Aukštas pareigas ėję sutuoktiniai įtariami neteisėtu 250 tūkst. eurų pasisavinimu – Kas vyksta Kaune

Aukštas pareigas ėję sutuoktiniai įtariami neteisėtu 250 tūkst. eurų pasisavinimu papildyta

BNS 2022/06/14 15:25
Gediminas Pridotkas / DELFI nuotr.

Neteisėto praturtėjimo byloje įtariama buvusi laikinoji Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorė Evelina Pridotkienė sako neketinanti trauktis iš šiuo metu įstaigoje einamų pareigų ir atsisako plačiau komentuoti bylos aplinkybes.

„Neatrodo, (kad turėčiau trauktis). Tai nėra susiję su mano pareigomis“, – BNS antradienį sakė E. Pridotkienė.

Teisėsaugai pateikus informaciją apie E. Pridotkienės ir jos vyro atžvilgiu vykdomą tyrimą dėl galimo 250 tūkst. eurų neteisėto praturtėjimo, ji pirmadienį buvo atleista iš laikinosios NTAKD vadovės pareigų, bet toliau vadovauja įstaigos Stebėsenos ir analizės skyriui.

„Sprendimą dėl mano ateities priims mano tiesioginis vadovas“, – kalbėjo įtariamoji.

Vykdant tyrimą, praėjusią savaitę Vilniuje sulaikyta 15 įtariamųjų ir atlikta 50 kratų.

Pasak teisėsaugos, įtarimai su E. Pridotkienės darbine veikla nėra susiję.

Naujoji NTAKD laikinoji vadovė Gražina Belian BNS sakė, kad antradienį kreipsis į teisėsaugos institucijas su prašymu pateikti oficialią informaciją apie tyrimą.

„Prašysime informacijos apie įtarimų pobūdį ir ar jie susiję su tarnybine veikla“, – teigė ji.

Pasak G. Belian, gavus teisėsaugos informaciją bus sprendžiama dėl tolimesnių žingsnių.

Tarp įtariamųjų byloje yra ir šiuo metu suimtas E. Pridotkienės vyras, buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas.

Tyrimo metu aiškinamasi, kokiomis aplinkybėmis buvęs instituto direktorius kartu su savo sutuoktine galėjo įgyti turtą, kurio vertė didesnė kaip 250 tūkst. eurų ir ar turtas buvo įgytas iš teisėtai gautų pajamų.

Pasak Europos prokuratūros, pagrindiniai bylos įtariamieji, kaip manoma, neteisėtai praturtėjo veikdami drauge su privačių kompanijų atstovais, mokėjusiems jiems už paslaugas.

Už tai jiems, kaip manoma, buvo sudaromos palankesnės sąlygos dalyvauti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, priklausančio Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, viešuosiuose pirkimuose.

STT pranešė, jog sutuoktiniams pareikšti įtarimai dėl turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo, apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisėto praturtėjimo.

E. Pridotkienė atsisakė komentuoti savo poziciją byloje ir bylos aplinkybes.

„Man yra uždrausta komentuoti bet ką“, – sakė ji.

E. Pridotkienė laikinosios NTAKD vadovės pareigas ėjo nuo balandžio.

Vietoje jos laikinai vadovauti departamentui paskirta dabartinė direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ yra skelbęs, jog G. Pridotko vadovaujamas institutas per vadinamuosius ikiprekybinius pirkimus siekia vystyti maisto kokybės tyrimų inovacijas, bet pirkime dalyvauja tik keturios įmonės, tarpusavyje susijusios per savininkus arba jų bendrus verslus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA