„Vičiūnai“ Rusijoje pildo sandėlius ir tęsia gamybą, bet ne savo valia – Kas vyksta Kaune

„Vičiūnai“ Rusijoje pildo sandėlius ir tęsia gamybą, bet ne savo valia papildyta V. Matijošaičio komentaru

Potencialūs „Vičiūnai Group“ aktyvų Rusijoje pirkėjai išreiškė pageidavimą įsigyti visą grupės verslą Rusijoje, pabrėždami, kad fabrikas privalo būti funkcionuojantis: pilnu pajėgumu veikiančios gamybos linijos, išsaugotos darbuotojų bei specialistų darbo vietos, užtikrintas žaliavų tiekimas keliems mėnesiams į priekį po verslo įsigijimo, pirmadienį pranešė „Vičiūnai Group”.

„Ir mūsų, ir patarėjų iš tarptautinės profesionalių paslaugų įmonės EY nuomone, tai paspartins procesą, nes parduodama integruota struktūra, kurios nereikia skaidyti į atskiras dalis. Kita vertus, visi pirkėjai pageidauja, kad gamykla būtų veikianti, todėl mes esame priversti jau dabar papildyti žaliavų atsargas ir užtikrinti, kad gamyba vyktų. Siekdami kuo greičiau užbaigti sandorį ir visiškai pasitraukti iš Rusijos, mes nutarėme įvykdyti šį potencialių pirkėjų pageidavimą“, – sako „Vičiūnai Group” valdybos narys Dainius Matijošaitis.

Pasak jo, iškelta sąlyga grindžiama gamybai būtinų žaliavų ciklišku pirkimu.

„Žaliavos pasiūla priklauso nuo žvejybos sezonų ir jei dabar nenupirksime reikalingų produktų, naujajam savininkui teks laukti kelis mėnesius, kol atsiras galimybė papildyti sandėlius ir vėl paleisti gamybą. Maža to, užsakytos bei paruoštos gamybai žaliavos transportavimas iki gamyklos užtrunka apie 50 dienų, dar mėnesį reikėtų pridėti, jei žaliavą reikėtų pasiruošti patiems. Žinodami tai, pirkėjai nori apsidrausti ir gauti veikiančią įmonę“, – pažymėjo D. Matijošaitis.

Pasak BIG 4 pardavimų konsultantų iš EY (Ernst&Young), „Vičiūnai Group“ verslo Rusijoje pirkėjas bus parinktas iki vasaros pabaigos.

„Pardavimo procesas vyksta sklandžiai ir intensyviai. Susitikimai su kandidatais pareikalauja itin daug laiko. Būsimi pirkėjai tikrina mūsų pateiktus duomenis ir mes nuolat susitinkame su jais įvairių detalių patikslinimui ir informacijos apsikeitimui”, – pridūrė D. Matijošaitis.

„Vičiūnai Group“ pranešime žiniasklaidai pabrėžia, kad išlaiko savo poziciją – verslo pasitraukimas iš Rusijos rinkos bus galutinis ir negrįžtamas ir taip pat primena, jog visa produkcija pateikiama prekybai Lietuvoje ar Ukrainoje yra pagaminta Europos Sąjungos šalyse esančiuose fabrikuose.

Papildyta 13.49 val.

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad šiuo metu dar vyksta sprendimų paieškos dėl verslų Rusijoje.

„Įmonė tai nėra dėžutė, lagaminas, su kuriuo tu atvažiavai. Tu ten esi įdarbinęs daug žmonių, ir šiuo metu vyksta paieškos, kas įsigis tą įmonę, ir, ar uždarinėti, ar neuždarinėti. Yra įsiskolinimai bankams ir taip toliau. Ten daug procesų, bet visa tai valdo audito kompanija „Ernst and Young“ ir mano sūnus. Esu šiek tiek atitolęs, geriau būtų klausimą tiesiai jiems užduoti“, – pirmadienį LSMU Kauno ligoninės Traumatologijos ortopedijos korpuso statybos pradžios renginyje žurnalistams sakė V. Matijošaitis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA