas mūsų interneto svetainėje, bet blogiausia, kad šiuo metu trikdžių patiria vidinės sistemos, pavyzdžiui, pasų išdavimo sistema“, – sakė E. Gudzinskaitė.

„Gali susidaryti eilutės ir gali būti, kad dalies klientų aptarnauti laiku nepavyks“, – pridūrė ji.

Pasak E. Gudzinskaitės, su panašiomis problemomis specialistai susiduria užsieniečiams išduodami leidimus gyventi Lietuvoje.

Valstybinė mokesčių inspekcija dėl kibernetinės atakos pirmadienį sustabdė savo informacinių sistemų veikimą.

Apie išaugusį paskirstytų paslaugų trikdymo, vadinamųjų DDoS, kibernetinių atakų skaičių Nacionalinis kibernetinio saugumo centras pranešė praėjusią savaitę.

Krašto apsaugos ministerija skelbė, jog dauguma atakų buvo nukreiptos prieš valstybės institucijas, susisiekimo ir finansų sektorius, todėl fiksuoti laikini paslaugų sutrikimai.

Rusija pastaruoju metu kaltina Lietuvą ir ES pažeidžiant tarptautinius susitarimus, dėl sankcijų Maskvai apribojus dalies prekių tranzitą į Kaliningrado sritį. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas neatmetė, kad atakos gali būti susijusios su šiais ginčais.

Papildyta 14.35 val.

Atsakomybę už išpuolį prisiima Rusijos programišiai

Dėl su Rusija siejamos programišių grupuotės tebesitęsiančios kibernetinės atakos pirmadienį strigo dalies valstybės institucijų ir įmonių veikla.

Atsakomybę už išpuolį prisiima grupuotė „Killnet“, savo socialinio tinklo „Telegram“ kanale vis skelbiantys informaciją apie planuojamas ir įvykdytas vadinamąsias paskirstytas paslaugos trikdymo (DDoS) atakas.

Valstybės valdomų Lietuvos oro uostų atstovas spaudai Tadas Vasiliauskas BNS patvirtino, jog įmonės interneto svetainės patyrė tam tikrų trukdžių.

„Tam tikrų trukdžių turime, bet viskas veikia, mūsų sistemos veikia“, – sakė jis.

T. Vasiliauskas nurodė, jog su veiklos trikdžiais įmonė susiduria nuo praėjusios savaitės pradžios.

Verslo valdymo sistemos „BSS“ diegimo ir aptarnavimo paslaugas teikiančios įmonės interneto puslapis neveikia pastarąsias kelias valandas.

„Žinome iš viešosios erdvės, kad yra rizika ir esame atakuojami. Užpultas mūsų internetinis puslapis, kur skelbiama informacija“, – sakė įmonės „BSS IT“ vadovas Nerijus Jankauskas.

Pasak jo, panašu, jog svetainė neveikia dėl DDoS atakos.

„Killnet“ savo „Telegram“ paskyroje nurodė dokumentų valdymo sistemų paslaugas teikiančių įmonių puslapius savo taikiniais.

Papildyta 16.05 val.

Apie 16 val. Migracijos departamentas pranešė, kad pasų išdavimo veikla atstatyta.

„Šįryt sunkiai veikė Asmens dokumentų išrašymo sistema. Incidentas buvo iš karto perduotas Informatikos ir ryšių departamentui. Dabar sistemos atstatytos ir veikia sklandžiai”, – sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA