„Kalush Orchestra“ išvertė „Žalgirio“ areną iš klumpių – Kas vyksta Kaune

„Kalush Orchestra“ išvertė „Žalgirio“ areną iš klumpių

R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kaunas siūbavo užvedančių hiphopo dūžių ir ukrainietiško folkloro ritmu. Pirmą kartą Lietuvoje ant scenos lipo šių metu „Eurovizijos“ konkurso laimėtojai „Kalush Orchestra“. Solidų lietuvišką užnugarį turėjusi grupė tūkstantinę minią kaip reikiant pajudino, o pusė už koncertą surinktų lėšų bus skirta paramos fondui „Aš esu Ukraina“.

Koncertą lėtesniais hiphopo instrumentalais ir melancholiškais tekstais atidarė „Mad Money“ ir grupė „8 Kambarys“, kvietusi publiką kelti aukštyn Ukrainos vėliavas. Neabejotinai didžiausią triukšmą sukėlė finalinis hitas „Ežero dugne“. Dar nenustojus aplodismentams, į sceną metėsi šių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Liu, pasipuošusi firmine rožine „Kalush Orchestra“ kepuraite.

„Labai svarbu, kad jūsų tiek daug. Parodykime, kad esame su ukrainiečiais iki pabaigos“, – šūktelėjo Monika, tuoj pat užtraukusi „Sentimentus“. Vienintelį kūrinį atlikusi dainininkė pagrindinius koncerto „kaltininkus“ įvedė keliomis „Stefania“ eilutėmis, užkūrusiomis gausiai arenoje susirinkusius ukrainiečius.

Po Monikos Liu numerio publiką sveikino Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, pasidžiaugęs, kad Prancūzija, Vokietija, Italija ir Rumunija ketvirtadienį pasisakė už oficialų kandidatės į Europos Sąjungą statuso suteikimą Ukrainai.

„Karas tebesitęsia ir kurį laiką mums reikės jūsų pagalbos, tačiau tautų brolybė galiausiai nugalės. Slava Ukraini!“ – lietuvius ir Kaune apsistojusius savo tautiečius sveikino P. Bešta.

Po ambasadoriaus kalbos ant scenos lipo stipriausią energijos užtaisą „Žalgirio“ arenai pasiūlę „Kalush Orchestra“: čia buvo ir tautinių Ukrainos raštų, ir breiko. Eurovizinį kūrinį „Stefania“ grupės lyderis Olehas Psiukas skyrė visoms motinoms, o pergalinga kompozicija skambėjo net dukart – „Kalush Orchestra“ numerio pradžioje ir trankioje pabaigoje.

Nors skiriamuoju kolektyvo ženklu tapusią rožinę žvejo kepurę O. Psiukas užkulisiuose buvo iškeitęs į juodą galvos apdangalą, publika reperį išvydo su rožiniu aksesuarui. Primename, kad „Kalush Orchestra“ surengė labdaringą loteriją „Eurovizijos“ nugalėtojų trofėjui laimėti: už krištolinį mikrofoną ir rožinę kepurę surinkta apie 1,3 mln. JAV dolerių, kurie skirti Ukrainos kariuomenei.

Tuo metu šventiškiausiai nusiteikę po koncerto sugužėjo dūzges Kauno bare „Rocknrolla“. Kaip sakė baro vadovas Matas, į dūzges gali papulti visi norintys be papildomų bilietų. Vidiniame kiemelyje patvariausius vakarotojus judins didžėjus.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad pusė už koncerto bilietus surinktų pinigų keliaus Ukrainos ambasados Lietuvoje administruojamam fondui „Aš esu Ukraina“, kuriame jau surinkta netoli 90 tūkst. eurų. Ukrainos ambasadorius Petro Bešta dėkojo jo ekscelencijai Valdui Adamkui ir lietuviams, palaikiusiems „Aš esu Ukraina“ projekto gimimą.

„Lietuva „Eurovizijoje“ juos absoliučiai palaikė. Mes ambasadoje tiesiog svajojome kuo greičiau „Kalush Orchestra“ atvežti į Lietuvą dėl to, kad tai yra mūsų tautų ir kultūrų jungimo energija“, – prieš koncertą portalui „Delfi“ sakė P. Bešta, patikinęs nuolat gaunantis informaciją iš Ukrainos valdžios struktūrų apie tai, kokiuose regionuose ir kokios pagalbos reikia labiausiai.

Šešių muzikantų grupė „Kalush Orchestra“ susikūrė 2021 m., kaip 2019 m. įkurto pirmojo projekto „Kalush“ atšaka. Grupės pavadinimas kilo iš 27-erių lyderio O. Psiuko (The Psiuchyi Son) gimtojo miesto vakarinėje Ukrainos dalyje, Karpatų kalnų papėdėje.

Projekto ištakose stovi Ihoris Didenčiukas ir MC CarpetMan (KylymMen). Vėliau prie trijulės prisijungė multiinstrumentalistai Tymofijus Muzyčiukas ir Vitalijus Dužykas. „Kalush Orchestra“ kūriniuose hiphopo ritmai ir ukrainietiškas repas maišomas su etninės muzikos elementais.

„Neapsimetinėkite, kad dabar vykstantis karas Ukrainoje yra tolimas filmas, kurį žiūrite. Ukraina yra Europos centras, ir šis žiaurus karas vyksta būtent ten. Kai atsibundate ir girdite sprogimus. Kai nežinai, ar tavo tėvai, draugai, giminaičiai dar gyvi. Ši patirtis varo iš proto, ji griauna tavo psichinę sveikatą. Kuo greičiau sulauksime pagalbos iš Europos, kuo greičiau susivienysime, kuo daugiau žmonių padės ir informuos mus apie tai, tuo greičiau karas baigsis. Ir neišplis į kitas šalis“, – žinią gerbėjams perdavė O. Psiukas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA