Ežerėlyje buvo atidaryta bendruomenės galerija – Kas vyksta Kaune

Ežerėlyje buvo atidaryta bendruomenės galerija

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Šią vasarą Kauno rajonas tampa Europos scena. Pirmasis Kaunas 2022 projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ renginys ketvirtadienio vakarą įvyko Ežerėlyje. Renginio metu atidaryta Ežerėlio bendruomenės galerija ir čia gyvenusio žymaus lietuvių fotografo Antano Sutkaus darbų paroda.

Kaip skelbia Kauno rajono savivaldybė pranešime spaudai, savo identiteto daugiau kaip dvejus metus ieškojusi vietos bendruomenė nusprendė, kad Ežerėlio kryptis – fotografija. Projekto pradžioje gyventojams buvo išdalinti vienkartiniai fotoaparatai ir pasiūlyta fotografuoti savo aplinką, kasdienybę. Taip per visą laikotarpį gimė ne vienas meninis projektas.

Bendruomenę įkvėpė fotomenininkas Antanas Sutkus. Panašiu metu, kai prasidėjo „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektas, buvo išleistas A. Sutkaus fotografijų albumas „Tarp Ežerėlio miškų ir Zapyškio saulėtekių“. Menininkas Ežerėlyje praleido keletą savo jaunystės metų, mokėsi Ežerėlio mokykloje. A. Sutkus šiai švietimo įstaigai padovanojo ir dalį savo ankstyvojo kūrybinio laikotarpio nuotraukų.

Po pirmosios parodos bendruomenės galerijoje bus eksponuojamos dar penkios. Trys iš jų – susijusios su pernykštėmis vasaros rezidencijomis, menininkų užfiksuotomis akimirkomis. Dar viena paroda bus vietos žmonių, susibūrusių į Ežerėlio fotoklubą.

Galerija nėra vienkartinis projektas – ji liks, o bendruomenė ir toliau ieškos galimybių čia rengti parodas, pristatyti vietos žmonių, šalies menininkų darbus.

Pirmasis „Šiuolaikinių seniūnijų“ renginys prasidėjo šventine eisena, po jos – bendruomenės jungtinis šokis „Ežerėlio herojai“, kurį miesto gyventojai kelias savaites repetavo su choreografe Stefanija Nosovaite. Oficialiai paskelbus apie bendruomenės galerijos atidarymą, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai parodė šokio spektaklį „Paveikslas“. Šventinę atmosferą palaikė atlikėjos Claros Giambino iš Marselio gyvos muzikos koncertas.

Sutemus Ežerėlio miesto aikštėje savotiškai atgijo instaliacija „Iš gelmių“, kurios autoriai yra dizaino agentūros ,,Bluma“ kūrėjai Gintarė Kapočiūtė bei Ignas Kazlauskas. Ši instaliacija sukurta iš Ežerėlio durpyno gamtinės žaliavos – kelmų. O renginį užbaigė vaizdo projekcija „400 Ežerėlio istorijų“.

„Šiuolaikinės seniūnijos“ – tai Kauno rajone vystomas tęstinis kūrybinis projektas, kurio metu yra siekiama telkti bei stiprinti vietos bendruomenes ir puoselėti Kauno rajono kultūros sektorių. Pirmuosius žingsnius projektas ėmė žengti 2019 m., ilgainiui suburdamas 15 Kauno rajono seniūnijų: Akademiją, Babtus, Domeikavą, Ežerėlį, Garliavos apylinkes, Kačerginę, Karmėlavą, Kulautuvą, Lapes, Linksmakalnį, Raudondvarį, Ringaudus, Rokus, Samylus bei Vilkiją.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA