Santakos parką sudrebino Joninių linksmybės: minios kauniečių pasitiko trumpiausią metų naktį – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Santakos parką sudrebino Joninių linksmybės: minios kauniečių pasitiko trumpiausią metų naktį

Joninės santakoje / R. Tenio nuotr.

Kaune, Santakos parke, švęsti Joninių ketvirtadienio vakarą susibūrė aibė žmonių. Šventėje skambėjo nuotaikinga muzika, vyko dirbtuvės, kuriose buvo gaminami saulėgrįžos simboliai – vainikai, magiški žibintai, pakabukai.

Saulėgrįžos šventės pradžią vainikavo Joninių apeigos, o vėliau startavo folklorinė programa, kurioje koncertavo Kauno kultūros centro folkloro ansamblis „Gadula“ bei sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“.

Netylant muzikai, žmonės buvo kviečiami į įvairias dirbtuves pramankštinti rankų: lėlių gaminimas iš paprastų priemonių – siūlų; atvirukų gamyba su spalvotais augalų lapų ar žiedų atspaudais; metalinių pakabukų gamyba; apyrankių iš natūralios odos gamyba.

Santakoje suskambo ir koncertasKaunas švenčia Jonines!“, kuriame pasirodė Paulina Paukštaitytė, visų mylima grupė „Rondo“ bei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Tuo metu „Kas vyksta Kaune“ naujienų portalas tiesiogiai transliuoja trumpiausios metų nakties šventę iš Jonų ir Janinų sostinės Jonavos. Transliaciją stebėkite čia.

Primename, kad Joninės kasmet švenčiamos birželio 22–24 d. – tomis dienomis Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno sureikšminta, mistifikuota, manyta, kad ji stebuklinga. Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę, vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis.

Birželio 24 d. išvakarėse moterys nuo seno rinkdavo įvairiausias gydančias žoleles, nes tikėta, kad šios dienos vakarą surinktos žolelės įgyja ypatingų gydymo galių. Vėliau iš žolelių verdama arbata, jomis apkaišomos palubės, įmetama į tvartus, kad gyvuliai būtų sveiki. Šis moterų veiksmas vadintas kupoliavimu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA