Seimo valdyba nesutiko tirti, ar parlamente buvo vartojami narkotikai – Kas vyksta Kaune

Seimo valdyba nesutiko tirti, ar parlamente buvo vartojami narkotikai

BNS 2022/06/22 10:29
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Seimo valdyba trečiadienį atmetė „valstietės“ Ligitos Girskienės siūlymą atlikti parlamento paviršių tyrimą, siekiant išsiaiškinti, ar patalpose vartotos narkotinės medžiagos.

Prieš tokį tyrimą balsavo septyni iš aštuonių Seimo vadovybės narių. „Valstietė“ tvirtino, kad prašymą dėl tokio tyrimo teikia, „atsižvelgdama į pilietinės visuomenės pastabas“.

Seimo kancleris Modestas Gelbūda siūlė kreiptis į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą, kad šis pateiktų informaciją apie paviršių tyrimo galimybes ir paaiškintų, ką reikštų jo rezultatai.

Tačiau Seimo valdyba nusprendė, kad toks tyrimas beprasmis.

„Ar mes į kiekvieną absurdą taip reaguosime, ar tik į opozicijos iškeltus?“ – teiravosi pats opozicijoje dirbantis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Andrius Mazuronis.

„Dvi savaites Seimas buvo kaip cirkas, tai mes norime tęsti?“ – sakė jis, turėdamas galvoje dvi savaites trukusį opozicijos posėdžių boikotą.

Seimo pirmininkė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtino nesuprantanti tyrimo prasmės.

„Mano matymas dėl šio siūlymo yra toks radikalesnis, nes man atrodo, kad pati klausimo formuluotė ir galimos tokio tyrimo išvados nieko nepasakys. Puikiai kiekvienas suprantame, kad Seimo rūmuose kiekvieną mėnesį apsilanko tūkstančiai žmonių, ir kokias išvadas galima padaryti iš tokio tyrimo rezultatų, man nevisiškai aišku. Ir apskritai, kokia yra kolegės intencija“, – per Seimo valdybos posėdis teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Panašus tyrimas pernai atliktas Jungtinės Karalystės parlamente. Tuomet spaudai pranešus, kad narkotikų pėdsakų aptikta 11-oje iš 12-os tirtų parlamento tualetų, kilo skandalas.

Paviršių tyrimas dėl narkotinių medžiagų buvo atliekamas Lietuvos mokyklose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA