Pasaulio čempionate suskambo Lietuvos himnas: R. Meilutytei įteiktas auksas – Kas vyksta Kaune

Pasaulio čempionate suskambo Lietuvos himnas: R. Meilutytei įteiktas auksas

delfi.lt / Linas Jocius 2022/06/25 20:41

Rūta Meilutytė auksiniu akordu užbaigė pasaulio plaukimo čempionatą Budapešte. Prie iškovotos bronzos šeštadienį vakare Londono olimpinė čempionė pridėjo aukščiausios prabos medalį.

Penktame takelyje startavusi R. Meilutytė nuotolį įveikė per 29,7 sek. bei iškovojo 1-ą vietą. Antrąją vietą užėmė italė Benedetta Pilato (29,8 sek.), trečia finišavo ir bronza pasipuošė Pietų Afrikos Respublikos atstovė Lara van Niekerk (29,9 sek.).

Rūtos reakcija starto metu buvo greičiausia, kaunietė šioje trumpoje neolimpinėje distancijoje pirmavo viso plaukimo metu. Primename, pirmadienį vakare R. Meilutytė 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo bronzos medalį.

Po pergalės šeštadienį naujoji pasaulio čempionė neskubėjo tiek žengdama arenos takeliuose, tiek ir bendraudama su žiniasklaidos atstovais.

„Tik finišavau ir visi ėmė klausti – kaip jaučiuos. O kažkaip norisi išbūti tas emocijas. Iš pradžių sunku pasakyti, kaip jaučiuosi, norisi tas emocijas išgyventi, jausti. Bet, žinoma, labai smagu. Emocijos kalba pačios už save, patys matėte po finišo“, – džiaugėsi R. Meilutytė.

– Ar buvo tikėjimo, kad galite tapti pasaulio čempione? – žiniasklaidos zonoje buvo paklausta pasaulio čempionė.

– Be abejonių, taip. Protas visus scenarijus kuria, nuo geriausio iki blogiausio. Yra tūkstančiai minčių prieš startą, bet kai eini plaukti, jau nebegalvoji, prasideda procesas.

– Prieš čempionatą minėjote, jog tikslas – mėgautis plaukimu negalvojant apie konkrečias pozicijas ir rezultatą. Kiek toks požiūris padeda žengiant prie starto bokštelio?

– Labai padeda! Tokiu atveju belieka mėgautis procesu ir daryti tai, ką gali geriausiai.

– Jūsų sąskaitoje – visi įmanomi titulai. Kas jus motyvuoja toliau varžytis ir siekti pergalių?

– Man labai patinka plaukti ir daryti tai, ką darau. Labai gera, kad tai įkvepia ir kitus žmones.

– Ką naujo šiame pasaulio čempionate sužinojote apie Rūtą Meilutytę?

– Sudėtingas klausimas ir galima ilgai apie tai kalbėtis. Trumpai atsakant, rezultatai suteikia labai daug pasitikėjimo savo jėgomis, savo kūnu. Vadinasi, ką dariau iki šiol, yra teisinga. Svarbu klausytis savęs, savo kūno.

– Ar tai automatiškai neša į artimiausius startus, į Europos čempionatą, olimpines žaidynes?

– Taip toli į priekį negalvoju, dabar atsakyti negaliu, nežinau. Stengiuosi būti čia ir dabar.

– 2013 metais buvote šios rungties vicečempione, ar prisiminėte tą finalą?

– Tikrai ne.

– Kokia atmosfera tvyrojo prieš finalą jo dalyvių gretose?

– Nesistengiau apie tai galvoti ir suprasti, ką jaučia varžovės. Merginos buvo susikaupusios.

– Jūsų greičiausia reakcija starte, ar jautėte finalo plaukime, jog esate lyderė?

– Tą jaučiau, tačiau neblaškiau savęs papildomomis mintimis, nešvaisčiau laiko vertinant, kas ir kaip plaukia šalia, viskas vyko labai greitai.

– Kokia pirma mintis išvydus baseine savo rezultatą ir poziciją?

– Ne mintis, o tai buvo emocija.

– Tiek dabar, tiek po 100 metrų finalo minėjote, kad klausote savo kūno. Ką reiškia klausyti savo kūno?

– Prieš tai jaučiau didžiulį triukšmą, spaudimą iš šono, iš tos aplinkos. Reikia truputį tylos, klausytis kūno, jo signalų – tai įgūdis. Kartais mintys sako, jog esu ištižusi, tačiau žinau, kad kūnas viską padarys, ką reikia. Arba darau apšilimą, galbūt nuplaukiau daug mažiau, tačiau aš pasitikiu kūnu ir padarysiu taip, kaip galima geriausiai.

– Ką sakė jus pasveikinusios varžovės?

– Nebepamenu, manau, tiesiog pasveikino ir tiek.

Perpus trumpesnės distancijos atrankoje plaukikė nuotolį įveikė per 31.02 sek., bendroje įskaitoje liko 17-a ir atrodė, jog Rūtos pasirodymas Budapešte baigtas.

Visgi bilietą į pusfinalį lietuvei lėmė italės Ariannos Castiglioni diskvalifikacija. Viena pozicija aukštyn pakilusi Rūta į pusfinalį prasibrovė paskutinė – 16-a. Tačiau pusfinalyje žiūrovai išvydo visai kitą R. Meilutytės versiją.

Čia 25-erių R. Meilutytė nuotolį įveikė per 29.97 sek. ir užėmė antrą vietą. 0,14 sek. greičiau už Rūtą pusfinalyje plaukė tik pasaulio rekordininkė italė Benedetta Pilato. Lietuvos plaukikė kartu pagerino ir savo šio sezono rekordą (30,24 sek.).

Beje, paskutinį kartą greičiau nei per 30 sek. R. Meilutytė plaukė prieš šešerius metus – 2016-aisiais Barselonoje.

Šiame nuotolyje besivaržiusi K. Teterevkova atrankoje nuotolį įveikė per 31.40 sek. ir bendroje įskaitoje liko 22-oje vietoje. R. Meilutytės asmeninis šios rungties rekordas yra 29.48 sek.

Lietuvai pasaulio plaukimo čempionate atstovavo 7-i plaukikai: Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi), Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine), Rūta Meilutytė (50 ir 100 m krūtine, 50 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (50, 100 ir 200 m krūtine), Deividas Margevičius (100 m peteliške), Tomas Navikonis (50 ir 100 m l. stiliumi) ir Erikas Grigaitis (100 ir 200 m nugara).

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA