Ji sugrįžta: pasaulio čempionato prožektorių šviesoje – ir R. Meilutytė – Kas vyksta Kaune

Ji sugrįžta: pasaulio čempionato prožektorių šviesoje – ir R. Meilutytė papildyta: tęs kovą dėl vietos finale

delfi.lt 2022/06/19 10:06
Rūta Meilutytė / DELFI nuotr.

„Tai veikiausiai bus viena įdomiausių istorijų šiame pasaulio čempionate“, – pristatydamas Rūtos Meilutytės galimą grįžimą prognozuoja žinomas plaukimo naujienų portalas „Swimswam“.

Tris medalius per karjerą pasaulio pirmenybėse laimėjusi R. Meilutytė sekmadienį Budapešte prisimins aukščiausio rango tarptautinių varžybų skonį. 100 m plaukimo krūtine atranka prasidės 10.32 val. (Lietuvos laiku).

Būtent toje pačioje „Duna“ arenoje R. Meilutytė paskutinį kartą mėgino sublizgėti tarp stipriausių viso pasaulio plaukikų. 2017 metais ji finišavo ketvirta tiek 50 m, tiek 100 m plaukimo krūtine finaluose.

Nuo praėjusių metų pabaigos, kada Londono olimpinė čempionė sugrįžo į oficialias varžybas, R. Meilutytė pasiekė solidžius rezultatus, leidžiančius jai varžytis planetos čempionate.

Balandžio pabaigoje vykusiame Lietuvos plaukimo čempionate 50 m krūtine ji įveikė per 30.24 sek., o dvigubai ilgesnį nuotolį – per 1:07.07 min. Toks rezultatas leido jai įvykdyti A normatyvą bei iškovoti bilietą į Budapeštą.

„Buvusi pasaulio rekordo autorė (1:04.35 min.) čia negali būti ignoruojama. Galima sakyti, vis dar neaišku, kokio tempo šią vasarą galime tikėtis iš praeityje greičiausios pasaulyje plaukimo krūtine merginos“, – apžvelgdamas 100 m distancijos favorites apie R. Meilutytę rašo „Swimswam“.

Šioje rungtyje trūks kelių rimtų pretendenčių į aukščiausias pozicijas. Visų pirma JAV rinktinėje nėra Tokijo žaidynių čempionės Lydia Jacoby (JAV), dėl karo Ukrainoje FINA varžybose suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos atletai, tad namuose liko Jevgenija Čikunova ir Julija Jefimova, kurios Tokijo žaidynėse atitinkamai užėmė 4-ą ir 5-ą vietas.

Budapešte nėra kitos Tokijo olimpiados finalo dalyvės airės Monos McSharry, kuri nusprendė dėmesį telkti į rugpjūtį vyksiantį Europos čempionatą.

Vengrijoje nesivaržys praėjusių žaidynių vicečempionė Tatjana Schoenmaker (Pietų Afrikos Respublika), kuri nusprendė praleisti startus planetos pirmenybėse.

Tad ryškiausia žvaigždė ir rungties favoritė – dukart pasaulio čempionė, buvusi planetos rekordo autorė, amerikietė Lilly King.

„Kažkada atrodė, jog L. King yra nepavejama 100 m plaukimo krūtine rungtyje, tačiau talentingos varžovės pradeda vytis amerikietę. Tokijo žaidynių finale ji nuotolį įveikė per 1:05.54 min., toks rezultatas lėmė bronzos medalį. Paskutiniai L. King rezultatai leidžia įsitikinti, jog jos sportinė forma yra gera.

Balandžio pabaigoje JAV vykusiose varžybose ji laimėjo visas tris plaukimo krūtine rungtis (50, 100, 200 m), o 100 m nuotolį įveikė per 1:05.67 min.

Nors tai nėra stulbinantis L. King rezultatas, to pakako pergalei, o jos rezultatas 50 m rungtyje (29.76 sek.) išsklaido abejones dėl jos greičio“, – teigia „swimSwam“.

Kas dar gali būti laikomos favoritėmis šioje rungtyje? Tai švedė Sophie Hansson, kuri Tokijo žaidynėse užėmė 6-ą vietą. Japonijoje praėjusią vasarą ji 100 m įveikė per 1:05.66 min., pasiekė ne tik savo asmeninį, bet ir Švedijos rekordą.

Kovoje dėl aukso L. King konkurenciją sudarys italės Benedetta Pilato ir Arianna Castiglioni.

B. Pilato yra pasaulio rekordininkė 50 m nuotolyje (29.30), jos pasiektas asmeninis rekordas 1:05.70 min. byloja, jog 17-metė plaukikė tampa vis greitesnė ir 100 m rungtyje.

A. Castiglioni pagal asmeninį rekordą (1:05.67) lenkia B. Pilato, tad šis italių duetas rimtai pretenduos į finalą.

Plaukikių gretose trūkstant būriui solidžių atlečių, proga atsiranda savo šanso laukiančioms plaukikėms.

Vokietė Anna Elendt pasirodymą Tokijo žaidynėse pernai baigė pusfinalyje, bedroje įskaitoje liko 13-oje vietoje, tačiau šiemet kovo pabaigoje distanciją įveikė per 1:05.58 min. ir pagerino Vokietijos nacionalinį rekordą.

Greta šios rungties favoričių galima įtraukti amerikietę Annie Lazor, nors ji neplaukė Tokijo žaidynėse 100 m krūtine nuotolio ir svarbiausiose važybose aukštumų siekia 200 m rungtyje, tačiau praėjusią vasarą varžybose JAV ji 100 m įveikė per 1:05.37 min., o toks rezultatas būtų garantavęs bronzą Tokijo žaidynėse. Prieš pasaulio čempionatą ji 100 m balandį ir gegužę buvo įveikusi per 1:06.12 min. ir 1:05.91 min.

Sezono lyderė japonė Reona Aoki kovą distanciją nuplaukė per 1:05.19 min. ir tai yra geriausias rezultatas 2022-aisiais.

Šis pasaulio čempionatas japonei yra galimybė reabilituotis po nuviliančio pasirodymo Tokijo žaidynėse, kur japonė liko 19-a ir nepateko į pusfinalį.

Nustebinti gali kylančios šios rungties žvaigždutės, tai visų pirma kinės Tang Qianting, Yu Jingyao, PAR atstovė, 18-metė Lara Van Niekerk bei 15-metė estė Eneli Jefimova.

Nori pavaryti visose rungtyse

Tiesa, pati R. Meilutytė konkrečių užduočių Budapešte sau nekelia.

„Noriu pavaryti visose distancijose geriausiai, kaip galiu. O ar tai atneš kažkokią aukštą vietą – šįkart ne tiek svarbu. Būsiu patenkinta visokiomis vietomis.

Vis dar esu, vadinkime, stebėjimo laikotarpyje, abiem kojomis į plaukimą dar negrįžau. Dirbu gal tik 25 proc. maksimalaus krūvio – labai nesiplėšau.

Smagu tuo užsiimti, todėl ir plaukiu“, – prieš kelionę į Vengriją aiškino plaukimo krūtine specialistė.

Pirmąsyk konkurenciją R. Meilutytei stengsis sudaryti ir tautietė – penkeriais metais jaunesnė Kotryna Teterevkova balandį Lietuvos čempionate sugebėjo įveikti tituluotąją kolegę 100 m distancijoje.

„Stimulas man nemiegoti“, – šypsojosi R. Meilutytė.

„Jaučiu jai pagarbą, draugiškai bendraujame už baseino ribų. Linkiu, kad mes abi Budapešte būtume pačios geriausios sportinės formos, – apie plaukikių tarpusavio santykius atsiliepė K. Teterevkova. – Pagrindinis mano tikslas – tobulėti ir gerinti asmeninius rezultatus.

Dar nesu plaukusi pasaulio čempionato pusfinalyje, todėl pirmiausia džiaugčiausi į jį patekusi“, – prieš kelionę į Budapeštą kalbėjo K. Teterevkova.

Lietuvai čempionate iš viso atstovaus aštuoni sportininkai: Budapešte varžosi plaukikai Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi), Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine), Rūta Meilutytė (50 ir 100 m krūtine, 50 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (50, 100 ir 200 m krūtine), Deividas Margevičius (100 m peteliške), Tomas Navikonis (50 ir 100 m l. stiliumi), Erikas Grigaitis (100 ir 200 m nugara) ir šuolių į vandenį atstovas Sebastianas Konecki (1 ir 3 m tramplinas).

Papildyta 11.01 val.

Tęs kovą dėl vietos finale

Sekmadienį Budapešte vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate startuos keturi Lietuvos plaukikai, o didžiausią susidomėjimą kėlė tituluočiausios šalies plaukikės R. Meilutytės sugrįžimas į planetos pirmenybes.

Pirmasis jėgas „Duna“ arenos plaukimo takelyje jėgas išmėgino E. Grigaitis. 19-metis plaukikas startavo 100 m nugara atrankos varžybose, bet į oficialų protokolą taip ir nepateko dėl diskvalifikacijos.

100 m krūtine atrankos varžybose į kovą stojo pajėgiausios Lietuvos plaukikės – R. Meilutytė ir K. Teterevkova. Abi lietuvės startavo tame pačiame plaukime. 25-erių R. Meilutytė distanciją įveikė per 1:06.71 sek. ir užėmė 4 vietą, o šiek tiek atsilikusi nuo Rūtos 20-metė K. Teterevkova (1:06.97 sek.) finišavo 5-oje pozicijoje.

Bendroje rikiuotėje Rūta užėmė 9 vietą, o Kotryna buvo 12-a. Tad abi mūsų šalies atstovės pateko tarp 16-os geriausių ir vakare tęs kovą dėl vietos finale.

Kiek vėliau 200 m l. stiliumi atrankoje startuos ir Lietuvos rinktinės lyderis D. Rapšys.

Papildyta 11.10 val.

Šeštadienį apmaudžią kaklo traumą patyręs D. Rapšys pademonstravo charakterį ir distanciją nuplaukęs per 1:46.70 min. su 8-u rezultatu pateko į pusfinalį.

Papildyta 11.23 val.

Kitaip, nei anksčiau

Po plaukimo R. Meilutytė į žiniaklaidos „Mix“ zoną žengė su šypsena, išduodančia, jog Londono olimpinė čempionė mėgaujasi laiku Budapešte.

„Geras jausmas, be įtampos, kitaip nei būdavo anksčiau. Patį plaukimą vertinu teigiamai, tai geriausias mano sezono pasirodymas. Turint omeny, kad tik pusę metų treniruojuosi, puikiai vertinu rytinį rezultatą.

Atrodo, vakare turėčiau plaukti greičiau, esu labai patenkinta sugrįžimu“, – kalbėjo R. Meilutytė.

„Kas kitaip? Nejaučiu didelės atsakomybės, spaudimo, plaukiu tik prieš save. Tiesiog esu atsipalaidavusi, mėgaujuosi procesu.

Anksčiau viskas buvo labai rimta ir viskas kontroliuojama, dabar kitaip.

Kartais man patinka būti ryškių prožektorių šviesoje, kartais – jų pašonėje“, – prisipažino Londono olimpinė čempionė.

„Jaučiu, kad vakarui yra rezervų. Tai rytinis plaukimas, jis visada būna paprastai kiek lėtesnis, manau, vakare turėčiau pagreitėti“, – prognozavo R. Meilutytė.

Anot jos, šiuo metu ji pati labiau dėmesį telkė 50 m plaukimo krūtine rungčiai, tačiau stengėsi neapleisti ir dvigubai ilgesnės distancijos.

Pasaulio čempionato tvarkaraštis:

Birželio 19 d. (sekmadienis)

10:00 – 12:45

 • 100 m nugara, vyrai (atranka) – Erikas Grigaitis
 • 100 m krūtine, moterys (atranka) – Kotryna Teterevkova, Rūta Meilutytė
 • 200 m l. stiliumi, vyrai (atranka) – Danas Rapšys

19:00 – 20:50

 • 100 m krūtine, vyrai (finalas) – Andrius Šidlauskas
 • 100 m krūtine, moterys (pusfinalis) – dalyvaus Kotryna Teterevkova, Rūta Meilutytė
 • 200 m l. stiliumi, vyrai (pusfinalis) – dalyvaus Danas Rapšys

Birželio 20 d. (pirmadienis)

10:00 – 12:45

 • 50 m krūtine, vyrai (atranka) – Andrius Šidlauskas

19:00 – 21:05

 • 200 m l. stiliumi, vyrai (finalas) – gali dalyvauti Danas Rapšys
 • 50 m krūtine, vyrai (pusfinalis) – gali dalyvauti Andrius Šidlauskas
 • 100 m nugara, vyrai (finalas) – gali dalyvauti Erikas Grigaitis
 • 100 m krūtine, moterys (finalas) – gali dalyvauti Kotryna Teterevkova, Rūta Meilutytė

Birželio 21 d., antradienis

10:00 – 13:00

 • 100 m l. stiliumi, vyrai (atranka) – Tomas Navikonis
 • 4 po 100 m komb. b, mišri (atranka) – Lietuvos komanda

19:00 – 21:15

 • 100 m l. stiliumi, vyrai (pusfinalis) – gali dalyvauti Tomas Navikonis
 • 50 m krūtine, vyrai (finalas) – gali dalyvauti Andrius Šidlauskas
 • 4 po 100 m komb. b, mišri (atranka) – gali dalyvauti Lietuvos komanda

Birželio 22 d., (trečiadienis)

10:00 – 12:45

 • 200 m nugara, vyrai (atranka) – Erikas Grigaitis
 • 200 m krūtine, moterys (atranka) – Kotryna Teterevkova
 • 200 m krūtine, vyrai (atranka) – Andrius Šidlauskas

19:00 – 21:15

 • 100 m l. stiliumi, vyrai (finalas) – gali dalyvauti Tomas Navikonis
 • 200 m krūtine, vyrai (pusfinalis) – gali dalyvauti Andrius Šidlauskas
 • 200 m krūtine, moterys (pusfinalis) – gali dalyvauti Kotryna Teterevkova
 • 200 m nugara, vyrai (pusfinalis) – gali dalyvauti Erikas Grigaitis

Birželio 23 d., (ketvirtadienis)

10:00 – 12:45

 • 100 m peteliške, vyrai (atranka) – Deividas Margevičius
 • 50 m l. stiliumi, vyrai (atranka) – Tomas Navikonis

19:00 – 21:10

 • 100 m peteliške, vyrai (pusfinalis) – gali dalyvauti Deividas Margevičius
 • 50 m l. stiliumi, vyrai (pusfinalis) – gali dalyvauti Tomas Navikonis
 • 200 m krūtine, moterys (finalas) – gali dalyvauti Kotryna Teterevkova
 • 200 m nugara, vyrai (finalas) – gali dalyvauti Erikas Grigaitis
 • 200 m krūtine, vyrai (finalas) – gali dalyvauti Andrius Šidlauskas

Birželio 24 d., penktadienis

10:00 – 13:00

 • 50 m l. stiliumi, moterys (atranka) – Rūta Meilutytė
 • 50 m krūtine, moterys (atranka) – Kotryna Teterevkova, Rūta Meilutytė

19:00 – 21:45

 • 50 m l. stiliumi, vyrai (finalas) – gali dalyvauti Tomas Navikonis
 • 50 m l. stiliumi, moterys (pusfinalis) – gali dalyvauti Rūta Meilutytė
 • 50 m krūtine, moterys (pusfinalis) – gali dalyvauti Kotryna Teterevkova, Rūta Meilutytė
 • 100 m peteliške, vyrai (finalas) – gali dalyvauti Deividas Margevičius

Birželio 25 d., šeštadienis

10:00 – 12:00

 • 4 po 100 m komb. b., vyrai (atranka) – Lietuvos komanda

19:00 – 21:00

 • 50 m krūtine, moterys (finalas) – gali dalyvauti Kotryna Teterevkova, Rūta Meilutytė
 • 50 m l. stiliumi, moterys (finalas) – gali dalyvauti Rūta Meilutytė
 • 4 po 100 m komb. b., vyrai (finalas) – gali dalyvauti Lietuvos komanda

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA